Skocz do zawartości

[ Endomondo ] Dołącz do drużyny forumrowerowe.org


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

troszkę jedziesz obok drogi - ale czy ja wiem czy to taki kolosalny błąd, gps się czasem gubi, kiedyś była afera jak gps wyprowadził matkę z córką na odludzie i nie wiedziały z powrotem jak wrócić, to dopiero był błąd :teehee:

 

navi teoretycznie potrafi chwycić sygnał z 12 satelit (teoretycznie ;) )

 

ten visualgps jest płatny, tzn bezpłatny przez 30dni, a to kiepsko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie sa duze pieniadze.

zrobilem krotki test na balkonie, navicomp zlapal 4 satelity, visual 6. zaraz sprawdze ten 30dniowy

 

edit

 

wiec tak, beeline (A) w ciagu kilku sekund od polaczenia ustabilizowal pozycje (spisalem po nie wiecej jak 30 sek) w navicompie (B) pokazywal mi niewlasciwa strone bloku...no ale moze mapa zla ( ;-) ) wiec poczekalem 5 minut, spisalem wtedy. wynik ponizej

 

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=50.213831,+19.255311&daddr=50.213966,19.255242&hl=pl&geocode=&sll=50.213918,19.255345&sspn=0.000629,0.001742&vpsrc=0&t=h&mra=me&mrsp=1,0&sz=20&ie=UTF8&z=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dołączyłem :thumbsup: mimo to że przebyłem niecałe 5km w ramach testu to programik mi się podoba :) muszę go zabrać na dłuższą wycieczkę..

 

 

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was korzysta z endomondo na telefonie LG swift gt540 ? I jak jest u niego z dokładnością gps,dokładnością trasy itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmiga na GT-540 (swifciaku). Wszystko ok zasięg łapie po minucie. Zauważyłem że po zmianie softu chodzi lepiej gps. Z dokładnością też dość dobrze. Nawet w lesie rysuje ładną drogę po ścieżkach (sprawdzone na google maps). Przy dłuższym użyciu nie muli i nie wiesza. Bateria trzyma dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vmax jest wyliczna na podstawie kilku punktów GPS ... nie zawsze Vmax z licznika zgadza sie z Vmac endo ...

Vmax jak "trwało tylko chwile" na endo potrafi być nawet kilkanaście km zaniżone w stosunku do licznika.

Drugą skrajnością jest jak wpadasz w gęsty las i np telefon zaczyna tracic sygnał GPS ... wtedy z błędów pomiarowych wyskakuje 150 km/h czasem 210 km/h :)

 

Wiarygodny jest pomiar prędkości średniej na całym przejechanym odcinku najczęsciej pokrywa sie z licznikowym do dziesiatych części km/h.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...