Skocz do zawartości

[GPS]Z funkcją śledzenia posiadacza sprzętu przez osoby z zewnątrz


Serlos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuję sprzętu, który jednocześnie miałby funkcję GPS, ale i również "opiekuńczą", tzn. ukazywałby na mapce umieszczonej na stronie internetowej, moje (posiadacza tegoż urządzenia) położenie. Jest to dla mnie ważne, nie o tyle w celach asekuracyjnych, ale i "dowodowych" :P

Miał ktoś kiedyś styczność z takim sprzętem i zna się na nim? A może każde urządzenie GPS ma taką funckję? (szczerze nie znam się na tych rzeczach)

I prosiłbym również o podanie źródeł zakupu takowego sprzętu, byłbym bardzo wdzięczny!!!

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłbym zainteresowany takim rozwiązaniem.

 

Widziałem kiedyś jakąś wielodniową imprezę mtb w USA, w której uczestników można było śledzić na bieżąco na stronie www... postaram się dowiedzieć znajomego, który startował w tej imprezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cywilne" wersje jak najbardziej istnieją, do znalezienia chociażby na allegro (lokalizator gps), jednak nie jest to tania zabawka. W skrócie składa się to zazwyczaj z odbiornika gps i nadajnika gsm z kartą sim. Nadajnik na żądanie (zadzwonienie lub wysłanie sms'a) lub co jakiś czas (jeśli tak został wcześniej ustawiony) wysyła na twój telefon koordynaty gps (często z linkiem, w którym to położenie jest zaznaczone na mapie). Do ceny urządzenia dochodzą koszty generowane przez nadajnik gsm (każdy sms kosztuje).

 

W celach dowodowych może wystarczyłby "loger"? To urządzenie które zamiast wysyłać twoje koordynaty zapisuje je w swojej wewnętrznej pamięci, później można je zgrać na komputer i wyświetlić przebytą trasę na mapie. Też do znalezienia na allegro, trochę taniej niż lokalizatory. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W sumie nawet napisanie takiej aplikacji w C# (akurat pod WP7, nie wiem jak z Androidem jest) nie byłoby wielce problematyczne > wystarczyłby serwer, który odbierałby od telefonu przekazywane dane w formie XML'a (tak, jak zapisywane są pliki .gpx) i nanosił zawarte koordynaty na mapę.

No, w każdym razie z pewnością ktoś na to wpadł i to zrobił, poszukaj.

O ile się nie mylę to nawet Endomondo na bieżąco może robić takie rzeczy.

No, to to jeżeli chodzi o telefon z GPS'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google maps ma taką opcje w androidzie. Join latitude to się nazywa. Przynajmniej w wersji na Europe zachodnią to działa. W telefonach na Polske były kiedyś ograniczenia np na nawigacje w Google maps. Jak jest teraz nie wiem.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim sprzęcie?

http://allegro.pl/salon-holux-gr-245-gps-super-loger-licznik-nowy-i1759195967.html'>http://allegro.pl/salon-holux-gr-245-gps-super-loger-licznik-nowy-i1759195967.html

 

Loger jest dość interesujący, ale bardziej interesowałoby mnie obserwacja posiadacza nadajnika w przeciągu doby np. na stronie internetowej (wyjściem byłoby wysyłanie plików logera, ale to i tak w trasie mogłoby odbywać się co kilka dni, a satysfakcjonujące byłaby obserwacja zmiany położenia co 3h do pełnej doby...)

 

Endomondo jest dość ciekawe tylko czy znajdę na polskim rynku abonament z darmowym GPS? Czy jakikolwiek telefon bądź sieć może mi to zagwarantować i to za granicami Polski?

 

Znalazłem jeszcze kilka ciekawych rzeczy:

http://allegro.pl/holux-gr-260-gps-licznik-do-roweru-kompas-logger-i1759195861.html

http://allegro.pl/salon-holux-gr-245-gps-super-loger-licznik-nowy-i1759195967.html

 

Jestem przekonany do zakupu jednego z nich, aczkolwiek nie jest za bardzo pewien dokładnie którego. Długotrwałość baterii jest dla mnie ważna, ponieważ możliwość jej ładowania przewiduję co najmniej co kilka dni... Chyba, że uda mi się coś innego załatwić prądotwórczego :P:P Kompas i reszta bajerów nie jest dla mnie aż tak istotna... różnica 40.000 pkt geograficznych zapisywanych w pamięci... Trzeba się porządnie zastanowić, bo to jednak 100 zł różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz znać położenie innej osoby w czasie rzeczywistym to nie widzę innego rozwiązania niż GSM. Ty jak i osoba śledzona musicie mieć połączenie do internetu by wysyłać i odbierać swoje współrzędne, ewentualnie połączenie między sobą. Wszystkie systemy śledzące skradzione auta czy kierowców posiadają moduły GSM. Jest to najtańszy sposób a zarazem najbardziej uniwersalny jeżeli chodzi o zasięg na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię nie udzielaj takich porad. Używałeś kiedyś Automapy? Widziałeś do niej instrukcję ? Automapa nie posiada funkcji śledzenia pojazdów. Przynajmniej ja jej nie znalazłem. Tak samo nie wie o niej suport automapy, nawet nie wiedzą o niej ludzie, którzy napisali ten produkt.

Jedyne co automapa ma wspólnego z śledzeniem pojazdów to to, że współpracuje z firmą Indigo użyczając jej silnika automapy oraz samych map dla systemu Targeo. Jest to produkt dla firm i roczny abonament zaczyna się od 6.000 zł oczywiście bez sprzętu. Wydaje mi się że taniej jest jednak zdjąć simlocka i kupić kartę sim zagranicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że bez dodatkowych kosztów się nie obędzie. Właściwie zależy mi, żeby było jak najtaniej, jak każdemu :P. Trudno, spadnie po jakości, ale przynajmniej będę miał "dowód", a to jest najistotniejsze.

A jeszcze zadam głupie pytanie :P Za użytkowanie 66 czy tam 32 satelit przez liczniki jakie powyżej przedstawiłem, nie powinienem ponosić dodatkowych kosztów? Działa to pewnie na zasadzie fal radiowych...?? Ciekawe jak to działa, konkretniej, na jakiej zasadzie są wyznaczane czy tam zapisywane punkty geograficzne w loggerze. Pewnie mogę ustawić, że zapisywane będzie co x czas, bądź dystans? No i jak funkcjonuje sam licznik? Czy podawana prędkość jest adekwatna do aktualnego stanu rzeczy? Miałem kiedyś podobną funkcję w telefonie, ale opóźnienie bywało 5 sekundowe - zależy jeszcze gdzie i czym się przemieszczałem. Jakby ktoś miał podobną zabawkę byłbym wdzięczny za podzielenie się wrażeniami! :D

Dziękuje bardzo za pomoc!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...