Ranking
Popularna zawartość
Treść z najwyższą reputacją w 26.06.2026 w Odpowiedzi
-
16 punktów
-
@D1ckSteele tylko nie mieszaj z zielonym 🤓 Do mnie dotarła kaseta i przerzutka, migracja na 1x12 zakończona.5 punktów
-
4 punkty
-
Białe i czarne gripy mam. Na razie jeździła rowerami z takim ustawieniem sztycy, żeby z siodełka dostać stopami do ziemi. Wtedy były jeszcze w modelu Dakar oryginalne gripy i mostek kierownicy. Teraz wymieniłem na krótszy, więc kierownica o te kilka centymetrów jest bliżej. Zobaczymy doświadczalnie jak jutro wnuczka zawita u dziadków. Muszę dostosować się do żądań dziecka i jej subiektywnego odczucia wygody. Takie regulacje trwają zaledwie chwilkę. Namawiać ją do podniesienia siodełka? Jedna z fotek przedstawia mostek oryginalny i taki jak w modelu Matts. Ten fioletowy w Dakar jest odrobinę solidniejszy i również zdecydowanie krótszy. Na fotce w modelu Matts jest właśnie taki, tylko w czarnym kolorze, ale to już historia.4 punkty
-
4 punkty
-
3 punkty
-
Pamiętaj aby zgłosić reklamację z tytułu rękojmi bezpośrednio do centrumrowerowe (niezgodność towaru z umową, ukryta wada fabryczna). Centrumrowerowe zapewne wyśle rower do producenta aby sprawdzili czy Twoje żądanie jest podstawne. To o czym żaden sklep Ci nie powie: wg przepisów gdy zgłaszasz reklamację z tytułu rękojmi to sklep ma obowiązek bezpłatnie odebrać od Ciebie rower. Poniżej i w załączeniu przydatny poradnik UOKiKu: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacja/ cdf6c415.pdf2 punkty
-
2 punkty
-
😁ulubiony wątek wyższość platform nad spd 🤣 W temacie wątku koszulka ważna sprawa, preferuje jak @pecio niekrzykliwe, bez reklam. Natomiast spotykałem "kolarza" na s-works w koszulce replice Remco , w paska mistrza UCI to regularnie, natomiast to raczej ludzie którzy nawet nie mają świadomości że to niestosowne czy niewłaściwe, mnie to nie razi, każdy robi jak uważa, a betonu kolarskiego co goli nogi a wyścigów nie jeździ to też nie popieram.2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
1 punkt
-
Jestem rozczarowany tym kaskiem. Niby paski przylegją ale są tak niedbale zszyte ,że śmiem twierdzić iż ktoś robił na tym :doktorata". W tyle jeden pasek ma 11 cm a po drugiej stronie 12. Klamra dosłownie dusi. Wykonanie też widać ,że nie adekwatne do ceny . Tańsze budżetowe kaski są o niebo lepiej wykonane. @Eathan szukamy nadal. 😁1 punkt
-
@kazafaza , przyrząd nie budzi żadnych kontrowersji, po prostu przy okazji wylazła z ukrycia opcja „make life harder” i próbuje przekonać że pomiar narzędziem do tego niedostosowanym, wymagającym już pewnych umiejętności, a kosztującym porównywalnie, jest lepszy. No nie jest. Sam nie wiem, czemu nagle stałem się orędownikiem tego narzędzia, ale po prostu od momentu, gdy to kupiłem resztę przeróżnych miarek odstawiłem do kąta.1 punkt
-
Jak już czuje się na rowerze na tyle pewnie to zdecydowanie podnosić siodełko. Ale też nie szokowo , małymi kroczkami. Sama zobaczy , że w wyższej pozycji efektywniej się gniecie po pedałkach. I na razie jak najkrótsze mostki które z czasem można wydłużać . Zresztą Dziadek widzę ,że fajnie jest obeznany z tematem to wszystkie niuanse będzie wychwytywał i zrodzi to natychmiastową reakcję modyfikacyjną. Namawiać też wnuczkę na eksperymenty np. z tym podnoszeniem siodełka do "fizjologicznych" wartości wynikających z pomiarów przekroku ( ale tak aby miała komfort psychiczny z poczucia "stabilności" ) A tak przy okazji , wygląda na to iż moja wnusia jest w prawie podobnym wieku ( ma pięć lat ) i na razie męczy rowerek o kaliber mniejszy. Choć ostatnio stwierdziła iż jest już dorosła i dobierała się do babci szpeja na kołach 27,5".1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Pewnie, że się pochwalę, tylko Merida Dakar 624 to nie do końca skończony projekt. Zastanawiam się nad kilkoma drobiazgami. Po pierwsze kolor chwytów. W tej chwili są czerwone, a mam również niebieskie, czarne i zielone (khaki) od Bontragera. Mam również chwyty od własnego roweru, tylko uważam je za zbyt grube jak na dziecięcą rączkę. Po drugie kolor i kształt mostka kierownicy. Tutaj również mam wybór pomiędzy czarnym o takim samym kształcie jak w Mattis i mogę zmienić kolor pierścieni redukcyjnych pod mostkiem i pierścieni dystansowych kierownicy. W tej chwili w mostku jest złoty, a mam również czarny i srebrny. W Mattis jest niebieski. W modelu Dakar wymieniłem trochę więcej. Tutaj dałem nową i dźwigniową przerzutkę microSHIFT i nowy łańcuch, bo stary był już wyciągnięty na 0,75mm. Mattis nie wymagał wymiany. Łańcuch był co prawda lekko rdzawy, ale został wyczyszczony i nasmarowany, a miernik pokazuje wyciągnięcie zaledwie na 0,5mm. Najbardziej odchudzającym elementem w modelu Dakar była likwidacja przedniej przerzutki i korby z trzema blatami. Teraz jest jedna zębatka i ma 32 zęby. W oryginale środkowy blat miał 34 zęby, więc rowerek będzie troszkę wolniejszy. Najdroższe elementy to 2 komplety zwijanych opon Shwalbe. Kosztowały tyle co model Dakar. W sobotę przyjedzie wnuczka i trochę sobie pojeździmy. Zobaczę jak zareaguje na zmiany. Więcej zdjęć w jednej wiadomości forum nie przyjmuje, ale to nic straconego więcej pokażę w następnej.1 punkt
-
Klocki hamulcowe na zapas i drobiazgi do downgrade'u na 1x12 😉1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
- zestaw do ekstrakcji i wprasowywania łożysk; - czujniki kadencji/ prędkości do geoida (wszedłem w ten system i konwertuję wszystkie rowery do tego, więc wszędzie idzie duo czujników na każdy egzemplarz); - przyrząd do wciskania szpilek do przewodów hamulcowych oraz ucinania ich. Miałem takie coś ale z tworzywa i przy próbie zaoszczędzenia na szpilce i jej wyciągnięciu złamałem ten cienki koniuszek praski. W efekcie kupiłem narzędzie aluminiowe.1 punkt
-
Tak, dokładnie taką teraz zakładałem do swoich rebeli. Są w różnych kolorach notabene. I jeszcze jedna kwestia. Northwave oszczędza na czym się da - w Extreme XC śrubki mocujące to pokrętło były solidnej jakości, te w Rebelu są z jakieś gówno-plasto-metalu - można je zajechać samym odkręcaniem. Przy wymienia swoich linek od razu wrzucałem nowe śrubki kupione na amazonie za grosze - w załączniku screenshot - torebka śrubek za 11zł którą całe miasto obsłużysz1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Mi się trochę gratów nazbierało przed i po weekendzie: 1. Lemondka Van Rysel z decathlona - kupiłem jakąś tańszą żeby zobaczyć czy warto wykorzystać na zawodach. Jak bym miał tego używać częściej kupiłbym Zipp'a i podniósł podkładkami ze 3cm wyżej. 2. Sram Blips AXS do lemondki 3. Owijak Sram również do lemondki 4. Nowe gumy do łap Apex'a - kupiłem od Rivala; mają trochę inną fakturę na tej gumie ale poza tym to dokładnie to samo. 5. Okulary Julbo Density 0-3. Lekkie to jest niesamowicie i leży na nosie lepiej niż Sutro - ani razu nie musiałem poprawiać ich w trakcie jazdy. 6. Zestaw do łożysk z Aliexpres - myślałem, że to jest to samo co Ztto ale jednak nie do końca. 7. Smar do ratcheta 8. Tarcze hamulcowe III Pro - jeszcze nie wiem do którego roweru pójdą ale za 4dyszki żal było nie brać. Ktoś ich używa? Widziałem sporo pozytywnych opinii.1 punkt
-
1 punkt
-
Dzięki , dziękuję za link, WR81 👍 Grx 2x10 układa się w całość, ale jednej rzeczy nienogarniam, w lewej klamce nie ma kabla hydrauliki tylko zaślepka , wczoraj kupione 600 pudełkowe, czy to czasem jest czy czasem nie ma ? Nie miałem klamkomanetek shimano z hydrauliką dotąd. Drugie pytanie co to ta mini blaszka w woreczku ? A trzecie - może komuś zaciski takie jak te będą potrzebne, flat uajt czy ikapuczino. To GRX 400 , będą na sprzedaż bo ramy nowoczesnej nie mam i klamki połączę z zaciskami mtb . W razie co afiszuję...1 punkt
-
Trochgę się wykosztowałem, ale wreszcie jest pełne 150mm skoku Ed/ Pierwsze wrażenia z użytkowania; nie dziwię się że w wersji V3 tak rozwalało ten ślizg. Sztyca wraca z bardzo dużą szybkością (i niestety nie można tego regulować), a stuknięcie towarzyszące całkowitemu wysunięciu jest tak głośne, że aż nieprzyzwoite. Pod tym względem imo lepiej było w poprzednim moim mykmyku; trochę wolniejszy powrót, ale i znacznie delikatniejsze stuknięcie.1 punkt
-
1 punkt
-
Brałbym canyona, bo ma linki puszczone normalnie, nie przez rurę sterową. Dla mnie to zaleta. Przyjrzyj się geometrii ramy bo to najważniejsze, napęd zawsze można zmienić, z ramą już zostaniesz. No, chyba że to rower na rozkręcenie się i jak zajawka będzie trzymała to planujesz kupno czegoś lepszego. Sam mam grxa 400 (2x10), bardzo sobie cenię wygodę i małe przeskoki w indeksacji. Koszty eksploatacji, jak przy Daewoo Tico.1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
