Skocz do zawartości

Chleje24na7

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    850
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Chleje24na7

  1. Sram Guide są świetne. W porównaniu do shimano nie miałem żadnych problemów ze sikającymi klamkami i zaciskiem. Jeżeli je jeszcze ulepszyli, to świetna wiadomość, ale lepiej pomarudzić. Dawno temu byłem użytkownikiem Elixirów i to było straszne ścierwo, gdyby ktoś mnie posądzał o fanboyowanie.
  2. Chleje24na7

    [2020] Shimano

    chyba źle przeczytałem :>
  3. Chleje24na7

    [2020] Shimano

    W tym artykule nic nie znalazłem :/
  4. Chleje24na7

    [2020] Shimano

    @uzurpator dałbyś jakieś źródła?
  5. Dlatego są w tyle. Rynek wymaga napędu 1x12 w grupie XT już od 2019 roku, albo nawet 2018. I ma w rzyci, że shimano tego nie dał, dlatego przeszli na sram. Shimano to jednak jakość, ale konserwatyzm ich niszczy.
  6. Jaki ten świat niesprawiedliwy
  7. Chleje24na7

    [2018] Shimano XTR 12s

    Jak na rok 2015 kiedy XTR DI2 wyszło, to już wtedy kable były passe. Uważam, że spora część potencjalnychnabywców elektryki właśnie z tego powodu zrezygnowała. Przynajmniej ja tak miałem z XT DI2
  8. Chleje24na7

    [2018] Shimano XTR 12s

    up. Robią to od dawna przecież
  9. Chleje24na7

    [2018] Shimano XTR 12s

    Shimano SLX ze zmieniarką XT jest montowane w rowerach AM/Ęduro wyłącznie w ich najtańszych konfiguracjach. Wszystko inne to Sram NX Eagle+
  10. Wg mnie wszystko jest eleganckie i wymienne baterie to miodzio. Szkoda, że cena zaprowa jak X01 ma MSRP $2k, przy doliczeniu vatu u nas (elo) to wyjdzie $3k=12k za zestaw. Przy GX może to zejdzie do $1500 plus vat. Shimano w segmencie premium/zawodniczym idzie na dno, jak SR Suntour dawniej.
  11. Chleje24na7

    [2018] Shimano XTR 12s

    Ostatnie wyczyny SH pokazują jak można wszystko spartolić :/ Na ali nie znalazłem kaset XD za pół ceny takiego GXa. Masz jakiś link?
  12. Chleje24na7

    [2018] Shimano XTR 12s

    Micro Spline jest genialnym rozwiązaniem, ponieważ wprowadza koronkę 10T i dodatkowo technologicznie bez problemu zrobić kasetę klasy Altus/alivio na ten bebenek, a w XD się nie da. HG powinno zdechnąć przy premierze XTR M9000 imho.
  13. Chleje24na7

    [2018] Shimano XTR 12s

    @Punkxtr trafił w samo sedno problemu. W shimano brakuje mobilności i szybkości odpowiadania na zmiany, co jest w SRAM. Wraz z nowym XTR12, powinni od razu XT12 wypuścić i porzucić okres wydawczy. Przecież, przy wydaniu XT8000 chwalili się wszędzie, że XTR i XT były projektowane jednocześnie. Przykłady: -> SRAM daje 1x11, który podbija rynek i jest w miarę nasycony -> shimano wypuszcza swój odpowiednik, ale bardzo późno -> Sram wyrzuca 1x12, który na dwa lata wyrzuca XTR M9000 z topki rowerów OEM. -> Shimano wypuszcza świetne hamulce > Sram anuluje Elixiry i zabija markę AVID -> następnie wprowadza guide, które są całkiem niezłe i pojawiają się w każdym OEMie. Przykładów mnożyć i mnożyć... Ale też jak napisałem powyżej. Sram też zaliczył ogromną wpadkę - wypuszczając idiotyczny bębenek XD sprawił, że Shimano jeszcze istnieje w napędach 1x11. W innym wypadku byłby KAPUT. Ja jestem gotowy na zmianę XT 11sp na SRAM GX z manetką XTR 12, ale na samej manetce Shimano nie wyżyje.
  14. Chleje24na7

    [2018] Shimano XTR 12s

    Chodzi o to, że sram nie jest w stanie wyprodukować kasety tańszej jak GX.
  15. Chleje24na7

    [2018] Shimano XTR 12s

    Sram nie przewidział jak napędy 1x11/12 podbiją rynek. W innym wypadku nie wymyśliliby tak debilnego bębenka jak XD, przez który ceny kaset są zaporowe, shimano byłoby zmiecione.
  16. Chyba w 2017 roku tego Sunrace pokazali. xD
  17. Chleje24na7

    [2018] Shimano XTR 12s

    Kross w B+ też podmienił XTR na FSA czy RF. Xtr poza cynglami mało mnie obchodzi, boję się o XT
  18. Chleje24na7

    [2018] Shimano XTR 12s

    Prawdopodobnie DT ma wyłączność na jakiś czas (np. do wyjścia XT/lub na rok), a następnie będą innym sprzedawać patent. Tak samo sram zrobil z XD
  19. Chleje24na7

    [2019] Triban RC 520

    Wyjdę poza temat szosowców, ale patrz jak można zrobić z najniższej i najtańszej wersji roweru w kolekcji sprzęt który wygląda najlepiej i unikatowo. Dust 1.0 i dust 2.0, który wygląda nijako . Jakbyśmy patrzyli na sam napęd to możemy kupować rowery na samych katalogowych ramach kinesisa (CTM scroll/romet tool/kellys swag itp.) i mieć to samo, ze zmieniarkami XT zamiast SLX
  20. Dzięki za cynk! Ostatnio przeglądałem jak mieli katalog 2018, gdzie takiego cuda nie było
  21. U DT4u nie mają stalowego bębenka pod 3 zapadki. Mam kasetę XT i w porównaniu do SLX dostajesz tylko 3 mniej wżerów, a do deore 4.
  22. Ja mam ratchet, a chcę kupić 3 zapadki ze względu iż jest tańszy o ponad 100-120zł, a dodatkowo mogę sprzedać zapadki z ratchet za 50-60zł przechodząc na zapadki. @Cervantes nie trzeba samsam uzywam igły do szycia na jednej z wypustek i jest spoko.
  23. Po zobaczenku na jutubie jak serwisować piastę: 1) 3 zapadki na trasie też można przeserwisować bez specjalistycznych narzędzi (ale po co, kto robi piasty na szlaku)? 2) Aha. 3) punkt 1 A coś innego? Policzyłem, że zębatki ratcheta mogę za 50-60 sprzedać, a z bębenkiem za nawet 100 zł, co daje 100 zł za nowy bębenek zamiast 250.
  24. a ja mam pytanie z innej czapy. Mam ponacinany bębenek ratchet 350. U dt4u bębenek pod ratchet kosztuje 220-230 zł, a 3 zapadki 120-150 zł. Jest jakaś różnica w działaniu tych systemów? Oczywiście taka, która można odczuć
×
×
  • Dodaj nową pozycję...