Skocz do zawartości

[pedały] Crank Brothers Egg Beater 1, 2 czy 3?


mike24

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądam te modele od jakiegoś czasu i jakoś, poza nieznaczną różnicą w wadze, nie mogę znaleźć między nimi znaczących różnic (przynajmniej w opisach).

 

Czy rzeczywiście te najdroższe są najlepsze i czym się tak naprawdę różnią od pozstałych?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownikiem nie jestem natomiast różnice są widoczne na stronie i z tego co rozumiem to polega ona na materiałach oraz łożyskowaniu.

W przypadku egg.3 obudowa oraz skrzydełka ruchome są odlewane, gdzie w egg.2 tylko obudowa jest odlewem. Dodatkowo tylko egg.3 posiada łożyska wew. igłowe, gdzie reszta posiada tuleje. Trzpień we wszystkich 3 modelach jest taki sam. Z tego wynika, że wszelkie różnice wpływają na żywotność, działanie powinno być takie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnic jest całkiem sporo :)

 

Eggbeater 1 mają praktycznie identyczną konstrukcję (nie licząc zmian kosmetycznych oraz nowej ośki - nowy profil osi jest identyczny we wszystkich nowych Eggbeaterach, w poszczególnych modelach różni się tylko materiał z którego jest wykonana) jak kultowy model C, w mojej opinii (bo używałem obu) w przypadku modelu 1 lepsze jest zewnętrze uszczelnienie od strony korby (zmiana w uszczelnieniu dotyczy wszystkich nowych modeli Eggbeater, w modelu 2 oraz 3 występuje dodatkowe uszczelnienie) oraz bardziej wytrzymała jest tulejka (łożysko ślizgowe), natomiast dużo szybciej schodzi kolorowa farba z sprężyny w porównaniu do modelu C, u mnie były widać już wyraźne "odpryski" po pierwszej jeździe. Eggbeater 1 ma tylko 2 lata gwarancji.

 

Natomiast 2 i 3 posiadają już całkowicie inną konstrukcję korpusu (w porównaniu do modelu C oraz 1). Korpus składa się z dwóch części, które są skręcane redukuje to bardzo znacząco dostawanie się do środka zanieczyszczeń (widać bardzo dobrze przy serwisie). Ze względu na skuteczność tego korpusu oraz dodatkowe lepsze uszczelnienie od strony korby mają one po 5 lat gwarancji.

 

Różnice konstrukcyjne między 2 a 3 to zastosowanie tulejki ślizgowej (takiej samej jak w modelu 1) w modelu 2, w modelu 3 jest zastosowane łożysko igiełkowe (zwiększa wagę pedałów, ale przy regularnym serwisie wydłuża ich żywotność i wpływa na płynność obrotu pedałów). Łożyska od strony zewnętrznej we wszystkich modelach są takie same.

 

Jeżeli chodzi o użyte materiały to:

model 1 - stalowa oś i stalowe skrzydełka

model 2 - nierdzewna oś i stalowe skrzydełka
model 3 - nierdzewna oś i nierdzewne skrzydełka

 

Czyli w mojej opinie jeżeli dba się o pedały to najbardziej ekonomiczny wybór to model 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...