Skocz do zawartości

Charvel

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    541
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Charvel

  1. Jak mają wypaść skoro wkładasz płytki-podkładki blokujące i dokręcasz całość śrubami.
  2. A XT to dopłata około 200pln do 520-tek na których mam blisko 25K km i paść nie chcą - a jeździły we wszystkim - od wody, błota, piachu po śnieg 😉 Także, nie wiem jaki Ty interes zrobiłeś 😉
  3. Bardzo wstępnie (kiedyś jak ją przetestuje w nocnych warunkach to może dopiszę więcej). Lampka ciężka. Akumulatory wbudowane - brak możliwości ich wymiany w trasie. Jakikolwiek tryb odcięcia - fikcja. Napierdziela światłem od stóp po czubki drzew - cały ten "tryb świateł mijania" to jedynie zmiana barwy cieplnej światła i to wszystko. Beznadziejny jak dla mnie tryb szybkiego wyłączenia - żeby ją wyłączyć trzeba przeklikać wszystkie tryby: Max-Średni-Słaby-Flash szybki-Flasz wolny - jak jesteś na trybie Max to czeka Cię 4 krotne klikanie do wyłączenia. Dwukrotne szybki klikniecie włącza wszystkie 4 diody - wówczas dostępne są tylko trzy tryby: max-średni-słaby. Kupiłem ją żeby doświetlać sobie zupełne ciemności na jakiś zadupiach - typu lasy, drogi gruntowe - moją główną podstawową lampką jest Fenix BC25R i ten Kastor-X absolutnie nie ma szansy by zastąpić ją w tej funkcji.
  4. @dave9783 A czy jak wyczyścisz dokładnie tarczę i okładziny to pierwsze hamowanie jest ciche, a przy kolejnych znów pojawia się pisk?
  5. Shimano nie ma krótszych klamek od tych w wersji MTB. Możesz mieć co najwyżej dłuższe w wersji Trekking
  6. Jaki Sagan - to fan Playstation 😉
  7. Oczywiście zdajesz sobie z tego sprawę, że ta grupa krwi na naklejce i tak została by kompletnie zignorowana przez medyków - i tak Ci pobiorą krew na krzyżówkę czy taką informację masz, czy też nie.
  8. Może rozwiązanie podobne, za to cena absolutnie 😉
  9. A spójrz na Prox Kastor-X - ma tryb z odcięciem, ma tryb bez odcięcia, jest na akumulatory 2x18650
  10. Dokładnie jak @some1 napisał. Nie kupuj do bloków MTB butów szosowych. Można do nich dokupić "podpórki" które chowają blok pomiędzy nimi, ale to nadal jest półśrodek. Kup buty MTB. Przyjrzyj się serii Shimano ME4 - mają zarówno boa jak i na tyle komfortową podeszwę, że zejdziesz w nich po schodach z rowerem bez obawy, że się spierdzielisz
  11. Od razu 1000, co tam tylko 100 😋 Varia RTL515 ma w trybie dziennym 65lm i gwarantuje Ci, że widać ją aż nadto.
  12. A jak z przyciskami ? Da się przez to etui wciskać ?
  13. Mam Fenixa BC25R - dobry do miasta, ale na bezludzia szukam coś mocniejszego - wpadł mi w oko Prox Kastor-X - 1800lm, zasilany z akumulatorów, dwa tryby: z odcięciem i pełna lampa na wprost - prawdopodobnie zawita jako moje drugie źródło światła
  14. Punta Helbronner - Skyway - Courmayeur. Zdjęcie z poziomu stacji kolejki. Taras na górze ma wysokość 3462. Tu gdzie jestem z pewnością nie jest 50 metrów niżej. Góra do 20 metrów różnicy. A w tym Protreku pomiary wysokości bazuje wyłącznie na barometrze i jak widać nie jest super dokładny
  15. Tak Ci się wydaje 😄😄 https://suport.garmin.com/en-US/?faq=WlvNrOungC28xGtwB7hLY5
  16. I tak i nie. DEM Garmina daję dokładność około 50 stóp, czyli ponad 15 metrów. "Goły" GPS : +/- 400 stóp https://suport.garmin.com/en-US/?faq=Vdz7RVePPV7wm1gO2d46TA
  17. @wkgWariuje, bo odbiornik GPS wyznacza wysokość punktu pomiaru na podstawie pomiaru elipsoidy WGS84. Wysokość jest niezbędna do prawidłowego wyznaczenia dystansu pomiędzy dwoma punktami pomiarowymi - tym czasem sam pomiar na bazie modelu WGS84 jest z samej definicji na tyle niedokładny, że może służyć wyłącznie jako przybliżona prezentacja naszej wysokości. Nas - ludzi - interesuje wysokość nad poziomem morza, czyli wysokość geoidalna, tymczasem system GPS korzysta z wysokości elipsoidalnej. By precyzyjnie wyznaczyć naszą wysokość urządzenie powinno mieć bazę różnic pomiędzy tymi dwoma układami i na bieżąco potrafić ją przeliczać. Praktycznie żadne urządzenie konsumenckie-amatorskie-sportowe nie posiada takiego mechanizmu. Pomiary niwelacji satelitarnej używane w geodezji/kartografii używają do tego modelu EGM96 którego dokładność w określeniu wysokości wynosi poniżej 30cm. Tą niedokładność można doskonale zaobserwować na nagraniach wideo zjazdów na nartach, gdzie autor takowego dodaje sobie overlay z dystansem, wysokością i prędkością - na nagraniu widać np odcinek gdzie jedzie z prędkością nie większą niż 40-50km/h, tymczasem prędkościomierz na nakładce video pokazuje 90 😉 Co do Garmina - jestem ciekaw czy spróbowali zmierzyć się z tematem w swoich Fenixach 6 - posiadam takowego ale przez pandemie nie miałem możliwości sprawdzenia tego. Fenixy 6X posiadają pośród obsługiwanych aktywności także narciarstwo (zjazd, skitour, bieg). Specjalnie dla tej aktywności Garmin stworzył osobną "mapę" z resortami narciarskimi - ciekaw jestem czy sprowadza się ona wyłącznie do określenia tras narciarskich w poszczególnych ośrodkach, czy też do bardziej dokładnej mapy wysokościowej.
  18. Pomijając to, że uciekło mi, że ma być z Ali, to w obu markach masz "luźne" ciuchy.
  19. Fenix BC25R - z odcięciem.
  20. No nie - nie z 20%. Kiedyś shimano na swoich stronach miało info, że 4 vs 2 tłoczki to 13% więcej efektywności. Teraz widzę, że to usunięto ktoś z marketingu stwierdził, że kiepsko to wygląda ;->
  21. Faktycznie jest się czym chwalić. Takich "mądrych inaczej" codziennie praktycznie spotykam na drogach - wypalają oczy mnie i innym z naprzeciwka, bo muszą oświetlać czubki drzew przed sobą.
  22. zamień swoją przednią tarczę na 180.
  23. Charvel

    [Buty] Spd na zimę

    Chyba jednak nie jeździsz na nartach, jeśli uważasz, że w bucie narciarskim Twoje stopy wykonują jakiekolwiek ruchy, albo masz jak 80% ludzi na świecie za duże buty Dobrze dobrane buty narciarskie == stopa "zamurowana" w nich. @Chociemir: mają to, czego 99% butów zimowych rowerowych nie ma - osobny wew but - liner, tak samo jak w narciarskich.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...