Skocz do zawartości

[licznik] Jaki możecie mi polecić dobry licznik do roweru ?


NorthAngel82

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz jaki licznik dla sprzedawcy jest najlepszy? Ten, na którym ma największą marżę. :) A tak na poważnie to kup sobie licznik na kabel taki jaki Ci si,e podoba i ma funkcje jakie chcesz mieć. I będziesz zadowolony. Uwierz mi. Wszystkie działają tak samo i wszystkie działają dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak coś rozwalisz, zgubisz albo będziesz chciał mieć liczenie z drugiego roweru. Bo Sigma oferuje części zamienne, podstawki itp a inni producenci? Szukaj. Krossy, KLSy i inne Lidle to jednorazówki, części nie do zdobycia. W Sigmie zdarzyło mi się mieć dzwon, podstawka pękła. Kupiłem nową za 22pln w baltrade a ze starej zrobiłem sobie DIY sensor kadencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Czy jest on dobrym licznikiem na rower ?  i nie patrząc na bajery jakie mają inne liczniki czy ten by wystarczył do jazdy na rowerze ?

 

Zaskoczę Cię, ale do jazdy na rowerze nie potrzebne są liczniki więc każdy jest wystarczający.

Co do Twojego wyboru, to idź za radami poprzedników. Kup licznik, który będzie Ci się podobał i nie będzie posiadał zbędnych dla Ciebie funkcji. Liczniki w budżecie do 100 zł to żadna nadzwyczajna technologia. Różnic (poza wizualnymi) raczej nie zauważysz. Naprawdę wybór nie wymaga głębokich analiz, poza walorami estetycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy uchwyty do liczników sigma są dobre ? czy w czasie jazdy liczniki odpadają z uchwytu ? - np. jakbym jechał po trawie czy wertepach jakiś. Czy raczej trudno jest uszkodzić takie mocowanie licznika ? bo nie chciałbym kupić i zaraz zgubić licznik albo złamać niechąco mocowanie. Jeśli możecie to proszę jeszcze poradźcie mi coś w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy uchwyty do liczników sigma są dobre ? czy w czasie jazdy liczniki odpadają z uchwytu ? - np. jakbym jechał po trawie czy wertepach jakiś. Czy raczej trudno jest uszkodzić takie mocowanie licznika ? bo nie chciałbym kupić i zaraz zgubić licznik albo złamać niechąco mocowanie. Jeśli możecie to proszę jeszcze poradźcie mi coś w tej kwestii.

 

Wiesz jak to mówią, jak ktoś ma pecha, to i w drewnianym kościele cegła mu na głowę spadnie. Uchwyty liczników sigma są OK, latam po wertepach, korzeniach, kamieniach i jeszcze nigdy mi się sam licznik nie wypiął, a wypinam go dosyć często, więc podstawka już też lekko wyrobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy uchwyty do liczników sigma są dobre ?

Tak są dobre. Nigdy, żaden licznik Sigma, poprawnie wpięty mi nie wypadła (źle wpięty nie działa, więc wiesz od razu, ze coś jest nie tak). Szukaj licznika z systemem "Twist" czyli takim wkręcanym a nie wsuwanym. System "Twist" jest zdecydowanie lepszy i generalnie się "nie wyrabia" w czasie użytkowania, chociaż jak pisałem Cataya Mity 2 z systemem "wsuwanym" działa od 25 lat i mocowanie jest ok. Kwestia jakości materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sigmę BC 1609 i kiedyś po wywrotce pękła podstawka tak, że licznik luźno się wkręcał. Jak się trochę przekręcił za bardzo to nie działał, ale samoczynnie w trakcie jazdy nie utracił połączenia. Nie wypadł nawet raz więc bez obaw. Niedawno kupiłem nową podstawkę za ok 20zł i jest to część zamienna, którą zakupisz bez problemu w razie poważniejszej awarii. 

 

Sam licznik mam już 4 albo 5 lat i działa bez zastrzeżeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myslałem, kiedyś, ze ten system obrotowy długo nie wytrzyma, ale u mnie już ponad 6 lat, były rózne wertepy, średnio 2 razy dziennie wypinanay, jazda wlaściwie codziennie lato, zima, no wszelie warunki od -23C do + 40C... owszem wypadł mi z raz czy dwa, ale jak był właśnie ze zmęczenia czy pośpiechu, jakimś dziwnym trafem źle wpięty... ale 2 takie przypadki na tyle lat... mozę chodzi ciut lzej niż Sigma mojej zony kupiona w zeszłym roku, ale nadal całkiem pewnei się trzyma. Młody ma jakiś z Lidla i ogólnie ok, tylko mu sie troche na kierowniku rusza i jak jest zbyt płasko to potrafi polecieć nawet na niewielkich wertpach... podobnie ja jakiś słaby zony wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po trzech latach mam wyrobioną podstawkę od sigmy, oczywiście nie tak mocno aby licznik wypadał, ale efekt psychologiczny działa, wiec usztywniłem całość taśmą od spodu i gra. Taśma jest niewidoczna, to nie druciarstwo - bo nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sigma kablowa ma bardzo zły montaż, raz że licznik odpada ja już 1 licznik niestety zgubiłem a kilka razy mi odpadł, to jedno, a dwa kable od kadencji lub od prędkości w dodatkowej podstawce do 2 roweru są źle pomyślane i łamią się jeśli są zbyt mocno oparte np. o kierownicę lub o mostek. Obecnie już 3 raz wymieniłem kable bo za każdym razem po roku lub 2 kable się przecierają lub wyłamują - obecnie mam zastosowane podkładki pod podstawkę a kable sa unieruchomione zaraz przy liczniku, jak i tym razem znowu się uszkodzą definitywnie rozstaję się z tym typem licznika i przejdę na wersję bezprzewodową. Poza tym podstawka wyciera się i po kilku latach na 1 rowerze są już problemy ze stykami.

P.S. Z perspektywy kilku lat używania sigmy 16.12 przewodowej z tym nieszczęsnym  twist lockiem szczerze odradzam ten zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigma to moim zdaniem firma robiąca jedne z najlepszych liczników na rynku, nie często spotykam złe opinie o tych licznikach i jak ktoś piszę prośbę o poradę w sprawie licznika to...zawsze większość poleca Sigmę :P Więc nie ma się co zastanawiać nad wyborem. Dobra dość tych pochwał bo to nie spot reklamowy. Co do konkretnych modeli Sigmy to wersja 8.12 jest spoko, bezprzewodowa. Szerszy opis: https://www.######.pl/product-pol-33859-Komputerek-Sigma-BC-8-12-ATS-bezprzewodowy.html generalnie to bardziej polecałbym właśnie bezprzewodową, raz miałem przewodową to nie zdała egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris750 szczerze, to pierwszy raz czytam tak negatywną opinie Sigmy... mozę to w tym konkretnym modelu?

 

nie, nie chodzi o model tylko o nieprzemyślaną konstrukcję podstawki wszystko przecież jasno opisałem, sam licznik 16.12 bo takie akurat mam nawet 2  - w sensie wyświetlacz, podświetlenie, czułość magnesów jest super. Wszystko jednak psuje awaryjność tego twist locka.

Co do wypadania to moja żona ma identyczny licznik z tym że ona swojego nie przekłada do 2 roweru, więc gniazdo wydawać by się mogło że jest niewyrobione. Mimo to kilka razy szukaliśmy już i jej licznika. Licznik wypada kiedy używa się prawego górnego przycisku w ten sposób się wypina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Czy ktoś może mi pomóc ? gdzie taki licznik mogę kupić ?

 

Przejdź się po sklepach rowerowych w twojej okolicy, na pewno w którymś będą mieli, bo sigma to bardzo popularna marka. Jeśli nie chcesz zamawiać, to sklep go tobie zamówi i sobie u nich odbierzesz, jeśli nie będą mieli na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...