Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Kolor rzecz gustu,ja jakos tez nie przepadam za dużą iloscią białego ale lepsze to niż ten niebieski to wam przyznam racje,nie wiem kto się odważy nabyć rower w takim kolorzeszkoda że nie zrobili malowania z modelu 7.9.Jeżeli chodzi o wysokość kierownicy może tylko na zdjeciu tak to wygląda.

ps:może mi ktoś powiedziec co oznacza canyon frame protection czy chodzi o naklejki na ramie czy o nakladki na pancerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce - przejście z Avidów na Shimano to moim zdaniem dobry wybór kolegów od konfiguracji. Shimano są w mojej opinii nieco przyjaźniejsze dla użytkownika. Na pewno nie jest to downgrade, obecne Shimano są droższe dla nas w zakupie od starych Avidów a ich "grupa" w ofercie producenta jest porownywalna. Wyposażenie rowerów w tej półce cenowej to spora gimnastyka dla każdego producenta.

 

Kierownica - nie jest niżej bo rama i mostek są takie same. Inaczej są za to oświetlane zdjęcia, te z nowego sezonu są bardziej soczyste, być może stąd to wrażenie.

 

Kolory - w 2014 ten model (6.9) był w dwóch ciemnych zestawach, deep black ano white i radar. Ten pierwszy był o wiele bardziej popularny, radar sprzedawał się jak zaczynało brakować anody więc zastąpiliśmy go żywszym kolorem blue. Mi się podoba, jeździłbym, ale to kwestia gustu.

 

GC AL SLX 9.9 był w cenie obecnego 8.9 po przecenie, kiedy sporo rozmiarów było juz niedostępnych. Obecny 8.9 jest o wiele lepiej wyposażony w porównaniu do swojego odpowiednika (8.9) z ubiegłego sezonu. To w zasadzie tańszy 9.9 (mówię o cenie bazowej) tylko z innymi hamulcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji poradzę, abyście osłaniali tylny trójkąt w okolicach przedniej przekładni.

Na ostatnim maratonie spadł mi łańcuch i wciął się powodując rysę o grubości co najmniej paznokcia.

Wyciąłem kawałek osłony neopropenowej i założyłem w tym miejscu.

Bardzo dziwi mnie, że producent w tym miejscu tak narażonym na uszkodzenia na zastosował żadnego zabezpieczenia

post-179005-0-82069400-1412797414_thumb.jpg

Edytowane przez wikt00r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dziś dostałem pake i rowerek już złożony. Możecie monitorować przesyłke na str.UPS jak tylko dostaniecie nr.przesyłki działa super.

U mnie zamówienie poszło sprawnie. Powiem jedno rowerek na żywo wyglada 100razy lepiej niż na fotach na ich str.

Jestem super zadowolony.Dotadzcie mi jakieś dobre pedały do roweru ;) w cenie hm ok 200zł (nie spd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkiem roku dołączyłem do tematu będąc bardzo zainteresowany AL 6.9 myśląłem myślałem i wymyśliłem SLX 7.9 w rozmiarze XL. No i warto było poczekać do końca sezonu bo 650 pln zostało w kieszeni a raczej zostało na różnie pierdoły zwiazane z pasją :) Rower od 2 tygodni u mnie nie miałem jeszcze okazji poszaleć na razie jakieś 50 km ma zrobione ale nadrobie to niebawem.

Rower rewelacja dla mnie bomba ! No i przesiadka z 26 na 29 jak do limuzyny :) ale 26 zostaje też !

NO to witam się w CANYONOWEJ rodzinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem Canyonow, ale kolekcja Grandow w mojej ocenie jest slaba w tym roku. CF SLX wiadomo, nowinki xtr di2, rs1, ale dla zwyklych smiertelnikow gorzej. Male zmiany, te same wersje kolorystyczne, nowe wersje kolorystyczne slabe. Model Grand CF nie rozumiem grupy docelowej. W zeszlym roku entry level carbon byl w nieco wyzszej cenie, ale w lepszej konfiguracji.

Edytowane przez Pulse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję przesiąść się z aluminiowego 29 na karbonowy, popatrzałem,między innymi, na Canyony Grand CF SL i  faktycznie szału ni ma.

Ten model z wysyłką kosztuje prawie 8000 zł:

http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3650

A np. ten Cube 7900 zł:

http://www.cube.eu/bikes/mtb-hardtail/reaction/cube-reaction-gtc-race-29-carbonngreen-2015/

Ale  w przypadku Canyona cena jest sztywna, a na Cube'a spokojnie można dostać 10-15% rabatu czyli kosztowałby 6715-7110 zł.

Ale, co ważniejsze, Cube ma sensowniejszą (przynajmniej dla mnie -182 cm/86 cm) geometrię. Zdecydowanie wolałbym Cube'a.

Edytowane przez Darek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...