Skocz do zawartości

[rower] Poison Zyankali T 2007


MIC

Rekomendowane odpowiedzi

Rowerek mam od 20 lutego. Przebieg na razie 750km.

Wielkość ramy - 18". Nie ukrywam, że jest znacznie krótsza od mojego poprzedniego GF`a 17.5" dlatego też jeżdze z mostkiem 130mm. Mój wzrost to 178cm.

 

Rama:

W sztywności nie odczułem różnicy po przesiadce z Garego. Naciskając na pedały od boku można zauwżyć jak rama sie lekko wygina na boki. Jest to jednak nie wyczówalne podczas jazdy.

Wygląd: Bardzo ładne malowanie, fajne akcenty kolorystyczne. Lakier wytrzymały, jak na razie żadnych odprysków. Gięte rurki tylnego trójkata uatrakcyjniają wygląd i pewnie zwiększają sztywność.

 

Amortyzator:

Reba SL, co tu dużo mówic, praca miodzio :P. Na forum jest juz wiele recenzji na temat tego amorka więc nie ma co się rozpisywać. Warto jednak nadmienić, że po 25h jazdy Reba wylądawała w serwisie. Poluzowała się tuleja wewnątrz lewej goleni co objawiało się luzami i stukami przy ruchach przód - tył na hamulcu.

 

Hamulce:

Avid Juicy 5. tarcza przód 185mm, tył 160mm. Niesamowite hamulce, ogromna siła hamowania i świetna modulacja. Mam porównanie do Magury Julie, Louise, Hayes`a HFX 9 i Deore 525. Zdecydowanie z tych hamulców siła hamowania i modulacja najlepsza jest w Avidach. Jedyny mankament to dzwoniąca tarcza 185mm.

 

Koła:

Dosyć ciężkie, tu można zrzucić sporo wagi. Jak na razie zero problemów.

 

Opony:

Schwalbe Noby Nic 2.1. Swietnie trzymają się podłoża. Choć przy zjazdach po szutrze przy predkościach od ok 50k/h tylna opona zaczyna trochę tańczyć.

W błocie ekstra, szybko się oczyszczają. Na deszczu potrójna mieszanka trzyma świetnie przyczepność.

 

Napęd:

XT. Co tu dużo mówić... Korba - niesamowita sztywność, przerzutka tylna bardzo precyzyjna, przerzutka przednia - polecam przy zakupie roweru zmienić na Top Swing, ponieważ Down Swing lekko się telepie ze względu na dużą ilość zawiasów. Może przy najbliższym serwisie w Extreme Shop ją zmienię.

Manetki - tu najwięcej jest ochów i achów :]. Dual Release to jest to - możliwość wrzucania i zrzucania biegów kciukiem. Bardzo precyzyjne. One między innymi miały wpływ na to, że nie wziąłem Radona Midseason (łańcuch, kaseta, manetki - Deore). Różnica między manetkami Deore a XT 2007 jest nieporównywalna.

 

Siodełko:

Selle Italia C2 - wygodne ale za niedługo zmieniam na SLK.

 

Jazda Poison `em:

Mostek ustawiony na minus. Pozycja sportowa, bardzo wygodna. Znacznie lepiej się podjeżdża niż na Garym Fisherze. Przednie koło nie ucieka. Rower jest bardzo zwrotny.

Gdy Reba była w serwisie dostałem na ten okres Marzocchi Marathon XC. Tam był fajny patent ETA (skracanie skoku). Czasem chciało by się żeby Reba to miała ale nie można mieć wszystkiego :]. Reba jest jednak znacznie bardziej czuła na małe nierówności niż Marathon i lżejsza o 350g.

 

 

Warto wspomnieć o tym, że Poison wysyła swoje produkty tak zapakowane, że nawet jakby coś spadło na karton z rowerem/ramą to nic nie powinno się stać przesyłce.

Wielkim plusem jest też gwarancja. Rafał z Extreme Shop powiedział mi, że Poison nie robi żadnych problemów z wymianą gwarancyjną ram. Co jest zupełnym przeciwieństwem do np. Gianta. Tak poza tym to jeszcze nie miał reklamacji ramy Poisona. Specyficznym przypadkiem była rama, która nie była odpowiednia do wagi ridera. Choć i tak rama została wymieniona :P

Tu widać zaangażowanie Poisona, i dbałość o klienta.

 

Teraz parę fotek bika:

 

dsc4607zy8.th.jpg dsc4618yu6.th.jpg kif0120is2.th.jpg kif0126zu8.th.jpg kif0165bi6.th.jpg kif0167ub6.th.jpg kif0432lw8.th.jpg kif0434ow0.th.jpg kif0242fd2.th.jpg

 

I na koniec rozpiska wagowa:

 

wagann0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak ponoc mozna dostac w Extreme - Shopie ale nie zaglebialem sie w tym temacie. Przy najblizszej okazji zapytam.

 

Na pierszy ogien pojdzie siodelko -70g

i detki na Maxxisy Ultalighty -120g

 

pozniej pojdzie mostek, kiera, sztyca ok - 220-250g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to troche lipa, jakoś sobie nie wyobrażam, żebym miał za każdym razem jak coś sie stanie pakować rower w karton i wysyłać na własny koszt. Mimo wszystko i tak sie chyba zdecyduje na poisona. Miałem jeszcze na oku Radona ZR Team Only ale on raczej odpada, bo nie ma ram 19", a taka przy wzroście 181 najbardziej mi odpowiada, dodatkowo ma kilka gorszych części :glare:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rowerek schudl troche

 

nowe siodelko Selle Italia SLK Gel flow -72g

 

Rower w wersji wyscigowej na oponach Nobby Nic 2.1 wazy 11733g

w wersji treningowej (teren) na Larsenach TT 1.9 11716g

a w wersji treningowej na szose na Slickach 1" kenda i detkach kenda 11057g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Deith

Może Ci się tylko wydaje, nie ma co wysuwać takich przypuszczeń dopóki się samemu nie pojeździ.

 

MIC

Mógłbyś coś więcej napisać na temat właściwości jezdnych tego roweru, bo wszyscy tak Zyankali zjeżdżają za geometreię, a nikt z nich chyba na nim nie jeździł.

 

Tu macie test Zyankali...

 

http://rower.com/archiwum.php?art=3204

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deith - OTB zaliczylem, ale nie z powodu geometrii

 

Na forum jest kilka osob, ktore sa dziwnie uprzedzone do geo Zyankali. Masz racje koncertownik na rowerze trzeba jezdzic zeby moc cos o nim powiedziec.

Zyankali zaliczyl juz 2 zawody XC i maraton w Złotym Stoku, kilka wypadow w gory, a w ta sobote czeka go maraton w Krynicy Zdrój. Rower sprawowal sie swietnie, zadnych problemow.

Jedynym mankamentem sa bardzo strome podjazdy. Przod non stop traci przyczepnosc z podłozem. Poprawilem to przesowajac siodlo troche do przodu - od razu lepiej <_<

Mam wrazenie ze zywiolem tej ramy sa jednak zjazdy. Rower ma swietna przyczepnosc i mimo 130mm mosta jest niesamowicie zwrotny.

W ramach testu zaloze, moze jeszcze dzisiaj mostek 120mm, zobacze czy poprawi jeszzce bardziej komfort jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak łagodny kąt główki ramy powoduje, że gorzej się podjeżdża, ale za to na zjazdach jest bardziej pewny w prowadzniu. Czyli w pewnym sensie teoria klasycznych kątów XC (71 stopni) i długiej górnej rury się potwierdza. Ale to przecież nie dyskwalifikuje tego roweru, bo przecież wiele zależy od umiejętności. Do ambitnej turystyki rowerowej jak najbardziej się nadaje, a przecież większość z osób na tym forum tak jeździ... Zawodników tu niewielu, za to cała masa fascynatów... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie!

 

Na początek chciałbym się przywitać, gdyż jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy post.

 

Przez ostatnie 2 tygodnie non stop praktycznie szukam dla siebie rowerku... już miałem się brać za składanie własnego z części na pełnym Deore LX z tarczami, ramą Cube Attention 18'', amortyzatorem MX Pro Race 85mm

 

Po przemyśleniach...

Po przeszukaniu Internetu wzdłuż i wszerz...

Po przeczytaniu różnorakich opini, testów, etc...

Po dialogu ze społecznością :whistling: ...

 

...dochodzę do wniosku, że nie będzie to "składak" a jednak "gotowiec". W podobnej cenie dostane coś lżejszego, z wyższym napędem (Deore XT), z mocniejszą (prawdopodobnie) ramą od tej Cube i lepszymi hamulcami (Avid Juicy 5).

 

Rower

Poison Zyankali T ~11400g

 

na dzień dobry zostaną wymienione niektóre części na te podane poniżej:

 

Kierownica

Boplight Team, 25.4, prosta ~130g

 

Mostek

Smica Lite Pro, 25.4, 120mm ~120g

 

Rogi

Smica Pro SuperLight ~60g

 

Sztyca

Smica Pro Post, 27.2, 350mm ~220g

 

Siodełko

Selle Italia SLR XC ~180g

 

Pedały

Exustar E-PM25 ~270g

 

Zacisk sztycy

Na imbus, 31.8mm ~20g

 

Jeszcze tylko zastanawiam się, który rozmiar ramy wybrać

 

Między 46 a 50 się zastanawiam...

 

wzrost: 177 cm

długość do krocza: 88 cm

waga: 80 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugeste co do rozmiaru ramy. Z tego co napisałeś to ty jesteś 1 cm wyższ niż ja - rozumiem, że też wybrałeś 46 czyli niby ta 18'' ?

 

Co wchodzi w skład oryginału?

- kierownica 31.8 czy 25.4?

- kierownica łamana czy prosta?

- mostek o długości?

- szprychy są cieniowane?

- pedały są czy nie?

 

z góry dziękuję za informację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...