Skocz do zawartości

Wheeler Team


QWEY564

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącze się do "klubu" :)

 

Wheeler 3900PR z 2004 roku (żółto-czarny).

Praktycznie nic z osprzętu nie zmianiane (no, sztyca, siodło, spdy).

Jezdzi sie wysmienicie, rower jest sztywny i wygodny. na razie brak awarii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nasz team sie rozrasta ;) i tak powinno być, może kiedyś będizemy tak duzi jak team gianta :twisted: :twisted:

to jest moj rower

p10002564ic.th.jpg

p10002582mj.th.jpg

:) teraz będzie zmieniony ten xcp na shermana ciekawe jak sie bedzie rower zachowywal i wygladal :P

w najbliższym czasie będzie wymieniony jeszcze napęd bo w kasecie na jednej zębatce niemam już zębów :P prawie 5000km :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widelec RST Capa T5 - wbrew opiniom na tym forum - daje rade :P

 

 

Widelec już niestety nie daje rady,poluzowały się plastikowe korki do regulacji twardości ;) - zresztą ta regulacja nie zabardzo działa ;)

No nic szykuje się wymiana widelca, tylko na jaki? o to jest pytanie :wink:

 

W związku z powyższym nie polecam widelca RST Capa T5. Zresztą jak kupiłem rower to znajomi mi mówili że jest on najsłabyszym punktem mojego bika i że pewnie niedługo umrze - i tak długo wytrzmał jak to oni stwierdzili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś kiedyś powiedział na tym forum, jeśli będziesz go używał zgodnie z jego przeznaczeniem, wytrzyma znacznie dłużej niż byś się tego spodziewał :)

Gdyby Cię nie było stać na super hiper mega wypas amor do XC a ktoś by Ci za darmo dawał produkt RST przeznaczony własnie do XC/light XC to byś go z pocałowaniem ręki wziął i nawet nie pomyślał jaki to rzekomo straszny szajs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dłuższego czasu przymierzam się do Suntoura XCP 75 LO lub jego następcy XCR LO, na allegro za 269pln. Myślę że to w miarę dobra propozycja

Tyle że funduszy na razie nie mam

 

 

Też rozważam wrzucenie do siebie Suntoura XCP 75 lub XCR LO. Kolezka z pracy eksploatuje widelec tego producenta od duższego czasu i jest bardzo zadowolony. Wiadomo że są lepsze,ale i droższe. W tym przedziale cenowym to chyba najlepszy wybór. Na forum też przeczytałem duzo pochlebnych opinii na temat Suntoura, więc temat biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam(mialem) XCP 75 LO i byl super, tlumil wszystko od najmniejszych nierownosci(no oprocz kostki;) ) do dość dużych kamieni. Zjechał z Chełmu szlakiem turystycznym(chyba zielonym) i było miooooooooooodzio :P

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.. jak juz was znalazlem to moze tez sie dolacze :P Mam jednorocznego wWheelera 3900pro... cały na deore, jak na razie nic konkretniego nie zmieniłem ...jak na razie to nie mam zadnych zastrzżeń, moze jednie do amorka bo suntour xcp lekko nie spełnia moich wymagań :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, to mój pierwszy post na forum. Od wczoraj jestem posiadaczem wheelera 1901zx.

Rowerek kupiłem w okazyjnej moim zdaniem cenie w sklepie rowerowym. Dorzucili jeszcze przyjemna mala aluminiowa pompke :-)

Jak na razie jestem zadowolony, ale to dopiero 50km.

 

Zauwazylem trzy wady:

-kola 32 szprychowe (poniewaz jezdzdze z sakwami 36 byloby lepsze)

-chwyty na kierownicy sa beznadziejne, az dlonie bola, bez rekawiczek nie pochodzic, do wymiany natychamiast

-siodelko (nie jest takie zle), ale to pewnie norma ze standardowe sa srednio wygodne

 

Poza tym OK. Mam 192cm wzrostu i rame 21''. Jak dla mnie OK, pozycja dosc wygodna. W innych roweruch ktore ogladalem (a bylo tego sporo) byla bardziej sportowa (nachylona).

Wheeler 1901zx to model chyba jakiś pozakatalogowy, lub jakas krotka seria mam racje?

Rama jest moim zdaniem identyczna z modelem 3901 (kolega takowy posiada), tylko osprzet nizszej kategorii, ale mi lepszego nie potrzeba.

Mam nadzieje ze rowerek bedzie mi sie spisywal bezawaryjnie.

pzdr dla klubu whellera :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć móglbyś mi napisać ile za nigo teraz dałeś i gdzie(może być na priva)... Też go mam i jestem w 100% zadowolony

 

Cześć ponownie,chcę dodać jeszcze,że kupiłem go w sklepie w sopocie MKBIKE,jestem nowy na forum więc jeszcze raz pozdro dla wszystkich w klubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rowerek dalem 1300zl i jeszcze dorzucili aluminiowa pompke w ramach dnia dziecka :-))))

Kupiony w sklepie rowerowym w Warszawie, normalnym nie w zadnej hurtowni, ani tez od znajomego.

Powiedzili mi ze to taka ich sklepowa promocja tego modelu.

W sumie na stronie wheelera jest cena chyba 1550, w jakims sklepie w necie widzialem nawet 1700, a w innym Warszawskim sklepie chcieli ok. 1490.

Wydaje mi sie wiec ze cene dostalem dobra i sumie dlatego zdecydowalem sie na ten rowerek. Mialem kupic GF Tarpon (ale slaby troche osprzet) lub author basic (ale troche za dluga rama dla mnie).

Mam nadzieje ze wybralem dobrze :-) a cena roweru nie wynika z jakiegos przekretu :-))

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rowerek dalem 1300zl i jeszcze dorzucili aluminiowa pompke w ramach dnia dziecka :-))))

Kupiony w sklepie rowerowym w Warszawie, normalnym nie w zadnej hurtowni, ani tez od znajomego.

Powiedzili mi ze to taka ich sklepowa promocja tego modelu.

W sumie na stronie wheelera jest cena chyba 1550, w jakims sklepie w necie widzialem nawet 1700, a w innym Warszawskim sklepie chcieli ok. 1490.

Wydaje mi sie wiec ze cene dostalem dobra i sumie dlatego zdecydowalem sie na ten rowerek. Mialem kupic GF Tarpon (ale slaby troche osprzet) lub author basic (ale troche za dluga rama dla mnie).

Mam nadzieje ze wybralem dobrze :-) a cena roweru nie wynika z jakiegos przekretu :-))

pozdrawiam

 

 

Czesc. to extra ja jak pisalem wczesiej dałem 1499 i to po przecenie z 1699.widocznie trafiłeś okazję.Pozdro

 

Za rowerek dalem 1300zl i jeszcze dorzucili aluminiowa pompke w ramach dnia dziecka :-))))

Kupiony w sklepie rowerowym w Warszawie, normalnym nie w zadnej hurtowni, ani tez od znajomego.

Powiedzili mi ze to taka ich sklepowa promocja tego modelu.

W sumie na stronie wheelera jest cena chyba 1550, w jakims sklepie w necie widzialem nawet 1700, a w innym Warszawskim sklepie chcieli ok. 1490.

Wydaje mi sie wiec ze cene dostalem dobra i sumie dlatego zdecydowalem sie na ten rowerek. Mialem kupic GF Tarpon (ale slaby troche osprzet) lub author basic (ale troche za dluga rama dla mnie).

Mam nadzieje ze wybralem dobrze :-) a cena roweru nie wynika z jakiegos przekretu :-))

pozdrawiam

[/quote

 

 

A co do ramy to podobno taka sama jak w PRO 1900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowośc kosztuje, a starocie tanieją :-)))

Żartuję, rower jest przecież pełnowartościowy, bo jeśli coś było fajne w zeszłym roku to wcale w tym nie jest gorsze, nie dajmy się nabierąc, że model z kolekcji 2006 jest lepszy od kolekcji 2005.

Producenci non-stop coś zmieniają, bo na rynku musi być ruch. W dłuższej perspektywie rowerki są coraz lepsze, ale nie z dnia na dzień.

 

Do zobaczenia gdzieś w trasie (jak przestanie mi tu padać i wiać)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja za swój sprzęt (Wheeler 1902 ZX) dałem 1699 zł kupiłem go dokładnie miesiąc temu. Jest promocja na te rowerki. Rower kupiłem u Żuchlińskiego. Dziś jadę na pierwszy przegląd. Mam małe pytanko czy kotoś wie czym się różni model 1901 ZX od 1902 ZX (tego co słyszałem to hamulcami (1902 ZX ma tarczowe))?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich obecnych posiadaczy Wheelerów.

Mnie tez udało się dorwać model 1901zx za 1300zł IMO jeden z najlepszych rowerów w tej grupie cenowej. BlackKormo kupowałes może w takim fajnym sklepie na Browarnej? Mnie dorzucili uchwyt na bidon :)

Bilans po 300km to rozciągnięta linka w tylnym hamulcu i dziurawa dętka :twisted:

1902zx-ma tarczówki

1901zx - ma jakieś v-ki shimano które u mnie działają bardzo dobrze, nawe w błocku i w deszczu dało się jako tako hamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wheeler 1902 ma mechaniczne tarczówki, czego nie ma 1901zx. Ponadto w katalogu 1902 ma na zdjeciu wszelkie mozliwe odblaski, czego 1901 nie ma :angry:

 

Tak kolego kupowalem na Browarnej. A uchwyt na bidon wzialem z poporzedniego rowerku :P

 

Musze pojechac na ten przeglad, robiles go juz moze? dlugo to trwa?

Kurcze nie ma pogody zeby pokrecic troche :033: . A tak 5 dni i raptem 90km (w trzech ratach w sumie)

 

 

 

Macie moze Koledzy patent jak sciagnac z kierownicy te straszne gumowe chwyty??? przeciez łapy kalecza a nie zawsze biore rekawiczki. Zalozylbym sobie takie jak lubie czyli najzwyklejsze piankowe.

 

No i czekam na nowe siodelko :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wheeler 1902 ma mechaniczne tarczówki, czego nie ma 1901zx. Ponadto w katalogu 1902 ma na zdjeciu wszelkie mozliwe odblaski, czego 1901 nie ma :angry:

 

Tak kolego kupowalem na Browarnej. A uchwyt na bidon wzialem z poporzedniego rowerku :)

 

Musze pojechac na ten przeglad, robiles go juz moze? dlugo to trwa?

Kurcze nie ma pogody zeby pokrecic troche :D . A tak 5 dni i raptem 90km (w trzech ratach w sumie)

Macie moze Koledzy patent jak sciagnac z kierownicy te straszne gumowe chwyty??? przeciez łapy kalecza a nie zawsze biore rekawiczki. Zalozylbym sobie takie jak lubie czyli najzwyklejsze piankowe.

 

No i czekam na nowe siodelko :twisted:

 

 

Czesc.Coś z siodełkiem nie tak.Pozdro>U mnie nad morzem słońce to i pojeżdzić można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm, dopisuje sie do tego zacnego klubu :lol:

 

Jestem w posiadaniu wheelera pro29 2005, ogolnie nie narzekam, po przejechaniu 800 km zaczyna mi tylko lekko skrzypiec korba (dziwne), przerzutki wyregulowane po 200 dzialaja bez zadnego zarzutu, to samo hamulce.

 

Rower jest z kolekcji z poprzedniego sezonu, moze mozna jeszcze trafic na wyprzedaz i wtedy oplaca sie go kupic, solidna rama, tarczowe mx2, szkoda tylko ze naped nie jest wcalosci przynajmniej deore ale zamierzam 'zajechac' go na smierc i wtedy wezme sie za wymiane (trzeba chyba zaczac zbierac kaske) :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodełko trochę wąskie i twarde. Na dłuższe dystanse po nierównych żwirówkach nie bardzo się nadaje.

Zamówiłem żelowe firmy Selle Royal (blast gel plus chyba się nazywa), ma je mój kolega tez w wheelerku i jest naprawde wygodne. Tylko wygląda mało profi...ale to bez znaczenia, rowerek i tak na dniach dostanie srebrna taśmę klejąą zamiast dumnych napisów :twisted:

 

Wie ktoś co zrobić z tymi chwytami na kierownicy?? jak to ściągnąc bez pocięcia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co zrobić z tymi chwytami na kierownicy?? jak to ściągnąc bez pocięcia??

Strzykawka z wodą i trochę poruszać na boki...(tylko woda!!! mydło lub jakieś WD 40 zniszczą kierownice-już nic nie będzie się trzymać)

 

Nie wiem co wam się nie podoba w tych gripach... przecież są bardzo poręczne i się ręce nie ślizgają(a jeździś rowerem bez rękawiczek sobie niewyobrażam)

 

No i czekam na nowe siodelko

Wg mnie standardowe jest aż do bulu wygodne(zwłaszcza jak jeżdżę w cywilu)

 

że model z kolekcji 2006 jest lepszy od kolekcji 2005

W 2005 nie było 1901 w sprzedaży katalogowej...

 

1901zx - ma jakieś v-ki shimano które u mnie działają bardzo dobrze, nawe w błocku i w deszczu dało się jako tako hamować.

jestem bardzo zadowolony z tych hamulców...

 

 

PS proponuję żeby każdy posiadacz 1901 wstawił sobie w sygnaturke taki TAG: http://mono.webd.pl/biria_tags/Wheeler/1901zx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...