Skocz do zawartości

Maciorra

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 115
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    13

Zawartość dodana przez Maciorra

  1. Nie lubię zimy - na drogach syf, powietrze w wioskach nie nadaje się do oddychania, w lesie zaspy i myśliwi. Byle do wiosny.
  2. KTM i jakiś inny team którego nazwy nie pamiętam już testowały koła 32" na trasach XC WC. UCI już oficjalnie zapowiedziało, że nie zabraniają ścigania się na 32" w 2026, więc możliwe, że ktoś się będzie na nich ścigał. W DH i enduro jeśli takie koła się pojawią to tylko w mulletach... Ja mam krótkie nóżki, więc w MTB dla mnie takie duże koło odpada, już przy 29 calach zdarza mi się przytrzeć tyłkiem o oponę na ściankach.
  3. A ja mam na odwrót - w kasku fidlock to hit, bidonu z fidlockiem bym nie chciał, bo zwykły koszyk jest bardziej uniwersalny.
  4. @bart50 Katalog Shimano mówi że FC T6010 jest wykonana w technologii HT2. Ja tę marketingową zupę zacytowaną poniżej rozumiem tak, że HT to korby puste, a HT2 to korby puste plus zintegrowana oś, ale może się mylę? Cytat z https://bike.shimano.com/technologies/details/hollowtech-ii.html
  5. @KNKS Myśl dalej. Nie chodzi o dźwignię w sensie klamki hamulca.
  6. Skupiasz się na cieple i zapominasz o dźwigni.
  7. Tak, jedną z metod zwiększenia siły hamowania (albo zmniejszenia nacisku na klamkę przy obecnej sile hamowania) jest instalacja większej tarczy. W bonusie masz większą odporność na przegrzewanie, a mówimy o długich zjazdach... Jeśli to są wg Ciebie bzdury, to jak najbardziej warto byś się zastosował do rady z ostatniego zdania Twojego posta:)
  8. @KNKS większa tarcza pozwoli na taką samą siłę hamowania, przy mniejszym nacisku na klamkę. A o zmęczeniu dłoni jest ten temat. Szosowcom tyle lat zajęło zaakceptowanie tarczówek, że może kolejnych tyle samo zajmie im zaakceptowanie większych tarcz. W DH prędkości są trochę niższe niż na szosie, a tarcze znacząco większe, czterotłoczkowe hamulce silniejsze od szosowych itp. Dziwne, nie? Argument z czapy, bo nie mówimy o ściganiu się na zjazdach tylko o utrzymywaniu prędkości w ryzach przy jeździe turystycznej. Twoja rada powyżej odnośnie wzmocnienia dłoni ma sens, do tego tarcze tak duże jak zaakceptuje rower (długie zjazdy z hamowaniem to też dużo ciepła do rozdysponowania) i będzie lepiej.
  9. Ale jak widać nawet i HT2 nie są przypadkiem beznadziejnym: https://www.mtb-news.de/forum/t/kurbel-kuerzen-kleine-fotostory.645259/page-7#post-12989376
  10. Jeśli to jest korba Hollowtech2, tak jak pisze @bart50 to raczej jest pusta, jak sama nazwa wskazuje. Edyta dodaje, że po szybkim rzucie okiem na stronę Shimano Deorki chyba faktycznie nie są HT. Pytanie o jakiej dokładnie korbie rozmawiamy.
  11. Może ten przekrój przez przykładową korbę HT2 ostudzi Twój entuzjazm do jej skracania o 20mm
  12. To jest moim zdaniem dobry trop - największe tarcze jakie wejdą w ramę i widelec i jest spora szansa, że to rozwiąże problem. Jeśli rama ma mocowanie IS lub PM to z adapterami nie będzie problemu, na FM (ha, tfu!) się nie znam.
  13. @Dokumosa zgadza się z, to nie jest zamknięty tłumik, ale te piankowy element z podkładką w dużym stopniu oddziela olej. Podobnie był skonstruowany tłumik MC2 w poprzednich generacjach Mattoca i działał bardzo dobrze. Nie jest to zapewne tak skuteczne jak zamknięty tłumik z ifp lub pęcherzem, ale wystarczająco skuteczne. No nie, ABS+ ma jak najbardziej LSC (port zamykany iglicą za pomocą pokrętła) i HSC (piston + shim stack) https://hayesbicycle.zendesk.com/hc/en-us/article_attachments/360065754833
  14. Nie wiem, czy nie mieszasz Kwik Toggle z ABS+, w którym olej jest od powietrza oddzielony. Ma też regulowane LSC za pomocą wajchy a HSC przez zmianę shimstacka (dla chętnych i zdolnych:) MC od Rockshoxa to prosty otworkowy tłumik z zaletami i wadami tego rozwiązania. Działa w miarę i do spokojnej jazdy zazwyczaj wystarczy, ale szału nie robi. @Turysta05 Ludzie robią kalibrację ślizgów w topowych widelcach za grube tysiące, więc w Suntourze z niższej półki to nie szokuje:)
  15. @Dokumosa Chyba w tym sensie, że oba mają regulowane tłumienie kompresji, bo konstrukcyjnie to jednak różne zwierzaki. @BiriaBiria Na Aionie nie jeździłem, z Duroluxa byłem bardzo zadowolony, Suntoura bym nie skreślał. Wersja Evo zdaje się na już olejowe smarowanie?
  16. MZ głównie stąd, że RS ma spory kawałek tortu OEM i każdy go zna, a Manitou to nisza. Na Markhorze nie jeździłem, ale tłumik ABS ma dobre opinie.
  17. Ja również nie, dlatego zakładam, że skoro w takiej sytuacji jestem pieszym to idę lewą stroną prowadząc hulajkę. Z wrotkami czy rolkami gorzej, ale są tacy co lubią chodzić boso:)
  18. Mali lokalni również. Nikt nie lubi jak mu plony zżera jakiś grzyb...
  19. To moim zdaniem masz prawo prowadzić hulajnogę po lewej stronie, gdyż jesteś pieszym:) Ale tak wprost nigdzie tego w PORD nie znalazłem, więc jeśli masz sprawę w sądzie to daj znać jak wynik:)
  20. https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/prawo-o-ruchu-drogowym-16798732/art-15-a
  21. Kupić zestaw odpowietrzający i odpowietrzyć - i tak Ci się przyda nie raz.
  22. Dokładnie. Miałem dwa różne komplety hamulców w tym samym rowerze i jedne miały tendencję do przekręcania się przy dokręcaniu śrub, a drugie nie, więc nie jest to kwestia źle splanowanego mocowania PM. Bardzo delikatne dokręcanie śrub naprzemiennie pomaga. Blaszki są fajne ale nie wszędzie wchodzą - np Formula Cura ma bardzo mały odstęp między tarczą, a klockami i moja blaszka praktycznie nie wchodzi...
  23. @olo850 - przymierzyć:) Mam łeb ok 58cm, wiekszosc kasków mam/miałem L, Triggera (bez MIPS też mam L) Jest ok, choć niewiele brakuje, żeby mnie gniótł na linii między uszami a czubkiem głowy, mniej więcej w połowie.
  24. Mogliby zrobić fuzję i nazwać się Dadvelolo.
  25. @wr81 Mam Triggera FF od lata i jak na razie nic się nie łuszczy, ale zobaczymy za rok, dwa:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...