Skocz do zawartości

durnykot

Mod Team
  • Liczba zawartości

    9 030
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    32

Zawartość dodana przez durnykot

  1. Tłumik zalany prawidłowo? Wszystko dobrze skręcone? Wcześniej używałeś tego oleju czy to pierwszy serwis? Grzebałeś coś przy tłumiku?
  2. durnykot

    [9959g] Accent Peak by MTBike

    Akurat szerokość ma tu drugorzędne znaczenie- ważniejsza jest trakcja opony , a tej NN ma więcej niż RaRa . Zresztą zestaw NN/RaRa ( przód/tył) jest zalecany przez Schwalbe. Poza tym mając opony i obręcze tubeless ready warto wywalić dętki i zalać to mleczkiem.
  3. 5 ml należy wlać do dolnych goleni . Do tłumika ( goleń po stronie prawej ) - 110 ml oleju. Zbyt mała ilość oleju może powodować pogorszenie pracy tłumienia . Zabierasz się za serwis amorka bez dokumentacji i wiedzy na ten temat? Wideo na YT
  4. Uchwyt na patyk pewnie.
  5. Motorex 7,5W ma znacznie mniejszą lepkość niż olej Foxa- prywatnie bym lał oryginalny ,ale to Twoja decyzja.
  6. Mój "se stukał",ale smar na zwojach zprężyny wyciszył to zjawisko. Możesz też zrobić coś takiego ( wprawdzie Marcok,ale sama idea jest do zastosowania w Drake'u)
  7. Zalecany moment to ok 6Nm- czyli baaaardzo mało. Dla porównania- kasetę dokręcasz momentem ok. 40 Nm.
  8. Zbyt mocne dokręcenie nakrętki podczas wcześniejszego serwisu. Jak mnie pamięć nie myli to ten element jest aluminiowy i wymaga określonego momentu dokręcenia.
  9. No właśnie- dużo za dużo. Obecna cena na Gregorio,mimo obniżki, dalej wali na kolana.
  10. No nie komponuje się- czarna=lepsza. Marcok za 5k??? Kogoś chyba po..... ło.
  11. Jakieś efekty męczenia? Opinie?Wrażenia? Obejma sztycy się nie komponuje.
  12. Rulez- Szacunek . Temat podpiąłem,coby nie zaginął.
  13. Teoretycznie do wymiany jest tylko dolna część tłumika ( to czarne coś) śruba pękła sama z siebie? Czy może niedawno był serwis?
  14. Uzupełnij rozpiskę- sporo części jest bez podanej wagi.
  15. Nie przesadzaj.. zmiana opon na TLRy może dać co najmniej 300 gramów zysku , zmiana siodełka- 150 gramów, na tarczach można zyskać 50 gramów, kierownica - co najmniej 80 gramów,, tarcze- ok. 60 gramów, zaciski- ok. 70 , sztyca- ok. 100,gramów. Luźno licząc, nie wymieniając głównych komponentów ( rama,napęd, hamulce,koła) mamy ok. 800 gramów zysku- założenie opon typu RaRa , Aspeny czyteż Geaxa Pluma pozwoli osiągnać założoną wagę bez wizyty Pani z Providenta. Należy jednak mieć świadomość ograniczeń,jakie mogą się pojawić.
  16. durnykot

    [8584g] Sabotage by miller

    Poprawiony tytuł plus aktualizacja Rankingu .
  17. Zawdzięczasz Sobie przede wszystkim, a głównie konsekwencji w lajtowaniu roweru bez napadu na bank.
  18. Updejt tytułu i dodanie do Rankingu.
  19. Temat został podpięty i wpisany do Rankingu na miejscu Trzecim w kategorii Road.
  20. Poprawiony tytuł - aktualizacja wagi
  21. Kazafaza, rama ładna,ale jakoś tak wizualnie bardziej by mi pasował amor o mniejszym skoku.
  22. Serio? Nie wiedziałem... Żeście troskliwi ....szok normalnie
  23. Czy Wy Dwa ( Rulez i Anarchy) przypadkiem nie pomyliliście wątków? Z grzeczności pytam....
  24. Panowie Elton29 i Lesieque.... proszę o spokój.
  25. To raczej normalne.... Wyjmij tłumik - koniecznie w pozycji open. Zmierz poziom oleju ( ok. 87 mm od lustra oleju do szczytu otworu ). Skoryguj, jeśli konieczne. Włóż tłumik w pozycji open. Po co? Nie lepiej zmienić układ shimów w tłumiku?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...