dran2
Użytkownik-
Liczba zawartości
1 557 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez dran2
-
Nie sądzisz że liczenie każdego grama w HT powyżej 13kg to trochę szaleństwo?
-
[wymiana amortyzatora] sr suntour xcr na Suntour Epicon X1 TA-RLRC 15QLC
dran2 odpowiedział adriano672 → na temat → SR Suntour
Od skakania na tej ramie może coś się stać i bez zmiany skoku. Inna sprawa że musisz jeszcze zmienić koło bo to co masz nie wejdzie w widelec qr15. -
Oleju nie można dawać w Solo Air, w Dualu nie ma tego problemu.
-
W m395 jest mała śruba na imbus na prostopadłej ściance do tej z "dziurką".
-
A co chcesz nimi zastąpić? Masz już tarcze?
-
To są hamulce hydrauliczne, i jeżeli dobrze rozumiem pytanie, to oferują całkiem niezłą modulację, nie są 0/1kowe, ale nie ma problemu z postawieniem roweru na kole. U mnie po 4kkm nie wymagają odpowietrzenia. W międzyczasie wymieniłem tylko klocki z przodu na metaliki po ok 1.5 po płaskim ale w różnych warunkach. Błoto, śnieg, pył. Jak nie stać cię na Deore to kupuj zanim Tobo przyjdzie i wyjaśni ci czemu są złomem nie nadającym się do jazdy
-
Masz rację, intuicja zawiodła...
-
Prawa i lewa kłamka, czyli (w cywilizowanych krajach) tył i przód.
-
Pomyłka.
-
Co do blokady to to normalne w RSach. A co do nierównej pracy to po 70 km powinien już być w miarę dotarty więc lepiej zajrzyj do środka. Zdarzały im się wpadki z fakbrycznym smarowaniem.
-
Po 5 latach w magazynie to uszczelkii smary musisz wymienić od razu. A skoro XCM wytrzymał Ci 4 lata to Raidon będzie na całe życie.
-
Hamulcom to też nie zaszkodzi. Pomiar przed spusczeniem może dać inną wartość niż po napompowaniu. Pamietaj po prostu do ilu napompowałeś poprzednim razem, jest to bardziej powtarzalne.
-
Geometrię.
-
Zamiast ciągle wypuszczać powietrze możesz go obrócić na kilka minut żeby olej wszędzie się dostał. Fox nawet zaleca przechowywanie roweru kołami do góry żeby dobrze nawilżyć gąbki i uszczelki.
-
Olej z komory powietrznej. Jak nie wyleciało wszystko to to niegroźne. Jest rzadki więc mogło nim po prostu zachalapć wentyl na wybojach bez odwracania, swoją drogą też racej niegroźnego.
-
http://rowerowawaga.pl/index.php?d=regulamin&mar=250 Tu masz wszystko o niej powiedziane. A do 3 miejsc po przecinku i zakresie 10 kilo to mało wag da wiarygodny wynik. Celowałbyś w bardzo profesjonalny sprzęt wymagający ciągłej kalibracji i dużych inwestycji.
-
Należy pamiętać że metaliczne klocki oddają więcej ciepła do zacisku który w mechanicznych zestawach nie ma co z nim zrobić.
-
Nie ma opcji, nadmiar ucieknie do zbiorniczka wyrównawczego.
-
Ja kilka miesięcy temu uznałem że nie warto, szczególnie że komplet BOX (tegoroczne RLT to tylko OEM) zawiera jeszcze pompkę i uszczelki na pierwszy serwis. Jak nie jesteś super-pro-xc i nie jeździsz ciągle na zablokowanym widelcu to i tak tego pokrętła nie dotykasz. A jak uznasz fabryczne ustawienie za nietolerowalne to był gdzieś wątek o jego zmianie, z tym że musisz się trochę pobrudzić bo trzeba otworzyć tłumik. (i potrafić go złożyć z powrotem ) A co do sztywnej osi to możesz pewnie kupić za stówę przejściówkę do widelca 9mm, pojeździj na tym co masz i zobacz czy czegoś Ci nie brakuje. Potem podejmiesz bardziej świadomą decyzję.
-
Threshold to próg otwarcia floodgate. W RL floodgate nie jest regulowany i IMO nie powinien być wymieniony w "adjustments". Jest to niby dodane jako opis tłumika, ale jest mylące.
-
Że został wyjęty z gotowego roweru. Poza krótszą sterówką i nietypowym malowaniem może, ale nie musi, mieć też różnice w budowie. I nie konieczne na niekorzyść, np. w tegorocznych Rebach regulację Gate nasz tylko w OEMach.
-
http://www.srsuntour-cycling.com/home/search/SN/?SerialNo=TB00030187&submit=Submit+%C2%BB Na jednym ze zdjęć jest numer seryjny. 4 letni epicon pod 26'. IMO żadna okazja. Szczególnie że TAD oznacza chyba manetkę której nie ma i przez której brak nie masz regulacji na górze.
-
3cm to sporo ale 1-1.5 w RS-ach to norma. Ich blokada nie jest na sztywno.
-
@tobo, a jesteś pewien że częstotliwość wizyt tych zestawów w serwisie nie wynika również z tego że po prostu jest ich najwięcej na rynku? Pakują je właściwie wszędzie.
-
W nowych Rebach musisz wymienić "sprężynę" żeby zmienić skok. Jest to proste technicznie ale kosztuje więc możliwe że taniej wyjdzie kupić od razu dobrą. Dokładne istrukcje serwisowe są na stronie SRAMa. https://sram-cdn-pull-zone-gsdesign.netdna-ssl.com/cdn/farfuture/bWfCwErdmgPFiE_FplB6wI29MOhFmz98iOKbcZP4BaA/mtime:1401903523/sites/default/files/techdocs/gen.0000000004694_rev_a_2015_bluto_reba_sm.pdf
