Skocz do zawartości

[ Przerzutka ] Deore XT 2008r. Wygięta, Wymieniony hak


Mateusz2932

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie . Mam problem z tylną przerzutką doere XT z około 2008 r, Otóż chodzi o to ,że jak jechałem lasem, zakopałem się,dodałem trochę wiecej "gazu" , "siły" i urwało hak  ,wymieniłem hak ale okazuje się ,że przerzutka nie działa prawidłowo,prawdopodobnie trochę wciągnęło przerzutke między ramę/koło ,jest zgięta/wygięta .Byłem w serwisie , próbowali regulować, ustawiać i "niby" odginać, na końcu mi powiedzieli ,że trzeba by było kupić nową przerzutkę , ale być może w innym serwisie byłoby można ją "klepać" , Od razu dodam ,że budżet minimalny, na ten moment nie stać mnie na nowego XT'ka , nawet niższej klasy slx'a.Pomóżcie, z góry dzięki .

 

 

Zaraz postaram się dodać zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić to kupie na pewno , ale z czasem.Próbowałem coś tam ostatnio i jeździłem parę godzin, i wyczułem dość spory luz na biegach rzędu prawej klamki ( 1-6 ) od 7 w górę już coś tam wrzuca, wiec może linkę naciągne , ale nie wiem czy odginać ją, aby jej nie uszkodzić, miał ktoś jakieś doświadczenie w związku z tą sytuacją , mam na myśli odgięcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przerzutka jest zwichrowana i była poprawiana, nadal nie działa prawidłowo to szanse na zrobienie tego są mało przewidywalne. Jeśli wygięcie dotyczy np samego wózka to można jeszcze coś "usiłować", jeśli deformacja obejmuje nadwyrężone zawiasy to po ptokach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...