Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie masz racje najcześciej używam 3 blatu i czasem 2 wiec twoj pomysł trzeba konkretnie przemyśleć. A cenowo jak to wychodzi??

Najlepsza oferta zębatek do napędów 1x10 ma HCC Components, wejdz na stronke i wszystkiego sie dowiesz. Bedziesz potrzebował zębatki do kasety i do korby+ przerzutke z blokadą wózka, zeby wyeliminowac spadanie łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bedziesz potrzebował zębatki do kasety i do korby+ przerzutke z blokadą wózka, zeby wyeliminowac spadanie łańcucha.

 

EEtam, pitoliciehipolicie... Lord na HaeLu jeździ bez napinacza i super-bajeranckich grubo-chudo zębowych zębatek i jakoś nie widziałem aby mu łańcuch zleciał.

 

Niby dla świętego spokoju można założyć jakąś prowadnice lub klatkę przedniej przerzutki ale czy koniecznie? Doświadczenie zyciowe pokazuje że niekoniecznie :)

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

.. i to jest Święta Prawda...
Wymienić tarczę z przodu, obniżyć przednią zmieniarkę i na początek budżetowo zobaczyć czy w ogóle komuś taka idea 1xcoś podejdzie. I ostrożnie podchodziłbym do tych 34z. Jednemu 38z będzie mało, drugi na 34z ledwo podjeżdża. Wszystko kwestia terenu, potrzeb itd itd...
A najlepiej na sam początek dokładnie zaobserwować które biegi teraz się wykorzystuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEtam, pitoliciehipolicie... Lord na HaeLu jeździ bez napinacza i super-bajeranckich grubo-chudo zębowych zębatek i jakoś nie widziałem aby mu łańcuch zleciał.

 

Niby dla świętego spokoju można założyć jakąś prowadnice lub klatkę przedniej przerzutki ale czy koniecznie? Doświadczenie zyciowe pokazuje że niekoniecznie :)

 

Szacunek...

I.

 

Ja  naocznie widziałem jak Lord zleciał łańcuch na krawężniku pod domem swym jak tytanią ramę miał pod sobą :)

 

Ogólnie to zależy od tylnej przerzutki jednak ale sam miałem nieprzyjemność spadania łańcucha nawet w szosowych warunkach na dziurach z 52 zębów i to było zawsze w głupim momencie dlatego dwa rokringi jak w przełaju które widać na moim ostatnim zdjęciu z gronostajem w temacie romet czyli dyskusja o stali uważam za rozwiązanie magiczne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEtam, pitoliciehipolicie... Lord na HaeLu jeździ bez napinacza i super-bajeranckich grubo-chudo zębowych zębatek i jakoś nie widziałem aby mu łańcuch zleciał.

 

...bos tak rychlo popylal zes nie przyuwazyl jak sie babram smarem ;):)

Faktem jest jednak ze zebatka zwyklasinglowatruvativowa i lancuch spadl mi zaledwie RAZ(!)

 

Ja naocznie widziałem jak Lord zleciał łańcuch na krawężniku pod domem swym jak tytanią ramę miał pod sobą

 

...a widzisz - to dlatego ze mialem napinacz zapewne :) A na powaznie: najwiecej zalezy od zebatki, dlugosci(a w zasadzie krotkosci) lancucha oraz naprezenia przerzutki.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa tygodnie temu była tu rama Ellswortha i wnioski, żeby jednak pokazywać cały rower, więc oto proszę - całość takowegoż na tle warszawskiego niczego.

 

Skład:

Naped XT - zeby działało, z tym że korba SLX - bo w sumie to samo, a taniej, chyba lżej i bardziej mi sie podoba; hamulce SLX bo tansze od XT a roznia sie zawleczka na okładziny zamiast śrubki;

Kola - jak widac - arch ex, dt 350 i Ardenty (zwykle) z mleczkiem - raz zalożyć i zapomnieć;

Amortyzator - Manitou Tower - no to juz na tym forum wiadomo dlaczego... ^^

Gravity dropper - bo do 27.2 wyboru wielkiego nie ma (nie bylo) - jest LEV ale dwa razy drozszy i do tego cięższy, a harmonijka jest dla mnie ok.

Kierownica WCS 720mm 6*/9* (chyba), mostek jest 90mm akurat

Wszystko z metalu - karbonu ni ma...

Cos ponizej 13kg wychodzi calość.

 

Rama z ebayu i dokupione części ze sklepow internetowych niemiecko/polskich w zaleznosci od taniosci. Zlozony w Bicyklecie - ktora polecam jako serwis i wlasciciela, ktory wie o co chodzi w takich rowerach.

 

120mm/120mm - do jezdzenia po górach (stad - idealnie dopasowany - widok niczego w tle, bo góry jednak daleko..).

Jeździ - myśle, ze dobrze - mam baze do porownan ok. 1 - generalnie nie warto wlaczac propedala w RP23 i zwiekszac tłumienia - przy pedalowaniu na siedząca jedzie tak jak lubie - tzn łyka co ma łykać i już.

Taka była idea ramy i doboru czesci w sumie - raz kupic, ustawic, napompowac i jezdzic gdziekolwiek - i tak jest.

 

prawy półprofil:

ellsworth_mazowiecki_1.jpg

 

profil:

ellsworth_mazowiecki_2.jpg

 

i jeszcze raz pod kątem z lepiej widocznym patyczkiem:

ellsworth_mazowiecki_3.jpg

 

Pozdr.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie chłopaki i uczcie się robić foty. Na powietrze z waszymi pedałami a nie podniecac się nimi w czterech ścianach!

Moisiere hypokris wziął sobie so serca rady starszyzny i mamy teraz prawdziwie rasowe foty:

- jest widok od strony napędu

- jest rower na powietrzu

- jest nierzucające się w oczy podparcie roweru

- jest ostrość chwycona na to co ważne

- jest moc i chęć porwania tej pokracznej maszyny na pogańskie i obrazoburcze singletrackowanie leśne

Strasznie mi się podoba ten rowerek ... jest taki niewłaściwy i unikatowy. Też taki chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Hypokris jak nas poszczułeś ramką wiedziałem, że będzię z tego dobry projekt:)

 

Coś chyba pomyliłeś, bo tamta rama to była chyba innego kolegi (projekt chyba nadal niedokończony?).

hypokris, fajnie poskładany :thumbsup: , kolega (od nieukończonego projektu) ma z kogo brać przykład... ;)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...