Skocz do zawartości

[Pozycja] nowy rower a bolące nadgarstki


dzikuu86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

5 lat temu kupiłem rower kross hexagon 2009r. Troszkę nim jezdziłem ale bardzo mało i na bardzo krótkich dystansach potem nie jezdziłem wcale i rower przeleżał w piwnicy.

Ostatnio go wyciągnąłem, wyregulowałem i zacząłem jezdzić(po 10 - 30km).

 

Na dystansach do 10km odczuwam poprostu zmęczenie nadgarstków, jednak jak dziś zrobiłem 30km myślałem, że mi ręce odpadną. Jak dojechałem do domu ledwo co rower po schodach wniosłem. Przyjemność z jazdy koszmarna

 

Podejrzewam, że jest to wina ramy, którą źle dobrałem(kupowałem przez internet), rama ma 21" a ja 175cm wzrostu. Siodełko jest obnizone do minimum.

Czy mogę coś z tym zrobić, aby poprawić komfort jazdy(jakiś krótki mostek, rogi,kierownica, cokolwiek) czy niestety muszę kupić nowy rower??

 

Napisze jeszcze że to nie są raczej problemy ze stawami, jezdzilem kiedyś bardzo dużo na starym arkusie bez amortyzatora bo dziurach, wertepach, asfaltem, szutrem, bezdrozami i nigdy nie czułem nic w nadgarstu.

 

Co myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ramy konieczna.

 

Nadgarstki mogą bolec z braku przyzwyczajenia do trzymaniu ciężaru ciała na rekach. Zastanow się jaka pozycję chcesz osiągnąć na rowerze. Bardziej rekreacyjna z ciężarem na tyłku czy raczej pochylona z większym ciężarem na rekach. To pochodna rodzaju roweru i zamierzonych zastosowań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie przesadzał z tą zmianą ramy - owszem, jest duża ale jeśli na obniżonym siodełku jeździ się komfortowo i nie planujesz jazdy w  terenie może zostać. 

 

A co możesz zmienić? Mostek na regulowany, kierownicę na giętą, do tego chwyty na jakieś wygodne (np. piankowe). Ewentualnie podnieść nieco mostek dokładając jedną podkładkę. 

 

A dopiero jak to nie pomoże to można myśleć nad zmianą ramy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

5 lat temu kupiłem rower kross hexagon 2009r. Troszkę nim jezdziłem ale bardzo mało i na bardzo krótkich dystansach potem nie jezdziłem wcale i rower przeleżał w piwnicy.

Ostatnio go wyciągnąłem, wyregulowałem i zacząłem jezdzić(po 10 - 30km).

 

Na dystansach do 10km odczuwam poprostu zmęczenie nadgarstków, jednak jak dziś zrobiłem 30km myślałem, że mi ręce odpadną. Jak dojechałem do domu ledwo co rower po schodach wniosłem. Przyjemność z jazdy koszmarna

 

Podejrzewam, że jest to wina ramy, którą źle dobrałem(kupowałem przez internet), rama ma 21" a ja 175cm wzrostu. Siodełko jest obnizone do minimum.

Czy mogę coś z tym zrobić, aby poprawić komfort jazdy(jakiś krótki mostek, rogi,kierownica, cokolwiek) czy niestety muszę kupić nowy rower??

 

Napisze jeszcze że to nie są raczej problemy ze stawami, jezdzilem kiedyś bardzo dużo na starym arkusie bez amortyzatora bo dziurach, wertepach, asfaltem, szutrem, bezdrozami i nigdy nie czułem nic w nadgarstu.

 

Co myślicie??

 

Myślę że to normalne że bola Cię nadgarstki bo są wybacz ale nieprzywkłe do obciążenia. Taka reakcja na jest jak najbardziej normalna (zapytaj się jakiegokolwiek lekarza sportowego, lub osoby które zaczęły dopiero co robić np. wyciskanie na ławeczce na siłowni) i po pewnym czasie jak stawy wzmocnią się to minie. Jeśli nie masz problemów ze stawami i jesteś ogólnie zdrową osobną to po prostu minie. Nic nie kombinuj ramą czy nowym rowerem. Masz bardziej pochyloną sylwetkę i jesteś też starszy więc nic dziwnego że organizm tak zareagował.

 

P.S. masz 21 cali przy 175cm? To chyba masz i tak bardziej ten rower turystyczny niż sportowy. (Rączki kierownicy masz pewnie na poziomie siodełka lub nawet wyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc: siodełko mam obniżone do minimum i jest na nim mało wygodnie. Zdjąłem nawet lampke z tyłu żeby jeszcze niżej siodło pozadzić ale ponieważ ma zweżnie nie chciało się dać na sztywno zamocować.

 

Na rowerze czuje ze siedze za wysoko, jakbym przychamował i zjechał z siodełka na rame to bym miał jajecznice. Jak rower przechyle to nie schodząc z niego podpieram się tak prawie na palcach(oczywiscie nie siedze wtedy na siodełku a mam rame miedzy nogami).  Kierownica jest na wysokości siodła spróbuje ją  troche podnieść.

 

Ogolnie mam wrazenie ze poprostu jestem za bardzo przechylony.

 

Co do braku kondycji i tego że stawy są nieprzyzwyczajone mam wrażenie że to nie kwestia nieprzyzwyczajenia nadgarstków a ich przeciążenie(bol nie jest tepy, a raczej ostry kłujący). Boje sie tak jezdzic bo zamiast przyzwyczaić stawy jeszcze je sobie uszkodze.

 

Wracając jeszcze do nadgarstków to ulge przynosi delikatnie zaciśniecie piesci i oparcie ich pionowo na kierownicy, albo poprostu puszczenie kierownicy, uczucie takie jakby zwolnienie ucisku.

 

Tak przeczytałem posty i widze że zdania są podzielone ale chyba skłonie się ku nowym rowerze a ten będe musiał sprzedać. Mam nauczke zeby na przyszłość nie kupować roweru przez internet bez wsiadania na niego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na rowerze czuje ze siedze za wysoko, jakbym przychamował i zjechał z siodełka na rame to bym miał jajecznice. Jak rower przechyle to nie schodząc z niego podpieram się tak prawie na palcach(oczywiscie nie siedze wtedy na siodełku a mam rame miedzy nogami). 

To w takim razie rama nie jest duża ale ewidentnie za duża. A co do roweru to zawsze można zmienić samą ramę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jazdy turystyczno rekreacyjnej postawa na rowerze powinna być raczej wyprostowana, pochyła to postawa sportowa wymagana do ścigania się , uzyskiwania większych prędkości lepszej areodynamiki no niestety ale w takim ułożeniu na większe obciążenia narażamy ręce

W sytuacji jaką opisujesz jedynym rozwiązaniem jest wymian ramy na mniejszą lub kupno mniejszego roweru

Dla twojego wzrostu rama powinna mieć 19" czyli rura podsiodłowa około 48cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...