Skocz do zawartości

[kaseta] jaki klucz do odkręcenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko - czy każdy klucz do zdjęcia kasety jest uniwersalny? Znalazłem cosik takiego:

http://www.ebay.co.uk/itm/SHIMANO-HG-FREEWHEEL-CASSETTE-REMOVER-TOOL-BIKE-9715A-/160449573694?pt=UK_Spots_Leisure_Cycling_Tools_RepairKits&hash=item255b8a333e

Mam 8 biegową kasete SRAM. Nie mam pojęcia, czy jest jakiś standard i wszystkie są uniwersalne czy trzeba to każdorazowo dobierać?

Koleżka mi odkręcił swoim, ale nie mógł mi go zostawić żebym mógł to poskładać. No i zapomniałem spytać jaki muszę sobie kupić.

Czy smar silikonowy - gęstości towotu, biały (coś wygląda jak wazelina, tylko bardziej "suchy") nada się - kupiłem takie coś, niby specjalnie do łożysk (za specjalną cenę...) i nawet już przednią piastę tym potraktowałem, zanim znalazłem, że smar litowy (dostępny u mnie) to to samo co łt-43

 

Przy okazji - robiłem przegląd przedniej piasty - przy składaniu dokręcając nakrętkę kontrującą jak bardzo ją dokręcać? w tej chwili zrobiłem tak, że da się ją ręką odkręcić - wtedy koło toczy się leciutko, jak dokręcę ciut ciut mocniej-zaczynam czuć opory na ośce. Nie odkręci mi się tam nic?? :) Jak mocną dokręcać te nakrętki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he. Potrzeba matką wynalazków...

Ja z kolei używam starej linki hamulcowej. Wspieram koło pod kątem prostym o barierkę i linkę przywiązuję do kasety (przez małe otworki w największej tarczy, a drugi koniec do barierki tak, żeby linka była naprężona. Jedną ręką trzymam koło za oponę, a drugą odkręcam kasetę kluczem i działa za każdym razem. Bacika jeszcze ani razu w ręce nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...