Skocz do zawartości

Maciorra

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 115
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    13

Zawartość dodana przez Maciorra

  1. Now znam pozostałych, ale SQlab 611 jest twardym siodłem i sztywnym. Miałem je około roku w grawelu i to był nieprzyjemny rok:)
  2. Odnośnie redukcji - czy te sztyce przypadkiem nie są mocowane w rurze 34.9mm? Jeśli tak, to redukcji nie potrzebujesz...
  3. Pierwszy raz w tym roku na MTB - kładziarze i motocykliści sukcesywnie niszczą kolejne ścieżki, a jak nie oni to leśnicy. Wokół komina jednak wolę kręcić na gravelu...
  4. @paprotek21 no nie najlepiej to wygląda, ale przynajmniej masz okazję zrobić to porządnie. Tak jak @przecietny.kolarz napisał potrzebujesz oliwkę, insert (po dwie sztuki) i zestaw do odpowietrzania, skróć sobie ten przewód, zainstaluj i odpowietrz hamulec. Potem skróć przewód przedniego, bo też jest bezsensownie długi. Na YT znajdziesz filmy pokazujące całą procedurę. Jest prosta i przy odrobinie wprawy zrobisz to w kwadrans. Natomiast dzisiaj już raczej nie pojeździsz...
  5. Kilka dni przed tą powodzią byłem w okolicach Stronia Śląskiego i jak oglądałem filmy z powodzi to nie mogłem uwierzyć, że ta mała rzeczułka Biała Lądecka narobiła w okolicy takiej masakry... Z innej mańki, zaorałem dla Was wszystko i wszystkich:
  6. Ten przewód tak fantazyjnie owinięty dookoła główki miałeś już przed tą awarią? I tak z ciekawości - jak do tego wyrwania przewodu w ogóle doszło, jakaś spektakularna kraksa?
  7. Fotelik Hamax, może być odchylany, ale niekoniecznie. Najlepiej używany, bo jeśli nie masz kolejnych dzieci do wożenia, albo ich nie planujesz, to będziesz używał tego fotelika góra w tym roku. Czterolatki w większości są już za duże na fotelik, za to w sam raz na swój rower + hol na podjazdy, albo nagły spadek sił:)
  8. Maciorra

    [2026] Marin Tam

    Wygląda na fajnego pomykacza, choć może byłby ciut ładniejszy gdyby nie wciskali miejsca na dwa bidony.
  9. To dobrze. Nie lać na prawo i lewo. A jak już się poleje to zetrzeć i po temacie. Takie same zasady jak dla oleju. Owszem, ale cena magicznych rowerowych olejów jest nieuzasadniona. A DOT jest tani, uniwersalny i możesz go kupić wszędzie. Sam awaryjnie kupowałem w osiedlowym markecie głównie spożywczym:) Fobia antydotowa w świecie rowerowym jest zabawna.
  10. Raczej za napis "Brembo". A co jest nie tak z DOTem, oprócz tego, że jest ustandaryzowany i dzięki temu kosztuje grosze w porównaniu z olejami "rowerowymi"? :)
  11. ... Oficjalnie, bo nieoficjalnie to Loic Bruni się na nich ścigał już ze dwa lata: https://www.pinkbike.com/news/brembo-launches-their-mtb-brake-system-the-gr-pro.html Będą sprzedawane tylko w kompletach na oba koła z dodatkowymi klockami i olejem, ale bez tarcz za jedyne 800 EUR. Jak ktoś jeździ na trójkołowcu, to ma problem:)
  12. Też tam wczoraj kręciłem, a nawet cyknąłem focię w tym samym miejscu, tyle, że bez autoportretu:)
  13. Zapytałbym suportu Manitou co oni na to: https://hayesbicycle.zendesk.com/hc/en-us/requests/new?ticket_form_id=360002741253 Ewentualnie na forum mtbr, na FR podejrzewam, że niewielu ludzi miało do czynienia z tym widłem:)
  14. Z którego rocznika ten widelec? Dla obecnej generacji producent podaje max 223mm
  15. Accent exe pro to była jedyna sztyca która mi pękła - jeździła w gravelu i poddała się na dość technicznym (jak na gravela) singlu. Walnąłem tyłkiem w siodło i jarzmo rozleciało się na kawałki. Teraz mam cięższą RF Ride:)
  16. Kilka lat jeździłem na Curach 2, a po przerwie na inne hamulce mam teraz Cury 4. Zupełnie bezproblemowe hamulce, banalne w odpowietrzaniu, klocki dostępne bez problemu i jako wisienka na torcie producent sprzedaje wszystkie części zamienne w razie draki. No i są to jedne z mocniejszych dwutłoczkowych hamulców na rynku. Ogólnie - dobry wybór.
  17. @glados_v9 Cenią się skurczybyki:)
  18. Zawsze mnie dziwiło, że ktoś może czegoś takiego potrzebować, ale skoro trzeba to trzeba:) https://pademelon.cc/collections/pademelon-steering-dampers
  19. @Jurek63 Na moje oko to był ten słynny złoty pociąg.
  20. Nie, albo: to zależy. Jeśli masz automatyczne wyrównanie ciśnienia w komorze negatywnej, to zwiększając ciśnienie, zwiększasz je po obu stronach tłoka, więc zachowujesz balans. Widelec nie robi się bardziej czuły, a jeśli Twoja masa się nie zmienia tonwręcz przeciwnie, robi się mniej czuły. Jeśli masz amortyzator pozwalający pompować komorę negatywną osobnym zaworem - wtedy tak, w pewnym zakresie możesz sobie zwiększyć czułość widelca w początkowej fazie skoku zwiększając ciśnienie w komorze negatywnej. Nie, bo wtedy sprężyna będzie zbyt miękka i będziesz dobijał na byle korzeniu. Do normalnego jeżdżenia przedział 15-25% jest OK dla większości ludzi.
  21. @CoolBreezeOne Dzięki:) Wygląda na to, że będę w tamtej okolicy w lipcu, więc coś sobie pozwiedzać. Wielka Sowa brzmi zachęcająco:)
  22. A jak tam wygląda poziom trudności? Kiedyś oglądałem jakieś zdjęcia i filmy i miałem wrażenie, że większość to przyjemne szuterki, ale na fullu nie ma tam czego szukać. Jest to prawda, czy znajdą się też jakieś przyjemne zjazdy z korzeniami, kamieniami i innymi atrakcjami?
  23. Wizualnie Hope owszem dużo ładniejsze. Co do jakości, to w okresie kiedy wypuścili serię Tech4 mieli jakieś problemy z produkcją i sporo nowych kompletów lało DOTem na prawo i lewo, a przynajmniej sporo takich historii było w necie, ale pewnie dawno to ogarnęli. Jeśli chodzi o opinie na temat GR4, to raczej poszukaj na forach typu MTBR, czy singletrackworld, pewnie znajdziesz tam więcej użytkowników.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...