Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w Kross Smooth Trail jest zrobiony tylny hak? Są jakieś alternatywne haki na to mocowanie? Singla da się zrobić?

 

O bosz rambol żeś ty taki slowpoke jest to nie wiedziałem nooo taaaakkkk :)

 

Co do gładkiego. Skoro taki "customowy" (sorry za cudzysłów ;) ) to ja się zapytuję dlaczego te straszne opony WTB projektowane chyba do czterośladów? 

(nie jestem złośliwy czy zazdrosny, ciekawy tylko)

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bosz rambol żeś ty taki slowpoke jest to nie wiedziałem nooo taaaakkkk :)

 

Co do gładkiego. Skoro taki "customowy" (sorry za cudzysłów ;) ) to ja się zapytuję dlaczego te straszne opony WTB projektowane chyba do czterośladów? 

(nie jestem złośliwy czy zazdrosny, ciekawy tylko)

 

Straszne? może to przerażać, ale opony do plusów cały czas ewoluują. Te akurat są dość potężne ale dzięki temu sama opona dzięki odpowiedniej grubości ścianki tłumi dość dobrze i nie ma efektu, że rower się odbija jak piłka. Poza tym mają fenomenalną przyczepność no i sporą wagę :) ale ja jeżdżę dla fanu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTB Trailblazer to założenia opony do rowerów z ramami pod koła 29"  aby móc z nich zrobić "plusa". Czyli masz najnera i robisz sobie z niego 27 plus. Mają swoje zalety i wady, do ostrzejszej jazdy to raczej słabo, w zakrętach też, ale opory toczenia miały male :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Trejlblejzery w 27.5x2.8" i potwierdzam że to zdecydowanie jeden z najgorszych kauczuków, na jakich śmigałem. Jeśli balon jest szerszy od bieżnika(na obręczy 40mm) to taka opona jest u mnie skreślona na wstępie.

 

WTB TB - jedyne z czym mi się kojarzą to Tuberculosis:sick:

 

 

POZDRo-:ver

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

eśli balon jest szerszy od bieżnika(na obręczy 40mm) to taka opona jest u mnie skreślona na wstępie.

No ale już nano ma podobny profil a tej opony w życiu bym nie skreślił...

...w tych WTB problemem największym wg mnie był ten cholerny kant, róg, przejście między czołem opony a bokiem. Szczególnie na twardszej nawierzchni wyczuwalny. 

W przypadku smootnego traila wielkie szczęście, że ostatecznie padło na NoNic 3" a nie te wtb jak w prototypach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

.w tych WTB problemem największym wg mnie był ten cholerny kant, róg, przejście między czołem opony a bokiem. Szczególnie na twardszej nawierzchni wyczuwalny. 

 

OOO włąsnie to miałem na myśli pisząc o ich kwadratowym profilu. Przy pochylaniu się w zakręty czekałem na moment kiedy skończy się przyczepność tego kloca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pseudo 29-erowy Trailblazer to zupełnie inna historia przy nowszych, typowo plusowych WTB (Trail Boss i Ranger). Totalnie inny kształt nie mający nic wspólnego z kwadratem i wystającym balonem:

 

kola-27-29-26-plus-11-800x532.jpg

 

(Ranger 3.0" na obręczy 45 mm)

 

ns-bikes-djambo-eccentric-24-tire-cleara

 

(Trailblazer 2.8" na tej samej obręczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ale pseudo 29-erowy Trailblazer to zupełnie inna historia przy nowszych, typowo plusowych WTB (Trail Boss i Ranger). Totalnie inny kształt nie mający nic wspólnego z kwadratem i wystającym balonem:

rozjaśnisz co miałeś na myśli? :)
Z jednej piszesz, że insza historia przy typowo pluszowych oponach (insza czyli jaka) z drugiej kończysz, że kształt nie ma nic wspólnego z kwadratem.
To jest jakaś najnowsza wersja tej opony? :D 
I trailblaizer nie było pseudo 29 erową oponą, był pierwszą gumą 27+ na rynku i tak był reklamowany.

A założeniem trailblaizera była opona do turystyki a nie rżnięcia łuków w miękkiej glinie ocierając się kolanem o mech :D No ale że lekko przegięli z profilem...
Jak na niej jeździłem to zastanawiałem się co by było gdyby tak ściąć te zewnętrze klocki jeszcze bardziej. Bo jak by nie było -  niskie opory na długie dystanse bardzo kuszące. (to jak z nano co po terenie idzie a po dojazdowym asfalcie leci) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, niejasno napisałem. Druga część komentarza dotyczy nowych WTB. Czyli:

 

Trailblazer: tak jak piszesz, pierwsze popularne 27+ do turystyki. Dla mnie "pseudo 29er", bo bardzo wąskie i wysokie, żeby pasowały do ram 29". Stąd też może ten kwadratowy profil z wystającym na boki balonem. Szybkie na szutrach (bieżnik) i komfortowe (wysokość), ale w terenie nie odbiegają zbytnio od opon enduro w klasycznym rozmiarze (szerokość, przyczepność).

 

Trail Boss, Ranger: opony stworzone już z myślą o ramach 27+, niekoniecznie pasujące do 29erów (a na pewno nie 3.0"). Okrągły profil i bieżnik dostosowany do szerokich obręczy. I do tego oplot moim zdaniem dużo lepiej pracujący od trochę "drewnianych" Schwalbe. Dlatego określiłem je jako "typowo plusowe" i dramatycznie lepsze od Trailblazerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja prywatna opinia jest taka, ze WTB Trail Boss jest bardzo dobrą oponą na wszelkie warunki, tak 2,25, 2,4 i 3.0, od singli nawet po enduro w odpowiedniej mieszance. Ale wiem, ze nie każdemu mogą przypaść do gustu. Ważna jest ich mieszanka i grubość ścianki, ktora ma w pewien sposób "rebound" :) w stosunku do NN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...