Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

Gość TheMan

Ok, zrobiłem dziś pierwsza testowa jazde na Lazaro integral. Generalnie wszystko jest ok. Jeździ się wygodnie , nawet na tym siodełku , kierownica w niczym nie przeszkadza ale faktycznie prosta chyba będzie wyglądać lepiej. Chwyty tragiczne , od razu do wymiany , zamówiłem juz inne i jeszcze rogi plus trochę akcesoriów. Rama 19 cali a mam 170cm wzrostu , jest bardzo ok.

 

Mam jednak pewien problem .... Wydaje mi się ze z okolic korby wydobywa się jakiś dziwny dzwiek, jakieś tarcia , może piach ... Nie jest to ta pomarańczowa naklejka o której juz tu pisano, zerwałem ja od razu. Nie wiem co to nie chciałbym od razu Wyciągać wkładu bo nawet nie mam narzędzi do tego .... Spotkaliscie się z czymś podobnym ?

 

Mówisz o tym?

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mur2047MN6A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moim zdaniem nie ma sensu kierować się względami praktycznymi tylko estetycznym

 

moim zdaniem jest inaczej :) ja chce dlugo korzystac z tego roweru i wszelkie przebarwienia draznily by mnie niesamowicie i przeslonily radosc z fajnego wygladu bialego roweru (nie mowie o brudzie, a o trwalych zmianach na lakierze), na czarnym kolorze takie przebarwienia beda znacznie mniej widoczne o ile wogole, stad moj wybor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Telik, Możesz się zdziwić bo często podkład pod lakierem jest biały i przy głębszych rysach to właśnie na ciemnym lakierze będzie je dużo wyraźniej widać :)

Ale koniec końców to wszystko są indywidualne upodobania :)

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
 

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tą pomarańczową naklejkę odkleiłem na samym początku... widziałem te filmiki... to u mnie to nie stukanie, bardziej jakieś tarcie... cieżko opisać, może uda mi się to nagrać...

czy wyczuwasz rowniez swego rodzaju drgania/wibracje?

Wystepuje na wszystkich przelozeniach?

sprawdzales na odwroconym rowerze?

i jeszcze co u mnie powodowalo chwilowa poprawe to sprint - gdzie jakby wszystko sie regulowalo, ale niestety nie na dlugo ....  (takze sprobuj czy to cos pomoze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie jeszcze odnośnie past w tym rowerze, te Joy Tech dają radę w ogóle? Korba Shimano FCM-311 która jest montowana to też podobno jedna z niższych półek w tym osprzęcie?

 

JoyTech to jedna z najlepszych i najstarszych firm w tym biznesie, inna sprawa który model jest montowany w Lazaro.

Korba 311 to nie jest najniższa klasa, ja mam Alivio a to grupa 4xx, pierwotnie w moim z 2011 były korby M131 i to był już szajs niemiłosierny. 311 dadzą radę jak jezajeździsz w podobnej cenie kupisz sobie Alivio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheMan

Nie, tą pomarańczową naklejkę odkleiłem na samym początku... widziałem te filmiki... to u mnie to nie stukanie, bardziej jakieś tarcie... cieżko opisać, może uda mi się to nagrać...

Tu akurat wina leżała po stronie pedałów/korby, trzeba odkręcić, przeczyścić, nasmarować i upewnić się, że dobrze się skręciło ponownie. Przynajmniej u mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie , na co wy liczycie ?!? kupujecie rower w przystepnej cenie a wciaz na cos utyskujecie... a to korba marna, a to pedalow nie potraficie dokrecic i pozniej chrobot slychac, a to kolor nie taki... 

 

Jak zauważyłeś, w przystępnej, nie zawyżonej jak to w wieluprzypadkach. Tylko, że z tego powodu ma być coś nie dograne do końca przy montażu w fabryce?

Zgoda co do komponentów, każdy widzi co kupuje, kolor też, ale jeśli coś nie do końca dograne jest po stronie montażu to już chyba można pomarudzić - nie?

 

Nie wiem jak w tym roku, ale mój kupiłem w 2011 i w zasadzie nie było nic  z czym sobie bym nie poradził, złożony i przygotowany był tak jak w każdym innym sklepie. W 2012 kupowałem dla żony i jej też był złozony i wyregulowany prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi wlasnie o takie duperelki, ktore mozna we wlasnym zakresie wyregulowac. a tu, czesto i mnogo, robi sie z tego nie lada problem... a co do fabrycznego montazu to kazda usterke nalezy zglaszac sprzedawcy. skoro, jak sie tu zapewnia, rowery lazaro sa robione na zamowienie sprzedawcy z allegro , jako jedynego ponoc, to ma on bezposredni kontakt i wplyw na producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kuriera wielu ludzi narzekało na OPEK. Ja jestem w pełni ukontentowany, rowery dotarły w dwa dni od chwili wysłania, z czego jeden dzień to święto;) kurier wtaszczył paczki na 2 piętro, i bez problemu poczekał aż je sprawdzę. Mission accomplished;)

 

Teraz montaż... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

JoyTech to jedna z najlepszych i najstarszych firm w tym biznesie, inna sprawa który model jest montowany w Lazaro. Korba 311 to nie jest najniższa klasa, ja mam Alivio a to grupa 4xx, pierwotnie w moim z 2011 były korby M131 i to był już szajs niemiłosierny. 311 dadzą radę jak jezajeździsz w podobnej cenie kupisz sobie Alivio.

dzięki za informacje i poradę  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że ja potrzebuję 17" a z tego co czytam na aukcjach, będzie dopiero 8 czerwca :/

mam dokładnie (właśnie się zmierzyłem) 168cm /73 kg.... 19" będzie za duża nie ?

Rama 19 cali a mam 170cm wzrostu , jest bardzo ok.

 

no to ładnie urosłeś przez tydzień, nie wiedziałem też, że w twoim wieku się jeszcze rośnie ;)

nie chcę mi się wierzyć, że przy twoim wzroście 19" jest ok, no ale ty wiesz lepiej ;)

Edytowane przez coroner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wibracji nadal nie jest rozwiązany. Dzisiaj odkręciłem pedała i szczerze mówiąc myślałem że w tym problem, gdyż chodziły ciężko. Rozkręciłem je, nasmarowałem i poskładałem. W ręku obracały się już dużo lepiej , bęz żadnych oporów. Po przykręceniu udałem się na jazdę próbną ale efekt wibracji nadal się pojawia. Zmieniłem je na pedała ze starego roweru i nadal to samo. Wychodzi na to, że nie jest to z nimi związane. W dalszych krokach chcę zabrać się za korby i suport ale czekam na zamówione juz klucze.

 

Pytanie do osób z podobnym problemem. Czy nie wydaje się wam, że przyczyna może być bardziej z tyłu, a mianowicie w przerzutce. Po wnikliwym nasłuchiwaniu i badaniu chyba właśnie tam leży przyczyna. Jedna z zębatek w tym ramieniu przerzutki (ta bliżej kasety) wydaje się być krzywo, a dokładniej nie wchodzi w łańcuch z łatwością tylko ociera o jego boki.

 

Już nie mam pomysłu i tak wymyślam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie urosłeś przez tydzień, nie wiedziałem też, że w twoim wieku się jeszcze rośnie ;)

nie chcę mi się wierzyć, że przy twoim wzroście 19" jest ok, no ale ty wiesz lepiej ;)

No 168 170 cm co za różnica :) Wg wszystkich tabelek powinienem brać 17 ale sprawdzilem wielkość ramy roweru ojca , który dotychczas pozyczalem i jeździło mi się komfortowo i okazało się ze to 20 cali,.... Kupilem więc 19. Oczywiście stojąc siedze praktycznie na ramie ale w czasie jazdy jest elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nedved

 

Dwa takie same posty w różnych tematach, masz rozmach! Protip ode mnie - rower jest na gwarancji, zadzwoń do sprzedawcy?

 

No 168 170 cm co za różnica :) Wg wszystkich tabelek powinienem brać 17 ale sprawdzilem wielkość ramy roweru ojca , który dotychczas pozyczalem i jeździło mi się komfortowo i okazało się ze to 20 cali,.... Kupilem więc 19. Oczywiście stojąc siedze praktycznie na ramie ale w czasie jazdy jest elegancko :)

 

Zaryzykuje wysnucie następującej teorii - rozmiary są na tyle uniwersalne, a różnice między rozmiarami są na tyle nieznaczne, że przy wzroście/długości "pomiędzy" nie ma większego znaczenia którą wersję wybierzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jesli problem sie powtorzy to zamierzam wystosowac e-mail z  zadaniem listy punktow serwisowych.

 

tutaj jednak drobna uwaga do moderacji - troche te 2tematy robia balagan az potem sam nie wiem co w ktorym pisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jesli problem sie powtorzy to zamierzam wystosowac e-mail z  zadaniem listy punktow serwisowych.

 

tutaj jednak drobna uwaga do moderacji - troche te 2tematy robia balagan az potem sam nie wiem co w ktorym pisalem

 

 

Po przeczytaniu 54 stron tego wątku śmię twierdzić, że możesz nie uzyskać odpowiedzi :teehee: . Ale warto spróbować. Skoro napisane zostało, że rower objęty jest 24 miesięczną gwarancją, normalną rzeczą powinno być wywiązanie się z obietnicy przez sprzedawcę.

 

Ps. Witam się na forum, to mój 1 post.

Ciekaw jestem waszej opinii w kwestii wyboru roweru: Jako, że jeżdżę tylko po chodnikach miejskich oraz od czasu do czasu udaję się na przejażdżkę do lasu czy na drogi wiejskie zdecydowałem się na rower na kołach 26 calowych. Odpowiada mi specyfikacja Lazaro Evolution V3, jednak spędza mi sen z powiek czy przez przypadek nie dołożyć trochę i zakupić Kands Energy 1300 z hamulcami tarczowymi mechanicznymi. Nie jestem przekonany do skuteczności fabrycznych v'braków, szczególnie w deszczu i wilgotnym lesie. Z drugiej strony jednak zwiększy się waga roweru...

 

Pomożecie? :thanks:

Edytowane przez Avanzado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jako, że jeżdżę tylko po chodnikach miejskich oraz od czasu do czasu udaję się na przejażdżkę do lasu czy na drogi wiejskie zdecydowałem się na rower na kołach 26 calowych. Odpowiada mi specyfikacja Lazaro Evolution V3, jednak spędza mi sen z powiek czy przez przypadek nie dołożyć trochę i zakupić Kands Energy 1300 z hamulcami tarczowymi mechanicznymi. Nie jestem przekonany do skuteczności fabrycznych v'braków, szczególnie w deszczu i wilgotnym lesie. Z drugiej strony jednak zwiększy się waga roweru...

 

Komplete poplątanie z pomieszaniem...

...jeżdżę tylko po chodnikach miejskich oraz od czasu do czasu udaję się na przejażdżkę do lasu...zdecydowałem się na rower na kołach 26 calowych - Mniemam, że po chodnikach jeździ się powoli, "statecznie" w takich warunkach kompletnym bezsensem jest kupowanie roweru MTB, dodatkowo wyposażonego w wątpliwej jakości (w cenie K.E 1300) hamólców tarczowych. V-ki w zupełności wystarczą (skoro mi wystarczają na szybkiej jeździe po szosie, również w zimie)

...Z drugiej strony jednak zwiększy się waga roweru...  patrz j.w. - Jak mozna kupując rower poniżej 1500 PLN brać jako jakiekolwiek kryterium wagę?

I jak to się ma do jazdy po miejskich chodnikach?

Kup sobie rower typowo miejski z biegami w tylnej piaście, ewentualnie jakiś trekking - chociaż to też będzie zły wybór.

 

W ostatnich latach producenci wprowadzili specjalizację w rowerach poto żeby było nam łątwiej, a później ktoś wpada na pomysł żeby czymś co próbuje udawać MTB jeździć po bułki do sklepu - nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj tam,aj tam, po bulki to tylko goralem z tarczami nalezy jezdzic. a co do kandsa z tarczami to bierz go . dlaczego nie ? w przyszlosci na hamulce hydrauliczne bedzie ci latwiej i taniej przejsc, gdyz piasty w energy disc sa juz na to przygotowane. 



aj tam,aj tam, po bulki to tylko goralem z tarczami nalezy jezdzic. a co do kandsa z tarczami to bierz go . dlaczego nie ? w przyszlosci na hamulce hydrauliczne bedzie ci latwiej i taniej przejsc, gdyz piasty w energy disc sa juz na to przygotowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

: Jako, że jeżdżę tylko po chodnikach miejskich oraz od czasu do czasu udaję się na przejażdżkę do lasu czy na drogi wiejskie zdecydowałem się na rower na kołach 26 calowych.

 

Z podobnych powodow zdecydowalem sie na rower z kolami 28 cali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...