Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro Integral V


Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz ale się z Tobą nie zgodzę mimo twojego dorobku. Kasa nie zwróci 20 dni kilku zamian wielkości ramy, oczekiwania, dzwonienia, wprowadzenia w bład przez sprzedawcę co do przesyłki oraz wrażenia, że akurat ten sprzedawca nie miał dla mnie odpowiedniego roweru. Rama 21 miała za wysoko rurę a 19 jest niby dobra ale po przejechaniu się 21 wiem, że na 19 energia z moich mieśni idzie częściowo w gwizdek. Jestem kompletnym nowicjuszem ale miałem okazje przymierzyć się do jakiś 5-7 rowerów. 

I mogę z perspektywy jeszcze raz zapewnić, że bez wcześniejszego przymierzania kupno roweru w sieci to pomyłka. 

Co nie znaczy, że komuś nie mogło się udać. Albo wydaje mu się, że kupił super rower bo nie mierzył innych. 

 

Każda firma oferuje różne ramy mimo napisu np. 21 dlateg sprzedawcy raz mówli, że dla mnie rama tylko 19 (częściej) a innym razem 21. 

Jeden rower idealnie mi lezał ale niestety był za drogi (choć z lepszym osprzętem) 

 

 

 

Edytowane przez john45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy po prostu chodzi o to, że żaden z dostępnych rozmiarów nie był dla ciebie optymalny i nie jesteś zadowolony z tego, jak sprzedawca załatwił ci wymianę byś mógł wypróbować ten drugi?

 

I istnieje rower, na którym czujesz się idealnie, ale jest dla ciebie za drogi?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzedawcy na początku zasłużył na 6+ a później bardzo pracował żeby tą ocenę osłabić.  Sarkazm zrozumiałem.

Ale nie chodzi o rower czy sprzedawcę ale o sposób zakupu. Moje doświadczenia wskazują, że to była moja błędna decyzja. 

Rower przypomina zakup ubrania a nie odtwarzacza DVD. Warto przymierzyć. 

 

Pozdrawiam i życze Szanownemu Koledze więcej czasu na rowerze mniej przed monitorem - o to przecież chodzi.

Edytowane przez john45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, jeśli wyszło za ostro :) Myślę, że każdy jest świadomy faktu, że kupno przez internet to nie tylko zalety. Ale czasem nie da się po prostu dostać takiego roweru jaki byśmy chcieli za sensowną kwotę stacjonarnie.

 

Nie brakuje też osób, które kupowały stacjonarnie, a potem i tak po paruset kilometrach nie były zadowolone z geometrii i jednak drugi i trzeci rower kupiliby już zupełnie inny.

 

Tylko w stacjonarnym, w przeciwieństwie do internetu ustawodawca nie zapewnia ci 10cio dniowej nieograniczonej opcji zwrotu.

 

Więc oczywiście masz rację, jeśli jest taka opcja, to zawsze warto dążyć do tego zakupu stacjonarnego (albo przynajmniej przymierzenia), ale i tak nie jest to idealny przepis na dobranie roweru. Bo to, jaki rower ci naprawdę pasuje, to na dobre dowiesz się, jak będziesz już kupował któryś z rzędu i na każdym zebrałeś jakieś doświadczenia. Tak jak pisałeś - u siebie wyczułeś, że 19tka jest zła i nieoptymalna dla przeniesienia siły dopiero po porządnej jeździe i testowaniu.

 

A co do jeżdżenia rowerem, to to nudne, wolę pisać na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaleźlismy jakieś porozumienie. 19 nie jest zła - jest bardziej zwrotna i w lesie gdzie będę sporo jeździł będzie lepsza natomiast na dłuższą wyprawę 21 jest dla mnie lepszym wyborem. To pierwszy rower poćwiczę i może zakupie coś innego za rok czy dwa.

 

W sumie nie spodziewałem się, że 2cm czy 3 cm w rowerze robi taką róźnice. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzedawcy na początku zasłużył na 6+ a później bardzo pracował żeby tą ocenę osłabić.  Sarkazm zrozumiałem.

Ale nie chodzi o rower czy sprzedawcę ale o sposób zakupu. Moje doświadczenia wskazują, że to była moja błędna decyzja. 

Rower przypomina zakup ubrania a nie odtwarzacza DVD. Warto przymierzyć. 

 

Pozdrawiam i życze Szanownemu Koledze więcej czasu na rowerze mniej przed monitorem - o to przecież chodzi.

 

Zły dotyk boli całe życie? .... hehehe żartuję oczywiście ;)

 

Nie chcę być złośliwy ale na początku piszesz o problemach z wyborem ramy, zwrotami i problemami ze sprzedawcą, a potem że to pierwszy rower. Jak dla mnie wniosek jest prosty ... chyba sam do końca nie wiesz czego chcesz. 19-ka za krótka, 21-ka za długa :huh: ... i do tego nie rozumiem Twojego stwierdzenia, że część energi idzie w "gwizdek". Jak to zmierzyłeś?

 

Fakt: rower kupiony przez internet to trochę loteria. W sklepie można przymierzyć, sprawdzić itp. Ale prawda jest taka, że nawet po takich przymiarkach może się okazać, że jak przejedziesz kilkanaście kilometrów okaże się że to coś innego niż się spodziewałeś. I co wtedy? Sprzedawca i tak Ci nie wymieni roweru na nowy.

 

Dla przykładu: zamawiałem mojego Lazaro jako model z ramą 19" ale po rozmowie z ich serwisantem postanowiłem wybrac jednak 17kę. Po przejechaniu już sporej ilości kilometrów stwierdzam, że to był bardzo dobry wybór. Jeśli wybrałbym 19kę, komfort jazdy mógłby być daleki od moich oczekiwań. Jak się przygotowałem do wyboru ramy? Sprawdziłem wymiary podane przez sprzedawcę, skonsultowałem się z nim, odwiedziłem kilka sklepów rowerowych i przymierzyłem kilka modeli innych firm. Wszystkie te doświadczenia sporo mi dały, dzięki czemu byłem znacznie bliżej moich oczekiwań. Wiedziałem jaka długość oraz wysokość ramy będzie dla mnie optymalna.

 

Wszystko zależy od tego do czego potrzebujesz danego roweru. Zresztą zawsze można zmienić mostek i oddalić kierownicę lub przybliżyć, dokupić lemondkę lub wygodniejszą kierownicę, itp. Jest wiele sposobów na dostosowanie roweru do swoich potrzeb. W innym przypadku należy poczekać, aż producenci zaczną produkować "regulowane" ramy ;)

 

Ze swojej strony zachęcam do sprawdzania, czytania, testowania i pytania ... to może w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko pomyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straciłem już kontrolę nad przejechanymi km, ale mślę że przekroczyłem swoim Lazaro (wątek zaczął się właśnie od niego) 10 tys. km

Wkrótce bardziej obszerne sprawozdanie ze stanu technicznego, na razie po kolei wszystko rozbieram i robię remanent. Zestawienie obejmnie to co musiałem wymienić i to na co miałem kaprys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim posiadaczom Lazaro Integral V.

 

     Z racji, że planuję zmienić rower na Crossa zastanawiam się właśnie nad Lazaro.

Pierwotnie chciałem kupić samą ramę innego producenta, lecz jest problem ze znalezieniem odpowiedniej (wymagania to mocowanie pod v-ki i długość rury górnej ok. 610-650mm).

 

Docelowo ma to być rower na wyprawy rowerowe.

 

Praktycznie cały osprzęt oprócz ramy będzie wymieniony bądź przełożony z obecnego roweru.

 

 

 

Pytanie podstawowe, czy ramy we wszystkich poniższych modelach są na pewno te same?

 

http://allegro.pl/lazaro-integral-v1-aluminiowy-szybki-cross-altus-m-i4279358916.html - 769 zł.

http://allegro.pl/mocny-cross-lazaro-integral-v2-acera-suntour-alu-m-i4276943166.html - 989 zł.

http://allegro.pl/2014-king-of-the-road-lazaro-integral-na-alivio-i4291073669.html - 1199 zł.

http://allegro.pl/2014-wypasiony-pogromca-szosy-kands-maestro-alivio-i4254136039.html - 1299 zł.

 

 

Czy wszystkie ramy posiadają mocowanie na bagażnik, (nie widać tego na zdjęciu) ?

Czy ramy posiadają mocowanie na hamulec tarczowy?

 

 

Czy sprzedawca w momencie, kiedy zostawię tylko ramę, a reszta komponentów będzie zmieniona będzie honorował gwarancję?

Czy wiadomo coś więcej o tej marce? Dlaczgo tylko jedna osoba w Internecie nimi handluje? Kto je produkuje?

 

 

I najważniejsze, jak wygląda sama rama pod względem wykonania?

Chodzi mi o porównanie do innych marek Author, Unibike, Merida, Hercules itp.

 

Wiadomo jaka jest dopuszczalna masa rowerzysty dla tej ramy?

 

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Edytowane przez Carbon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie podstawowe, czy ramy we wszystkich poniższych modelach są na pewno te same?

Nie, bo to różne rowery Lazaro i KANDS mimo dużych podobieństw się różnią. Ramy Lazaro są takie same.

 

 

Czy wszystkie ramy posiadają mocowanie na bagażnik, (nie widać tego na zdjęciu) ? Czy ramy posiadają mocowanie na hamulec tarczowy?

Tak, 

 

 

Czy sprzedawca w momencie, kiedy zostawię tylko ramę, a reszta komponentów będzie zmieniona będzie honorował gwarancję?

Nie lepiej napisać to pytanie do producenta/sprzedawcy?

 

 

Czy wiadomo coś więcej o tej marce? Dlaczgo tylko jedna osoba w Internecie nimi handluje? Kto je produkuje?     I najważniejsze, jak wygląda sama rama pod względem wykonania? Chodzi mi o porównanie do innych marek Author, Unibike, Merida, Hercules itp.

Trzeba przeczytać pierwszą stronę tematu.

 

 

Wiadomo jaka jest dopuszczalna masa rowerzysty dla tej ramy?

Ja nie miałem takiej info w instrukcji/paragonie/gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Straciłem już kontrolę nad przejechanymi km, ale mślę że przekroczyłem swoim Lazaro (wątek zaczął się właśnie od niego) 10 tys. km Wkrótce bardziej obszerne sprawozdanie ze stanu technicznego, na razie po kolei wszystko rozbieram i robię remanent. Zestawienie obejmnie to co musiałem wymienić i to na co miałem kaprys.

 

Ja wczoraj zaliczyłem kolejne kilometry po mieszanej trasie. Ogółem dobry test dla nowego roweru ;) Asfalt, sporo szutru oraz błota, trawy i głębokich leśnych kałuży. Opony na jakich jechałem to te standardowe które nabyłem razem z rowerem i muszę przyznać, że spisały się naprawdę dobrze. Rower brudny ale chyba przejadę się na myjnię bezdotykową i ostrożnie wszystko zmyję.

 

Bardzo dobrze spisuje się amortyzator. Nie korzystałem jeszcze z blokady ale póki co nie czuję potrzeby. Jeździ się bardzo dobrze i wygodnie. Żadnych problemów technicznych i mam nadzieję, że tak zostanie, chociaż na takie osądy jeszcze za wcześnie.

 

Póki co czekam na Twój raport techniczny kris , swój wrzucę gdzieś w drugiej połowie sezonu po kilku większych wyprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie o rozmiar ramy, ale w wersji damskiej. Czy dla kobiety o wzroscie ok 168-169 rozmiar ramy 17 bedzie odpowiedni. Z tabelki na ich aukcjach wynika, ze tak, ale jest na styk z 19. Niestety nie ma tabelki z rozmiarami ramy jak dla wersji meskiej, wiec nie mam jak porownac z aktualnym rowerem (stary cross na stalowej ramie - wymiary ramy jak cos mam zmierzone). Sam sie sklaniam do 17, ale licze na pomoc z Waszej strony. Czytajac watek glownie pisze o rozmiarowce meskiej.

 

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez adamm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. to mój pierwszy post. dużo się dowiedziałem o rowerach które mnie interesują w tym wątku, za co dziękuję. jeszcze nie kupiłem żadnego, bo nie mogę się zdecydować. jednak zdecydowałem się napisać bo już mierzyłem rame i mam pewne spostrzeżenia. Otóż: miałem możliwość przymieżenia rowerów Lazaro Integral V model 2013 (rama ta sama co 2014) i Kands Maestro 2014. mam 182cm i 80cm od jajek do podłogi na bosaka. A więc ramy które są dobre dla mnie: LAZARO rama tylko 19 - przy ramie 21 musiał bym stać na jednej nodze albo cisnąc jajami o ramę. Natomiast Kands to już rama 21 (dzisiaj mierzyłem w sklepie). Także jednak te ramy nie są identyczne, jak tu niektórzy piszą. 

A wracając do wyboru, to nie mogę sie zdecydować czy brać intergrala V3, maestro (są już na jednej aukcji po tyle co intergral V3) chociaż mniej mi się podoba malowanie, czy teraz Spartakus się pojawił jakiś nawet ładny ten biały:).  jak się wkońcu namyślę to opiszę wybór.


zapomniałem dodać, że ta ramka i rysunek z wymiarami na stronie aukcji Lazaro jest miarodajny - DO ROWERÓW LAZARO. jeśli ktoś się decyduje na ten rower to można się tym sugerować, przynajmniej u mnie się to sprawdziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły dotyk boli całe życie? .... hehehe żartuję oczywiście ;)

 

Nie chcę być złośliwy ale na początku piszesz o problemach z wyborem ramy, zwrotami i problemami ze sprzedawcą, a potem że to pierwszy rower. Jak dla mnie wniosek jest prosty ... chyba sam do końca nie wiesz czego chcesz. 19-ka za krótka, 21-ka za długa :huh:

 

Fakt: rower kupiony przez internet to trochę loteria. W sklepie można przymierzyć, sprawdzić itp. Ale prawda jest taka, że nawet po takich przymiarkach może się okazać, że jak przejedziesz kilkanaście kilometrów okaże się że to coś innego niż się spodziewałeś. I co wtedy? Sprzedawca i tak Ci nie wymieni roweru na nowy.

 

Dla przykładu: zamawiałem mojego Lazaro jako model z ramą 19" ale po rozmowie z ich serwisantem postanowiłem wybrac jednak 17kę. Po przejechaniu już sporej ilości kilometrów stwierdzam, że to był bardzo dobry wybór. Jeśli wybrałbym 19kę, komfort jazdy mógłby być daleki od moich oczekiwań. Jak się przygotowałem do wyboru ramy? Sprawdziłem wymiary podane przez sprzedawcę, skonsultowałem się z nim, odwiedziłem kilka sklepów rowerowych i przymierzyłem kilka modeli innych firm. Wszystkie te doświadczenia sporo mi dały, dzięki czemu byłem znacznie bliżej moich oczekiwań. Wiedziałem jaka długość oraz wysokość ramy będzie dla mnie optymalna.

 

Wszystko zależy od tego do czego potrzebujesz danego roweru. Zresztą zawsze można zmienić mostek i oddalić kierownicę lub przybliżyć, dokupić lemondkę lub wygodniejszą kierownicę, itp. Jest wiele sposobów na dostosowanie roweru do swoich potrzeb. W innym przypadku należy poczekać, aż producenci zaczną produkować "regulowane" ramy ;)

 

Ze swojej strony zachęcam do sprawdzania, czytania, testowania i pytania ... to może w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko pomyłek.

 

.  To nie ja miałem się znać jaki rozmiar jest  dla mnie tylko dobry sprzedawca dobiera szczególnie w sytaucji kiedy ktoś kupuje pierwszy raz. Ciekawe jak w twoim przypadku ocenił, że 17 a nie 19?  Piszesz, że odwiedziłes wiele sklepów i wiedziałeś jaki rozmiar jest dla ciebie ale ostatecznie zdecydowałeś się na to co proponował ci serwisant.  

 

Zwrot 10 dni zależy od sprzedawcy wkręcenie pedałów powoduje już, że rower można uznać za używany.  Jak pisano wyżej tak naprawdę po przejechaniu sporego dystansu będziemy sami wiedzieć czy to dobry zakup. Sprzedawca powinien to wiedzieć widząc nas na rowerze. 

 

Pierwsze zdanie poniżej poziomu. Zastanów się trochę.

Edytowane przez john45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. to mój pierwszy post. dużo się dowiedziałem o rowerach które mnie interesują w tym wątku, za co dziękuję. jeszcze nie kupiłem żadnego, bo nie mogę się zdecydować. jednak zdecydowałem się napisać bo już mierzyłem rame i mam pewne spostrzeżenia. Otóż: miałem możliwość przymieżenia rowerów Lazaro Integral V model 2013 (rama ta sama co 2014) i Kands Maestro 2014. mam 182cm i 80cm od jajek do podłogi na bosaka. A więc ramy które są dobre dla mnie: LAZARO rama tylko 19 - przy ramie 21 musiał bym stać na jednej nodze albo cisnąc jajami o ramę. Natomiast Kands to już rama 21 (dzisiaj mierzyłem w sklepie). Także jednak te ramy nie są identyczne, jak tu niektórzy piszą. 

A wracając do wyboru, to nie mogę sie zdecydować czy brać intergrala V3, maestro (są już na jednej aukcji po tyle co intergral V3) chociaż mniej mi się podoba malowanie, czy teraz Spartakus się pojawił jakiś nawet ładny ten biały:).  jak się wkońcu namyślę to opiszę wybór.

zapomniałem dodać, że ta ramka i rysunek z wymiarami na stronie aukcji Lazaro jest miarodajny - DO ROWERÓW LAZARO. jeśli ktoś się decyduje na ten rower to można się tym sugerować, przynajmniej u mnie się to sprawdziło. 

 

 

 

 

No właśnie sprzedawca widząc mnie w sklepie zaproponował by pewnie kandsa 21.  Nie widząc, nie pomógł. 

Tabelka się nie sprawdziła w moim przypadku do rowerów Lazaro. I nie może się zawsz sprawdzić bo każdy człowiek jest inny. 

Mozna moim zdaniem bezpiecznie kupować mając wzrost gdzieś w środku przedziału podanego dla danej ramy.

Rozmiar ramy dobiera się także do tego gdzie będziemy jeżdzić - las - potrzebna większa zwrotność szosa może być rama większa. 

 

Każdy niech decyduje sam. Ja podzieliłem się swoim doświadczeniem nowicjusza. 

Edytowane przez john45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot 10 dni zależy od sprzedawcy wkręcenie pedałów powoduje już, że rower można uznać za używany.  Jak pisano wyżej tak naprawdę po przejechaniu sporego dystansu będziemy sami wiedzieć czy to dobry zakup. Sprzedawca powinien to wiedzieć widząc nas na rowerze. 

Wkręcenie pedałów i przejażdzka na rowerze nie powoduje, że nie możesz zwrócić roweru zakupionego przez internet. Co więcej, bez tego nie jesteś w stanie sprawdzić prawidłowego funkcjonowania roweru, więc jest to dość oczywista czynność.

Przedmiot ma być w stanie niezmienionym. Czyli uszkodzenia lakieru lub innych elementów dyskwalifikują zwrot, w przeciwnym razie jest 10 dni na odstąpienie od kupna i sprzedawca musi wkalkulować takie ryzyko w cenę / koszty działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/konsument-w-sieci/279188,Zwrot-rozpakowanego-towaru.html

 

Zdaje się, że masz racje. W moim przypadku ten termin już minoł ale może komuś się przyda. Z drugiej strony pytanie co się dzieje z takim rowerem Mój po przejechaniu 30 km po lesie nosi wyraźne znaki użytkowania. 

Czyli trzeba tak jeździć żeby nic nie uszkodzić i nie porysować. 

 

Edytowane przez john45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to już było ale tu są wymiary kandsa https://www.google.com/search?q=kands+wymiary&newwindow=1&safe=active&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=DtyNU-fjNq6A7QaSyIGgBQ&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=911&bih=429#facrc=_&imgdii=_&imgrc=3l2S4itCATRnyM%253A%3BkFtV28AEz2_L6M%3Bhttp%253A%252F%252Fimageshack.us%252Fa%252Fimg594%252F3774%252Fwymiary1300.png%3Bhttp%253A%252F%252Farchiwum.allegro.pl%252Foferta%252Frower-kands-1300-obrecze-kol-oczkowane-gratisy-i3785577580.html%3B750%3B650

Wygląda na to że lazaro 19 to prawie kands 21. Różnica 1 cm. Może się komuś przyda. 

 

Sprzedawca używa chyba tej samej tabelki do lazaro i kandsa więc już nic nie rozumiem. Może ten mój link jest stary... . 

 

 

Edytowane przez john45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że ma kilka cm zapasu, ale nie wiele.

A czy moglbym miec prosbe o zmierzenie kilku wymiarow. Niestety nie moge sie o nie doprosic u sprzedawcy. Interesowal by mnie wymiar od siodelka przy maksymalnie wysunietej sztycy do pedala w najnizszym polozeniu. Drugi wymiar od zamkniecia sztycy do kierownicy, lub tez od siodelka w osi sztycy do kierownicy. Chodzi o 17 damska.

 

Ps. Jezeli ktos z Was dysponuje 19 damska to bym prosil o takie same wymiary.

Z racji, ze nie ma tabelki w aukcjach dla damskiej wersji zostanie ta informacja rownolegle dla potomnych :-)

 

Z gory dziekuje ...

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...