Skocz do zawartości

Eathan

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2 161
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    12

Zawartość dodana przez Eathan

  1. Problem polega na tym, że chcę założyć przednią przerzutkę Shimano FD-RX400 w ramie (Merida Silex 200 z okolicy 2021 r.) bez dedykowanego mocowania. Niestety FD-RX400 jest produkowana w wersji Brazed-on i nie ma wersji z obejmą. Potrzebna jest oddzielna obejma z mocowaniem. Zrobiłem szybki rekonesans i wyszło mi, że jest obejma Shimano: SM-AD91 - https://kastor-bike.pl/Obejma-Z-Adapterem-Przerzutki-Shimano-SM-AD91-34-9mm-Do-FD-R9150 SM-AD90 - https://allegro.pl/oferta/obejma-przerzutki-shimano-sm-ad90-l-dura-ace-34-9-13044584393 Pytanie, czy to odpowiednia obejma do przerzutki FD-RX400? Patrząc na zdjęcia nie zauważyłem większej różnicy między SM-AD90 a SM-AD91. Niby 91 opisują jako Dura-Ace a 90 jak Shimano. Pewnie przekłada się na 1g różnicy w wadzę, ale dla pewności pytanie, którą wersję wybrać. Poza oznaczeniem modelu jest jeszcze dopisek L i MS. To jednak jest zrozumiałe i chodzi o średnicę rury podsiodłowej. L to 34,9 mm a MS to 31,8mm. Znalazłem jeszcze inne obejmy, ale pewnie shimano lepsze. https://www.centrumrowerowe.pl/obejma-przedniej-przerzutki-token-tk180-pd26374/?v_Id=181104 https://allegro.pl/oferta/obejma-direct-mount-34-9mm-do-montazu-przerzutki-13873165581 PS Zakładam, że zostawienie przedniej przerzutki Sora z napędu 2x9 i połączenie z klamką GRX 400 nie będzie działać poprawnie.
  2. Skoro budżety nie ma znaczenia to masz tutaj propozycje. Gravel kompletny w moim odczuciu => https://www.rosebikes.pl/bikes/gravel/adventure/backroad
  3. Szerokość opony 45 - zdecydowanie na plus względem 40. Hamulce hydrauliczny - zdecydowanie warte dopłaty, nie ma sensu iść w mechaniczne tarczówki, Korba - unikać korb pozagrupowych/pozakatalogowych. Będzie problem z ewentualną zmianą tarczy. Kupujesz GRX to korba GRX, Śruby na górnej rurce - dla mnie duży plus. Płetwa bez pasków to mega wygoda. Siodło - nadal jeżdżę na alu sztycy ale siodło zrobiło robotę, sztyce pewnie zmienię, ale to już fanaberia, Gruba owijka + żelowe pady - można wymienić przy pierwszej okazji, warto. SPD - wiadomo, że warto tubelessy - wiadomo, warto, ale jak będziesz mało jeździ i jeszcze pauzował w zimie to warto zamiast mleka wsadzić dętki tpu, bike fitting - warte dopłaty i zrobienie. Chyba, że sam ogarniasz tematy i wiesz co i jak. Jako posiadacz fulla i gravela w tym drugim cenię sobie prostotę konstrukcji i niskie koszty serwisowe. Przez chwilę miałem zajawkę na wewnętrze prowadzenie kabli, ale zobaczyłem kilka filmów np. z serwisem sterów. Już mi przeszło wewnętrzne prowadzenie
  4. Jak mają być bardzo ciepłe to chyba cieplejszych od tych nie ma => https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/odzież-rowerowa/buty-rowerowe/buty-mtb/rowerowe-buty-zimowe-bontrager-omw/p/24152/
  5. @TheJW kiedyś myślałem, żeby kupić pokrętło radełkowane o odpowiedniej średnicy pasującej do gwiazdki. https://sklep.backer.pl/product-pol-29754-Pokretlo-radelkowane-stalowe-z-trzpieniem-gwintowanym-D-29mm-M8-x-25mm-powierzchnia-niklowana.html Potem w górze nawiercić i nagwintować otwór pod śrubę z narzędzia do prostowania haka. Te pokrętła są w różnych rozmiarach i wersjach z plastiku, metalu i alu. Tyle, że chyba nie chce mi się bawić, bo cena gwintownika i pokrętła to więcej niż to co podlinkowałem. Dlatego szukam na Ali aż ktoś wrzuci samą końcówką w cenie lepszej niż ta od LeBycle O! Zobacz https://pl.aliexpress.com/item/1005007757149222.html?spm=a2g0o.detail.pcDetailBottomMoreOtherSeller.18.76a5xZNlxZNl9I&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.40196.394786.0&scm_id=1007.40196.394786.0&scm-url=1007.40196.394786.0&pvid=450de4ef-cba1-4b29-8909-5bf17b8a9c1b&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.40196.394786.0,pvid:450de4ef-cba1-4b29-8909-5bf17b8a9c1b,tpp_buckets:668%232846%238113%231998&pdp_npi=4%40dis!PLN!29.51!14.59!!!51.81!25.62!%40211b815c17291488643271447ee91a!12000042110188407!rec!PL!712540232!X&utparam-url=scene%3ApcDetailBottomMoreOtherSeller|query_from%3A Zamówiłem
  6. Masz pomysł jak to dorobić? Bo może będzie więcej frajdy niż zakup tutaj https://pl.aliexpress.com/item/1005006965927738.html?mp=1&gatewayAdapt=glo2pol
  7. @szajbna assosy jedne i jeździły na zmianę z innymi gaciami. Generalnie jakoś nie widzę sensu posiadania więcej niż 2 par krótkich.
  8. Wiesz, że to nie jest jedyny przypadek? Na przykład https://bikebysg.pl/ ma zapachowe swoje smary do łańcucha czy dresing do opon. Zdaje się smar gumą donald pachniał
  9. @Mentos co to za polski sprzedawca carbondy? Ile realnie waży rama?
  10. Kilka gram zejdzie też z samych gaci... Ten prześwit nie bierze się z niczego. Tak musi ubyć trochę materiału
  11. @TheJW kto kupuje gacie assosa ten jest gołodupcem A tak poważnie to kupiłem w ramach testu (na tych kilka ciepłych dni co zostały) gacie z Ali. Jestem całkiem mile zaskoczony. Kupię też nowe assosy bo jednak ten krój + kompresja jest super! Nowy sezon nowe gacie, po sezonie reklamacja i wymiana / zwrot. Do czasu jak na głównej stronie ASSOS zawiśnie moje zdjęcie i napiszą, że tego typa nie obsługują.
  12. Tytułem domknięcia wątku. Sklep Breuninger dokonał właśnie zwrotu środków. Procedura wyglądała tak: Mail - po kilku dniach odpisali, że potrzebują więcej czasu, - po kolejnych kilku dniach napisali, że nie dokonują wymiany (wspominałem o zwrocie środków lub wymianie na nowe spodnie), Telefon - skoro nie było szybkiej odpowiedzi na mila zadzwoniłem na infolinie, - po 2 minutach rozmowy dostałem etykietę zwrotu, - odesłałem spodnie, - po 9 dniach otrzymałem zwrot środków na konto.
  13. Przednia przerzutka SORA (pracuje w napędzie 2x9). Czy będzie działać z klamkomanetką GRX 400?
  14. @TheJW o widzisz. Nawet nie wiedziałem. Jakoś na Siroko uwagi nie zwracamy w kwestii ubrań. Kiedyś kupiłem okulary i tyle. Riony z każdą kolejną jazda mnie przekonują. Gdyby tylko ciut mocniej kompresowały...
  15. Pod grx podejdzie? Dasz linka do sprawdzonej oferty?
  16. W ramach eksperymentów kupiłem bibsy na Ali. RION z zieloną wkładką Dolomiti 8H. Link do oferty https://pl.aliexpress.com/item/1005005885454907.html?gatewayAdapt=glo2pol 1. Rozmiarówka Noszę L, kupiłem L. Rozmiar wydaje się ok, spodnie dobrze przylegają na całym ciele, ściągacz dobrze opina udo. Mniejszy rozmiar raczej nie wchodzi w rachubę. Co prawda po setkach kilometrów w ASSOSach mam wrażenie, że spodnie są luźne. Jednak to kwestia kompresji w ASSOSach. 2. Wkładka Tutaj kilka kwestii. - komfort - jest wygodnie na siodle, - bardzo komfortowo jest z przodu w okolicy klejnotów, prawdę mówiąc lepiej niż we wszystkich innych bibsach, które testowałem (bontrager, assos, martombike/inoni), - wygodniejsza niż w Martombike / INONI, Jeździłem przy temperaturach rzędu 18 stopni. Wkładka nie nabierała wilgoci, ale nie wiem, jak będzie przy 30 stopniach. 3. Jakość wykonania Moim zdaniem bardzo spoko. Materiał sprawia dobre wrażenia, szycie jest ok. Ściągacz na udzie daje radę. Generalnie niczym nie różni się od 3 x droższych gaci Martombike / Inoni. Zapłaciłem ~150 zł O trwałości się nie wypowiadam. Zaliczyłem kilka jazd po 2-3h. 4. Minusy - nogawka mogłaby być ciut dłuższa. Jest krócej o jakieś 2 cm względem tego co oferuje ASSOS. - szelki - niby przewiewne, lekkie, trzymają spodnie na tyłku, ale zakładanie tych szelek wymaga zachodu, bo się zwijają w sznurki,
  17. @abra powiedz koledze, że szosa jest bardziej nie niebezpieczna i kontuzjogenna niż MTB 💪😈
  18. Też się rozglądałem ale chyba nie ma alternatywy dla oryginału.
  19. @marcesco tak jest kilka wersji BOA. Te nowsze / lepsze mają wygodną regulację. Zakładam, że są też droższe i pewnie dlatego nie w każdych butach je znajdziesz.
  20. Moje pokrętło NW tylko raz padło. Kilka godzin przeprawy przez piasek zostawiło ślad. Udało się to jakoś wytrzepać i odpiąć but, ale pełna sprawność wróciła po wypraniu buta w pralce. Rozbieranie nie było potrzebne.
  21. @Xzc to zapięcie od NW generalnie jest spoko. Używam w Rebelach. Mikroregulacja z tą dodatkową zapadką jest spoko. W prostych BOA nie ma możliwości luzowania po 1 ząbku. Trzeba zluzować całkiem i dopinać od zera. Co do gwarancji to masz rację i NW ma zestawy naprawcze. U mnie przetarły się te sznurki po kilku sezonach. Nie kupiłem zestawu, bo na forum wyczytałem, że wystarczy naciąg do rakiety badmintonowej. Wymieniłem w 5 minut używając zwykłego imbusa.
  22. Jeździłem na sztywnych butach - index 12. Potem przesiałem się na Shimano XC5 (akurat takie były w sklepie za rogiem a musiałem kupić na już). Prawdę mówiąc jedne i drugie są ok. Robię trasy po 200 km. Mam też takie buty mocno turystyczne i leżą. Zdecydowanie zbyt miękkie. Co do chodzenia to z XC5 nie ma żadnego problemu. Bywały spore spacery i spokojnie dają radę.
  23. @chrismel noszę L, kupowałem XL wg. tego co podali na stronach. Potówka jest idealna rozmiarowo. Kupiłem od nich też koszulki (też XL ale pewnie na upartego w L bym się wbił) i jestem całkiem zadowolony. 1/3 naszych cen. Z pół sezonu latały, prane po każdym użyciu. Nic im nie dolega. Spokojnie jeszcze kolejny sezon polatają. Pewnie wcześniej znudzi mi się kolor i zamówię kolejne. Za te pieniądze (~130 zł za dwie koszulki)
  24. Mam podobne urządzenie, z innym logo. Sprawdza się bardzo fajnie w domowych zastosowaniach. Wreszcie nie muszę się męczyć z wbijaniem pina
  25. YKYWBIKE potówka zdecydowanie jest OK. Po jednym sezonie nie rozpadła się, nie stała szara. Podczas jazdy nie widzę różnicy względem bontragerowego odpowiednika i tej z decathlona.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...