Skocz do zawartości

[Rama] Pęknięta rama Kross Level A8 2012


michal127

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Parę dni temu odkryłem w moim równo dwu miesięcznym krossie coś co przyprawiło mnie niemal o zawał.

2dumk2a.jpg

2n6g5s.jpg

Ważę ok. 80kg, a sam rower nie był niewiarygodnie katowany w terenie z tąd moje zdziwienie gdy to zobaczyłem. Rama jest zrobiona ze stopu 7005. Problem zgłosiłem już na gwarancję. No wiec teraz pytanie. Jakie są szanse, że producent uzna reklamację do takiego przypadku? A jeśli nie to czy jest sens coś takiego spawać czy rama jest już na śmieci? Jeśli wstawiłem temat do złego działu to z góry przepraszam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknięcia tego typu tak jak i pęknięcia spawów powinny być bez problemu rozpatrywane jako wada materiałowa. W najgorszym przypadku mogą zechcieć zobaczyć rower i przeprowadzić ekspertyzę, której celem jest stwierdzenie np zmian "geometrii" ramy w wyniku wypadku, uderzenia itd. Tego typu urazy są jednak z reguły bardzo ewidentne, u ciebie pękła rurka pod łańcuchem i to tylko prawa. Ja będąc producentem domagałbym się od sklepu jedynie zdjęć uszkodzenia a potem zdjęć z kasacji ramy - wg mnie szkoda byłoby płacić za odsyłanie ramy/roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj temat potem pisz ...

 

Nie pouczaj. Zadałem pytanie i dalej się go trzymam - może nieświadomie gdzieś uderzył w coś, jakaś gleba, ostry drop etc. stąd pytam, może coś zarejestrował. 'Niewiarygodne nie katowanie w terenie' nic nie mówi, dlatego chcę rozwiać swoje wątpliwości, gdyż cały czas nie dowierzam w ten obrazek i w całą sytuację, iż pękło tak po prostu i to aż tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu

Szczerze nie mam bladego pojęcia jak to mogło się stać. Ostatnim razem śmignąłem nim przez las parę razy, ale niewiadomych zeskoków z korzeni, ani jakiś wielkich uderzeń przy tym nie było. Może w jakimś miejscu uderzyłem gdzieś mocniej, ale tego przynajmniej nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeden pozytywnie rozpatrzony przypadek nie swiadczy o tym, że jest to porządna firma, raczej jak każda inna, po prostu przeciętna.

 

Dokładnie. Takie sprawy powinny być załatwiane bez mrugnięcia okiem. Powiedziałbym nawet, że o poziomie firmy decyduje ilość negatywnych opinii. Ale ja postawy tej firmy wobec klienta nie trawię, więc już nic nie mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zadzwonili do mnie ze sklepu, w którym kupowałem rower i powiedzieli mi, że Kross ma aktualnie problem z dostawą nowych ram i na rower będzie trzeba trochę poczekać. Dali mi do tego taką propozycję, że jeśli chcę to poniżej 1000zł mogą mi zamontować od razu karbonową ramę z Levela A9. Wątpię żebym się na to zdecydował, ale chciałbym się Was zapytać na ile by opłacał się taki układ. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...