Skocz do zawartości

[3000-4000] Cube Acid 27,5 vs Giant Talon 1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

chciałbym w najbliższym czasie nabyć rower do XC (najchętniej 27,5). Mam 180cm wzrostu i ważę 70kg. Zastanawiam się pomiędzy dwoma typami, jak w temacie.  Mam do Was kilka pytań. Wydaje mi się, że zaproponowane przeze mnie rowery są do siebie zbliżone osprzętowo. Czy za cenę do 4000 uda mi się "wyrwać" coś lepszego? Przymierzałem oba rowerki i szczerze mówiąc trochę obawiam się geometrii Cube. Wydaje mi się, że moja sylwetka jest na nim zbyt "wyprostowana". Czy to zaleta? :-) Mam co do tego mieszane odczucia. 

Będzie wdzięczny za wszystkie rady. 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym uniknąć takiego szufladkowania. Według mnie nie ma wyraźnej granicy pomiędzy rekreacją a sportem. Rower będzie używany amatorsko, co nie znaczy, że będę go oszczędzał. 90% las i umiarkowanie ciężki teren - błoto, kamienie itp. Na pewno nie będą to niedzielne przejażdżki. Generalnie chciałem zapytać czy pozycja na Cube nie będzie w takim terenie przeszkadzać, czy nie będzie męcząca. Zrobiłem na nim, co prawda, rundkę wokół sklepu ale to za mało, żeby stwierdzić jak wygląda jazda na nim w terenie. 

Cube LTD PRO póki co wykracza poza moje możliwości finansowe. 4000 zł to absolutne maksimum jakie mogę przeznaczyć na zakup roweru. Wolałbym, żeby kwota oscylowała raczej w granicach 3k zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Przymierzałem dziś oba rowerki (jeżeli ktoś z Was jest z Kielc to wie pewnie gdzie :-). Cube był 18" a Giant w rozmiarze L. Wydaje mi się, że są one gabarytowo optymalne dla mnie. Muszę jednak przyznać, że jestem mocno skofundowany jeśli chodzi o wybór jednego z nich. Ich cena jest praktycznie identyczna, osprzęt wydaje mi się, że też. Malowanie zdecydowanie na korzyść CUBE, no i ta nieszczęsna ale jakże istotna pozycja na rowerze. Wiem, że z jazdą na Giancie raczej nie będzie problemów. Jednak niesamowicie intryguje mnie geometria CUBE. Chętnie wybrałbym właśnie ten rower tylko nie chcę się wkopać. Wyjadę nim w teren i wrócę niezadowolony. Giant wydaje się tutaj bezpiecznym wyborem. Co myślicie drodzy forumowicze? :-) Czy ktoś z Was testował Cube w terenie? Jak się sprawdza? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. 

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...