Skocz do zawartości

Chleje24na7

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    850
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Chleje24na7

  1. Będziesz musiał wziąć zębatkę z offsetem 6mm zamiast 3mm (z tyłu zębatki jest napisane Offset 3mm/6mm). Poza tym zestaw ok
  2. Szczerze mówiąc ciężko mi ocenić żywotność deorek, bo każdy łańcuch deore mi dosyć szybko pękł (serio i to dotyczy 9/10/11sp), za to SLX/XT to zawsze była klasa. Ze Sramem mam mniej doświadczeń, ale w skócie, że NX 11sp - guma od gaci, GX - przyzwoity, XX1 - nadłańcuch.
  3. No bez przesady. GX taką padaką nie jest. Dla mnie to jest taki odpowiednik SLX/XT jeżeli chodzi o wytrzymałość, a różnice między nimi są minimalne. Z drugiej strony XX1 to jest nadłańcuch.
  4. Poza laczkami zmień sobie gripy na wsuwane zamiast przykręcanych. To jest inna klasa komfortu. NS Holdfast unlocked są fajne.
  5. M8000 raczej nie ogarnie 11-51. Fartem niektórzy kładli do niej 11-50, ale czy i jak to działa wyłącznie zależy od haka i ramy.
  6. Świetny osprzęt, ok rama. Brałbym.
  7. Chleje24na7

    [Sram Level] luzy na dźwigni

    Zupełnie jak z moimi Elixirami 3 z 2010-2011 roku, które do dzisiaj używam. A tak na serio, to każdy hamulec srama, co nie ma klamki na łożysku mi się tak zachowywał, Guide RS co miałem mniej, ale nadal tak było.
  8. Na moje oko to NX. GX jest czarno/srebrny. SX chyba używa tego samego łancucha co NX
  9. Klamkomanetki działają ciut gorzej niż zwykłe, ale jak jej kciuk odpada to jest wina uwalonej linki i pancerza. Klamkomanetka LX ST-T660 i tak będzie wymagać wymiany kasety na 9sp. Poza tym będzie lepsza niż klamka alivio i manetka m3100, która jest do kitu. Jak chcesz osobno wziąć klamki/manetki to Manetki M4000 kup https://allegro.pl/oferta/shimano-sl-m4000-alivio-manetka-dzwignia-przerzutki-9-rz-prawa-15199643841 https://allegro.pl/oferta/manetka-shiamano-alivio-sl-m4000-przednia-3-rzedowa-lewa-z-linka-oem-15299421455
  10. @KrissDeValnor Zamiast mieć sensowny limit, to lepiej zrobić 0.2. Z tak debilnym ograniczeniem to jeden pies czy zrobisz 1 piwo czy 4. Poza tym też to jest zwykle pieprzenie bez sensu, że takie chlejusy jesteśmy.
  11. Kupię białego epicona SF9 lub SF11 pod koła 26: - sterówka prosta (bez różnicy jaka długość) - mocowanie wyłącznie pod tarcze - bez przetarć anody - blokada w goleni.
  12. Nie polecam krossa jako producenta. W kwestiach gwarancyjnych przy fullach się wypinają (w elektrykach pewnie jeszcze gorzej), albo nie mają części zamiennych (powodzenia z szukaniem haka). Też jakość montażu czy ram (obicia/krzywe widełki) są u nich na porządku dziennym.
  13. Pisalem posta na urlopie po pijaku. Możesz założyć zębatkę NW bez prowadnicy w miejsce 43/42T na zewnątrz, tyle że będziesz miał za długie kominy. Wtedy wystarczy po stronie ramy założyć podkładki z obi czy leroja pod kominy i tyle. Problemy z linią łańcucha można jako tako rozwiązać używając łańcuchów 12sp (np x01 eagle za 200zł świetnie sobie poradzi z przekosami i będzie mega wytrzymały/bo to z XX1 eagle jest najbardziej wytrzymały łańcuch na rynku)
  14. Obejrzałem kilka jego filmów. Ego/mniemanie o sobie ma spore, jednakże może być to podparte jego doświadczeniem i pozycją na rynku. Nie wiem kim on jest więc, powiem tyle oglądać/obserować lub nie oglądać/olać.
  15. Tak, tylko przednia przerzutka potrzebna jest i tak jako prowadnica łańcucha. Możesz kupić korbę 3x np M590 M591 M660 M670 M610 M770 M760 M580 M780 M550 i wrzucić blat 38T narrow wide w miejsce dużego blatu. W tej co masz obecnie niestety to tak nie zadziała.
  16. Możesz kupić korbę 3x przednią przerzutkę. Offset to jest przesunięcie do ramy, a nie od.
  17. Dokładnie to samo myślę. Sam nie kupuję chińszczyzny, ale są rzeczy których cena jest tak chora jak klocki za 60zł/szt. (albo para? zestaw na 1 hamulec), gdzie do samochodu (celowe porównanie do samochodu przez ilość materiału) kosztują 80zł. Z tarczami to samo, kawałek cienkiej blachy za 180-200zł/szt. to przegięcie.
  18. Porównałem oryginały w endurówce i podróbki z roweru crossowego i potwierdzam spostrzeżenia. Jednakże jakbym miał wymieniać tarcze w endurówce, to kupię centerline od kitajca. 2x150zł za kawałek blachy vs. 60zł to jest nobrainer.
  19. To elegancko. Jednakże nadal wolałbym iść w 1x11 5100 od Shimano, niż mix AliExpress z Shimano.
  20. Zadziała. Ja bym jednak nie szedł w chińskie kasety, bo kowadła to są i rampy w nich są takie sobie. Na allegro z Polski masz identyczny zestaw 1x11 od deore. Dobierasz jeszcze tani blat NW pod korbę i fru.
  21. m5100 - nie zadziała dobrze, jest do kaset 51T M4120 - nie ma sprzęgła, odpuść M5120 - będzie pasować M5130 - teoretycznie niekompatybilna bo linkglide
  22. nie mogę edytować, ale w mojej opinii różnice między 1x11 11-51, a 1x10 11-42 w twoim rowerze to max ~150 polskich szekli więcej za 1x11. Ja poszedłbym w 1x11, bo w przyszłości będzie to tańsze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...