-
Liczba zawartości
6 009 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
5
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez cervandes
-
[opony mtb xc] 29" 2.2- 2.4 szerokość. Niskie oporty toczenia.
cervandes odpowiedział Enadxx → na temat → Koła rowerowe
Ja to jestem zdania, że powinieneś kupować po prostu Race Kingi zwijane. Będą tańsze, zatem ekonomicznie bardziej uzasadnione a z szybkości stracisz niewiele. Przejście na zwykłe Mezcale nie ma sensu, bo tylko grafenowe są tak samo szybkie jak Race Kingi. -
[tylnie koło] opona bedetkowa Giant roam 1 m
cervandes odpowiedział Salceson → na temat → Koła rowerowe
Tylnej! Tylnie to liczba mnoga. Zdejmij oponę, podklej łatką od wewnątrz. złóż. Dziury się łata, nie trzeba wymieniać opon... A jak chcesz wsadzić dętkę mimo wszystko, to możesz to normalnie uczynić. -
[nawigacja] Garmin Edge Explore 2 licznik przebiegu
cervandes odpowiedział RafalG → na temat → Akcesoria rowerowe
Mi to robi opcja sprzęt. Dodajesz sprzęt w postaci roweru, potem ustawiasz, że każdą aktywność np jazda górska robisz tym sprzętem i się liczy. -
W bucikach M089L nie miałem podkładek. W pedałkach M520 też nie. W pedałkach M8100 również brak. Ale już z bucikami XC61 podkładki były i użyłem ich, zgodnie z instrukcją. Bloki te same mam w jednych i drugich butach, go SH51. I zarówno w jednych butach jak i w drugich blok licuje z powierzchnią buta. Wniosek mój jest z tego taki, że to but determinuje kwestię zasadności użycia podkładki. Czy mam iść po suwmiarkę i zacząć proces mierzenia i fotografowania?
-
Nie. Jesteś tym znajomym, który jak się wypowiada, to wszyscy przewracają oczami i porozumiewawczo na siebie patrzą.
-
[naprawa opony tubeless] łatkę kleić czy knota wcisnąć?
cervandes odpowiedział cervandes → na temat → Koła rowerowe
Przejechał prawie pięć i jest prawie w połowie. Tak na oko ofkors. Także zakładam, że do końca jesieni doleci. Mezcale G+ zmieniałem po równo 10kkm, tutaj będzie podobnie. -
Pojemność przerzutki Claris to 43T, obsługuje ona z tyłu max 34T koronkę. Także powinno się udać, pamiętaj tylko o dostosowaniu długości łańcucha, bo jeśli teraz jest na styk a chcesz założyć większą kasetę, to może być potrzeba zwiększenia długości łańcucha. Względnie policz, czy nie lepiej, taniej i prościej kupić mniejszą zębatkę do korby...
-
[naprawa opony tubeless] łatkę kleić czy knota wcisnąć?
cervandes odpowiedział cervandes → na temat → Koła rowerowe
Nie no, do wulkanizacji nie pojechałem. Ale zmatowiłem obszar dziurki i wkleiłem zwykłą łatkę Lezyne, taką do dętek. Ścisnąłem na godzinę ściskiem stolarskim. Pierwsze próby - pozytywne, powietrze nie ucieka, opona się nie poci. Niech wytrzyma cztery czy pięć tysięcy i będę ukontentowany. Dodam, że - jak wspominałem - opona to Schwalbe Racing Ralph, do kompletu z Racing Ray. Wersja SuperGround, za dużo gumy to tam nie ma i przy przejechaniu papierem ściernym miejsca klejenia od razu dogrzebałem się do oplotu Poprzedni rok przelatałem na NIGDYNIEWYSYCHAJĄCYM uszczelniaczu Finish Line, który nie zadziałał wcale a opony generalnie sikały niebieskim mlekiem na wszystkie strony pod koniec ubiegłego sezonu (na każdej po kilkanaście mokrych plam w różnych miejscach). Zimę przeleżały w piwnicy. Zalałem X-Saucem z dodatkiem tych granulek X-Sauce Spin Bits i póki co nie ma żadnego wilgotnego śladu na ściankach i bieżniku. -
Hej. Opona Schwalbe RaRa, SuperGround. Mała dziurka na czole opony, ale nie chce się uszczelnić lateksowym mlekiem x-sauce z dosypanymi granulkami spin bites. Trzeba łatać. Do dyspozycji mam klasyczny zestaw łatki, butapren albo opcja druga - knoty Lezyne, czyli te gumowe wciskane sznurki za pomocą narzędzia przypominającego szydełko. Co rowerowa brać radzi przy założeniu, że opona ma przejechać parę kafli do końca roku? Knoty niby są tymczasowe - warto się babrać w rozbieranie kółka i robić to łatką?
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
cervandes odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@Mandoleran - zamawiałeś na DJI? Przyszła zgodnie z deklarowanym terminem, czy wcześniej/później? Bo czekam właśnie na OSMO Pocket 3 i zerkam nerwowo na stronkę Mam doręczenie na 3 maja przewidywane a potrzebuję ją bardzo na majówkę 😕 -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
cervandes odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Tak, te. Multitoola ja wożę Lezyne V10, bo jest wybitnie lekki (100g) a ma imbusy do ósemki, skuwacz łańcucha i torxa 25. Czyli chyba wszystko co powinienem mieć przy sobie daleko od pit stopu. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
cervandes odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Wera Hex Plus kup, są zwane czasem 'kredkami'. Nie mam pojęcia dlaczego. Używam ze trzy lata, ZERO śladów, kompletnie nic po nich nie widać. -
Skrzypi blok o zatrzask w miejscu styku. Ja po myciu zawsze muskam to miejsce palcem albo pędzelkiem ze smarem. Czasem psikam smarem silikonowym lekko, ale to nie wystarcza na tak długo jak klasyczny smar. I żeby nie było - tak nie ma BYĆ smaru, to ma być ledwie liźnięte, żeby powierzchnia była tłusta.
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
cervandes odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Uwielbiam G04. Bezkompromisowe a trwalsze chyba normalnie ze czterokrotnie od G02. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
cervandes odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Chłopcy, ja nie chcę Was martwić, ale ten RCZ to mi wygląda na piramidę jaka niedawno się wywaliła w Polsce i dotyczyła sprzętu appla: mac4vip. W skrócie: chłop zbierał zamówienia od ludzi z czasem dostarczenia rzędu kilka tygodni-miesięcy. Ceny były dobre, więc ludzie z coraz większym zaufaniem brali towar. Domyślcie się jaki był tego finał. Oczywiście działalność była legalna, faktury i te sprawy. Długi czas dostawy i atrakcyjna cena to moim zdaniem zalążek piramidki - nazbierać kaski z rynku a potem PUFF. -
[Napęd] Problem z samo kręcącymi się korbami po serwisie bębenka i wymianie łańcucha
cervandes odpowiedział Skotix → na temat → Napęd rowerowy
Prosty test - rozgrzej. Suszarka na 5 minut i ogrzej kasetę, bębenek. Wsiądź i przejedź się. Jeśli nadal będzie się kleiło - to moim zdaniem brak podkładek. Jeśli nie będzie - przyczyną będzie zbyt gęsty smar, który w temperaturze około zera klei bardziej niż potrzebujesz. -
[Napęd] Problem z samo kręcącymi się korbami po serwisie bębenka i wymianie łańcucha
cervandes odpowiedział Skotix → na temat → Napęd rowerowy
Albo jeszcze jedna opcja - pogubione podkładki, przez co zlikwidowany luz do tego stopnia, że bębenek zakleszcza się na kulkach i nie kręci przez opór. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
cervandes odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Wiosna idzie, pora zacząć wydawać szmal Sos, dozownik do sosu i posypka do sosu. I bagażnik oraz hangar na drona. -
Ja SKFy wcisnąłem w 240tkę, dwa lata za nami, zero uwag. Tylko prasować należy do pierwszego, najmniejszego oporu.
-
[Piasta tylna] Jak zrobić aby piasta była głośna
cervandes odpowiedział Piotrek_375Z → na temat → Napęd rowerowy
A jakby on się tu ujawnił, to by wyszło, że ma normalnie długie spodnie MTB a piasta to DT czy inny Soul Kozak i 'ten typ tak ma'. Kolejna bezsensowna wojenka i to we własnym plemieniu. Beznadzieja. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
cervandes odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Firmy pro, zgadłem? 😁 -
[Czujnik prędkości garmin] czy warto?
cervandes odpowiedział Cross90 → na temat → Akcesoria rowerowe
Potwierdzam, sam mam taki, data produkcji 1670r. I nadal chodzi na oryginalnej baterii. -
[Czujnik prędkości garmin] czy warto?
cervandes odpowiedział Cross90 → na temat → Akcesoria rowerowe
Napiszę jedynie, że z tym zdaniem nie sposób się zgodzić. Czujniki jako rozszerzenie licznika GPS wyłącznie poprawiają jakość informacji zbieranych przez komputerek. -
[Czujnik prędkości garmin] czy warto?
cervandes odpowiedział Cross90 → na temat → Akcesoria rowerowe
Kurde! Mi Garmin nie dał magnesu w komplecie! -
[Nawigacja] Garmin Edge - pytania, problemy, jak to zrobić
cervandes odpowiedział TurboRower_18 → na temat → Akcesoria rowerowe
AD 6. Używam livetracka, moja Pani nie ma wcale Garmina i gdy startuję, to ona dostaje za każdym razem maila z linkiem do śledzenia mojej aktualnej aktywności. Używam ze względów bezpieczeństwa - jakby się coś przytrafiło - będzie w miarę wiedziała gdzie szukać. Ale, jeśli macie w domu iPhony, to lepiej jest włączyć w grupie rodzina Find My. Wtedy każdy z grupy widzi wzajemnie lokalizację pozostałych członków. Ta funkcja oczywiście wymaga telefonu lub zegarka z LTE i działa wyśmienicie.
