Skocz do zawartości

Donayo

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    255
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez Donayo

  1. Jesteś śledczym? Spinka rzeczywiście KMC. Co więc najlepiej zrobić w takiej sytuacji? Wymienić sam łańcuch ze spinką i sprawdzić czy się przyjmie na kasecie? Czy środkowy blat na korbie nie jest mocno zajechany? Mam wrażenie, że widzę tak "zęby rekina". A jeśli jest, wymieniać tylko jego czy od razu całość?
  2. @marveloTeraz to mnie zastrzeliłeś. Jutro zejdę do piwnicy i sprawdzę spinkę. Byłem przekonany, że widziałem tam Shimano, ale może wymyślam. Kolejny powód, żeby wymienić ten napęd i w końcu wiedzieć co tam jest i jaki ma przebieg.
  3. @TheJWŁańcuch skuty spinką Shimano, więc chyba okej. A jak poznać, że coś z nią nie tak?
  4. Nikt, nic? Przeskoki występują na 7, 8 i 9 biegu, więc w sumie pewnie wynikają ze zużycia kasety, bo na tych biegach najczęściej jeżdżę. Planuję wymienić na pewno kasetę i łańcuch, jednak nie wiem czy nie powinienem też korby lub samych zębatek na korbie, a przynajmniej tej środkowej.
  5. O Jezu Marian, życia by mi zabrakło na takie zabawy z łańcuchami.
  6. @Bromboszja już zrobiłem interes życia na krótkich, Ali mnie ostatnio bardzo pozytywnie zaskakuje. Rękawiczki okazały się za małe, ale w programie Choice mam 15 dni na darmowy zwrot. Zgłosiłem chęć zwrotu, a Ali zwróciło mi kasę bez konieczności odsyłania produktu. Dodatkowo za rękawiczki dałem 21 zł w promocji, a zwrócili mi 37 zł. Dzięki za opinię o długich. Zobaczymy ile kilometrów wytrzymają u mnie.
  7. Zigfir - 1431 km (szosa + MTB 234 km, trenażer 1196 km) TheJW - 1001 km (MTB) / + 69 km trenażer, ale postanowiłem w tym roku nie liczyć do swoich statystyk kilometrów wirtualnych dfq - 961 km bashey_pl - 938 km (Cross) Zbyszek.K - 805 km (trenażer) - na tę chwilę SpinOff - 793 km (gravel, trenażer) michalr75 - 602 (MTB) provayder - 466 km (szosa, MTB) spidelli - 443 km (423 km trenażer, 20 km MTB) NerfMe - 375 km (MTB) Strek - 361km ( MTB, Cross, Trekking) Cross90 - 260 km (trenażer) jacekddd - 242 km (rower poziomy - velomobil) Donayo - 122 km (MTB) Sansei6 - 103 km (MTB) revolta - 25 km (MTB)
  8. Rękawiczki z Ali. Pierwsze wrażenie bardzo spoko.
  9. Jesteś w stanie podpowiedzieć jak obsługiwać tę apkę lub polecić jakieś poradniki? Dla mnie jest mega nieintuicyjna i korzystam z Komoot albo Naviki.
  10. Czary, całkiem skomplikowane. Przynajmniej jak kiedyś próbowałem Locusa to nie potrafiłem go dobrze ogarnąć, ale dużo ludzi go polecało.
  11. A ja polecam testować takie akcje w Garminie, bo można się zdziwić. Jak Fenix mojego ojca normalnie nie ma żadnych problemów, tak podczas biegu 240 km zawsze coś się dzieje. A to się wyłączy, a to zakończy aktywność, a to zresetuje, a to zgubi kurs.
  12. Selfiak z Bergiem nad Wartą
  13. Zigfir - 1284 km (szosa + MTB 153 km, trenażer 1131 km) TheJW - 1001 km (MTB) / + 69 km trenażer, ale postanowiłem w tym roku nie liczyć do swoich statystyk kilometrów wirtualnych dfq - 961 km bashey_pl - 938 km (Cross) Zbyszek.K - 805 km (trenażer) - na tę chwilę SpinOff - 793 km (gravel, trenażer) michalr75 - 602 (MTB) provayder - 466 km (szosa, MTB) spidelli - 377 km (357 km trenażer, 20 km MTB) NerfMe - 375 km (MTB) Strek - 361km ( MTB, Cross, Trekking) Cross90 - 260 km (trenażer) jacekddd - 133 km (rower poziomy - velomobil) Sansei6 - 103 km (MTB) Donayo - 102 km (MTB) revolta - 25 km (MTB
  14. Zefal siedzi, chociaż co się z nim namęczyłem to moje. Jednak to moja wina, niezbyt dokładnie obejrzałem instrukcję. Jutro rano test w terenie No Mud, Offbondage 1000lm HR3-1000 oraz Natfire A07. Swoją drogą muszę pochwalić Aliexpress. Natfire przyszedł bez jednego uchwytu, zgłosiłem wczoraj spór, żeby mi go przysłali, a dziś orzekli, że mam rację i po 10 minutach miałem na koncie "full refund". Szybciej i lepiej niż nie jeden polski sklep.
  15. Zjeżdżają zamówienia 1) Lampka tylna Natfire A07 (z niekompletnym uchwytem , na szczęście są dwa) 2) Lampka przednia Offbondage 1000lm HR3-1000 3) Błotnik Zefal No Mud 4) Klocki hamulcowe do Magura Julie 5) Czujnik kadencji/prędkości Magene S3+
  16. Mogę prosić o ocenę? Rower kupiony w 2015 roku, jednak więcej stał niż jeździł - ja zrobiłem na nim może jakieś 500 kilometrów. Napęd nie był zmieniany, więc nie wiem jaki ma przebieg. Łańcuch przeskakuje, na której z mniejszych zębatek kasety (muszę dokładnie sprawdzić), niezależnie od zębatki na korbie. Nie są to jednak przeskoki co obrót czy dwa, a raczej co kilkadziesiąt i nie są uzależnione od obciążenia, gdyż zdarzają się zarówno podczas lekkiego kręcenia jak i mocniejszego. Dodatkowo proszę o ocenę łańcucha. Niestety zapodziałem gdzieś przymiar, ale na największej zębatce na korbie i najmniejszej na kasecie, można go odciągnąć w sposób pokazany na zdjęciu, o ile na tej podstawie da się cokolwiek stwierdzić. Wybaczcie wielkość zdjęć, ale nie mam pojęcia jak wrzucić miniatury na forum 😐
  17. Bo most i ładne światełka
  18. Zigfir - 1176 km (szosa, MTB, trenażer) TheJW - 841 km (MTB) / + 69 km trenażer, ale postanowiłem w tym roku nie liczyć do swoich statystyk kilometrów wirtualnych Zbyszek.K - 805 km (trenażer) - na tę chwilę michalr75 - 585 (MTB) ashey_pl - 548 km (Cross) spidelli - 377 km (357 km trenażer, 20 km MTB) NerfMe - 375 km (MTB) Cross90 - 260 km (trenażer) jacekddd - 133 km (rower poziomy - velomobil) Donayo - 67 km (MTB) Sansei6 - 66 km (MTB) revolta - 25 km (MTB)
  19. Cześć, w Google jakoś nie umiem znaleźć, bo też nie do końca wiem czego szukam. W moich Magura Julie mam długie klamki. Aby mieć odpowiednią pozycję dłoni, manetek i klamek, musiałbym te ostatnie mocno przesunąć do środka kierownicy, co średnio mi pasuje. Aktualnie mam je ustawione tak, że dłoń z automatu ustawia się na skraju kierownicy. W związku z powyższym, czy istnieją krótkie klamki (na dwa palce) do Magura Julie?
  20. Zigfir - 818 km (szosa, MTB, trenażer)b ashey_pl - 548 km (Cross) michalr75 - 478 km (MTB) TheJW - 352 km (MTB) Cross90 - 260 km (trenażer) spidelli - 234 km (224 km trenażer, 10 km MTB) NerfMe - 204,5 km (MTB) jacekddd - 133 km (rower poziomy - velomobil) Donayo - 46 km (MTB) Sansei6 - 40 km (MTB) ernorator - 30 km (szosa, gravel, trenażer) revolta - 25 km (MTB) dfq - 0.5km (trzeci!)
  21. Bo sobota, rano, wiatr, jeziora i błotko
  22. Zigfir - 818 km (szosa, MTB, trenażer)b ashey_pl - 548 km (Cross) michalr75 - 374 km (MTB) TheJW - 352 km (MTB) Cross90 - 260 km (trenażer) spidelli - 234 km (224 km trenażer, 10 km MTB) NerfMe - 204,5 km (MTB) jacekddd - 133 km (rower poziomy - velomobil) Sansei6 - 40 km (MTB) ernorator - 30 km (szosa, gravel, trenażer) revolta - 25 km (MTB) Donayo - 22 km (MTB) dfq - 0.5km (trzeci!)
  23. Bo wróciłem do jazdy po wieeelu latach przerwy i przypomniałem sobie jakie to jest mega! Morasko, dziury, błotko, szybkie zjazdy, adrenalina i wieczorna panorama północnego Poznania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...