Skocz do zawartości

bogus

Mod Team
  • Liczba zawartości

    7 403
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Zawartość dodana przez bogus

  1. Regulamin wymaga załączenia zdjęć sprzedawanego przedmiotu.
  2. Regulamin wymaga załączenia zdjęć sprzedawanego przedmiotu.
  3. Mam nadzieję, że mnie to nie spotka, bo byłoby słabo...
  4. Zafundowałem sobie w ostatnim czasie nowe buty - Northwave Rebel 3 w wersji Cape Epic. Pierwsze wrażenia są bardzo dobre. Zobaczymy jak będzie po zamontowaniu bloków i pierwszych kilometrach 😉
  5. Z tanich a markowych butów przymierz Shimano XC1.
  6. bogus

    [Rockrider] 2023

    Nie wiem czy ktoś widział, ale jest następcą XC100 z tą samą ramą, zwany obecnie Race 700. Do tego kolor ramy zmieniony na biały. https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-xc-100-29-deore-1x11/_/R-p-330066?mc=8616937&c=Niebieski
  7. W ostatnich dniach w końcu znalazłem czas na jazdę. W wyniku jazdy w środę i dzisiaj wpadły dwie szybkie trasy po 30 km. I co najważniejsze jest uśmiech i radość z jazdy 😀
  8. Ja chętnie przygarnę ramę od Race 720 😉 Przy cenie ramy Chisela to już należy się zastanowić czy nie lepiej iść w karbon.
  9. Prawda jest taka, że to co oferuje Decathlon w Race 720 i jego rama to chyba dzisiaj dosyć wysoka półka ram z aluminium. Wszystko co droższe to już karbon. Nie wiem czy pod lepiej wykonanego i lżejszego można dzisiaj dostać poza Specem Chisel, ale tam sama rama kosztuje 4800...
  10. Jeśli to piasta MTB to żadnej podkładki pod kaseta być nie może.
  11. Marne szanse, że będą pasowały do danego widelca. A nie sądzę, by ktokolwiek próbował takiej operacji.
  12. Jak najbardziej może to być kwestia łańcucha. Ponadto należy wyregulować minimalne i maksymalne wychylenie przerzutki.
  13. Ostatnio kupiony uchwyt Bike Hand montowany do ściany z uwagi na brak miejsca na klasyczny stojący. Muszę przyznać, że to kawał żelastwa i to całkiem nieźle wykonany.
  14. Przerzutkę regulowałeś po wymienie?
  15. Suntour ciągnie 8 mm, więc za mało. O Foxie nic nie znalazłem. Pod koniec roku ma być dostępna manetka DT Swiss, która ciągnie około 10 mm linki, mam dostać info jak będzie do zamówienia. Panowie z DT4U twierdzą, że do amortyzatorów RS będzie pasowała. Na ten moment jest dostępna tylko wersja z trzema pozycjami. Cena w każdej opcji to okolice 270 zł.
  16. Osobiście brałbym Shimano, najlepiej z wyższych grup 11s. KMC z tego co można poczytać nie za dobrze współgra z nowymi kasetami Shimano, głównie kuleje kultura pracy.
  17. Musisz zmienić kasetę, przerzutkę, łańcuch i manetkę. Nie ma potrzeby wymiany piasty bo to nadal kaseta na bębenek HG. Długość łańcucha dobiera się na rowerze i raczej nikt w ciemno nie strzeli jaka będzie odpowiednia.
  18. Jak przekręcisz na plus to będzie bardziej twardy, a na minus bardziej miękki. Tak czy inaczej w przypadku XCM regulacja jest mizerna jak to bywa w każdym amortyzatorze sprężynowym.
  19. Stoję przed podobnym dylematem. Rozważam zakup Reby lub SIDa SL Ultimate. Pytanie czy przy 400 zł różnicy w cenie iść w SIDa, który daje teoretycznie lepszą pracę czy zostać przy Rebie, która jest prosta w serwisie. Jak to jest obecnie z awaryjnością Chargera, bo DebonAir jedynie może być na plus? P.S. Mam na myśli SIDa z rocznika 2020-2023, na 2024 jest już nowy, obecnie znacznie droższy z Chargerem 2 i DebonAir+.
  20. Jeśli się zmieści to możesz. Jedyne ryzyko to ewentualna utratą gwarancji w razie gdyby ktoś był dociekliwy. Pytanie tylko po co na tył montować tarczę 203 mm, to nie rower do DH?
  21. Obawiam się, że do tego widelca nie dostaniesz innej sprężyny. Jedyne wyjście w tym przypadku to wymiana amortyzatora na powietrzny.
  22. Raczej takowych nie ma, ale zawsze możesz spróbować coś zdrutować.
  23. Regulamin wymaga załączenia zdjęć sprzedawanego przedmiotu.
  24. Nie jest zamienny. Poplock ciągnie 17 mm linki, a Oneloc 10 mm.
  25. Dzisiaj zamontowana kaseta i łańcuch Sram X01, poszło gładko i przyjemnie. Pierwsze wrażenie jest rewelacyjne. Jeśli testy w trasie pokażą to samo co na sucho to wszem i wobec ogłaszam, że pomiędzy działaniem kasety GX a X01 jest przepaść. Na GX, nawet nowym to jakiś czas coś cyka, pyka, szumi, a na X01 jest cisza. 😁
×
×
  • Dodaj nową pozycję...