Skocz do zawartości

[rower]Merida Matts sport 300 disc


qla

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim obecnym rowerze nie mialem NIGDY zamontowanych zadnych odblaskow ani zadnego dzwonka i tak pozostanie. W wiekszosci przypadkow jezdze tylko po lasach, a jesli juz na szosie to tylko jak jest jasno. Zreszta jak ma Cie rozjechac pijany kierowca to i tak zadne odblaski nie pomoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość rzeźnik.

no cześć ,śmigam na takim samym rowerku tylko trochę mniejszym 20 cali .Jednak na mój wzrost (1.78)to trochę za dużo i jeśli jeszcze raz bym kupowałto była by to 19. Jeśli masz 2 metry to pewno i sporo ważysz ,założę się że po niedługim czasie stwierdzisz że hamulce ma toto bardzo kiepskie ,ja po 200 km kompletnie przetopiłem tarczę ,założyłem doraźnie 180 i adapter ale za niedługo założę avida mechanika albo jakiegoś hydr. jest jeszcze jedna rzecz która mi nie pasuje a mianowicie korba .POza tym rowerek spoko zrobiłem 1200 km bez awarii ,poza hamulcami.abstrahując od maryśki wszystkim wam zazdroszczę że niedługo dosiądziecie swoich rumaków ,ja 3 tyg temu połamałem się na nartach i do czerwca ,lipca mam z głowy jazdę :029: pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nabiłem ok. 8km i oto co stwierdzam:

- opony rezonansuja...na asfalcie i ubitym terenie

-opony sa bardzo miekkie (test gwałtownego hamownai tylnym hamulcem na asfalcie z predkości 20km/h - kolo zablokowane- efekt - Klocek z bierznika opony prawie zjechany do zera)

- coś brzęczy mi przy większych predksociach( czyżby znwou sprawka opon?)

- hamulce dzialaja dobrze i nie mam zastrzeżen póki co

- amor sie torche miekki zrobił (moja waga 100kg)

 

Generalnie sie jeździ fajnie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim obecnym rowerze nie mialem NIGDY zamontowanych zadnych odblaskow ani zadnego dzwonka i tak pozostanie. W wiekszosci przypadkow jezdze tylko po lasach, a jesli juz na szosie to tylko jak jest jasno. Zreszta jak ma Cie rozjechac pijany kierowca to i tak zadne odblaski nie pomoga.

badziewnych odblasków na szprychach to nie mam :)

natomiast mam odblaskowe ubrako

mam lapkę przód i tył oraz dzwonek, na H@j jest potrzebny, a policja się czepia gdy brak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz dobre hamulce prawda...? Zeby szybko wychamowac rower uzywa sie przedniego hamulca, a nie "tyleczowego" :D

 

 

Ja wiem :D to było w ramach testu :P generalnie ja uzywam obu na raz :)

sie czepia kurcze:) przynajmniej wiem,ze opony musze zmienic :)

 

na moje użytkowanie sie w ogole nie sprawdzaja ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem moim rowerem 47 km :P

 

coraz bardziej mnie denerwuje brzeczenie niewiadomogeo pochodzenia (powyzej 20 km/h) no i dziś doszedło jeszce "pstrykanie" przy przyspieszaniu od zera...moze dlatego,ze jecze na dosyć cięzkim biegu? (3 z przodu i 6 z tyłu)

 

Hamluce są ok, czasami lekko popiskują, ale naprawde bardzo bardzo rzadko i tylko przy lekkim hamowaniu. Na amorz epojawilsie olej.....ogólnie jest ok...kulam KaeMy dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwole sobie podlaczyc sie pod ten test zeby nie zakladac kolejnego tematu :)

Poki co rowerek dopiero odebrany ze sklepu jutro zrobie na nim pierwsze jazdy jesli bedzie pogoda.

Wszystkie czesci tak jak tutaj:

http://www.rowerymerida.com.pl/rowery.php?kol=5&gr=38&id=260

Z ta roznica ze amorek jest bez remote lockoutu co w sumie mi nie przeszkadza.

Nie wiem ile wytrzyma rowniez korba Altusa...

I przy stacjonarnych probach nie zauwazylem zeby preload amora cokolwiek zmienial...

W miare postepow z oswajaniem tego pstrokatego zwierza bede zamieszczac wrazenia :)

 

img06821gs.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna kolorystyka ;) ja jednak bede chyba jechal w czarne rowery :) widze,ze specfikacja podobna do mojeje..pewnie jak to bywa lepsza :) nie wiem jak zamierzasz jeździć, ale ja jestem dosyć ciezki i czaesto staje na pedałch i deptam ile wlezie i jest oki :) u Ciebie też skrzypia pancerze od linek ? Ciekaw jestem jak Twoje hamulce bdą sie spisywąc, ja mam alivio i póki co(110 km przebiegu działaja idealnie :) aczkolwiek myśle,ze keidyś sobie sprawie hydrauliczne hamulce :) a amor jest zupełnie wystarczający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem na Meridce pierwsze jazdy w sumie bedzie kolo 100km.

Wrazenia na dzien dzisiejszy sa takie:

1. Zle wyregulowana przerzutka tylnia z czym sam sobie poradzilem krecac tu i tam :)

 

2. Praca amortyzatora nie budzi poki co moich zastrzezen z wyjatkiem regulacji napiecia wstepnego ktora wedlug mnie wogole nie dziala.

Za to lockout jak najbardziej fajna sprawa przy rozpedzaniu sie :)

 

3. Hamulce Hayes mx2 spisuja sie niezle jedyny problem mam z tym ze tarcza jest zbyt blisko "wewnetrznej" okladziny co powoduje ze nawet nie hamujac trze o nia :/ niezbyt mocno ale jednak jest to troszke odczuwalne.

Tutaj to akurat nie chce nic sam grzebac pojdzie do serwisu to wyreguluja.

 

4. Opony mission speed (co to za marka wogole o.O ) po asfalcie i kostce bardzo ladnie sie tocza ubita ziemia rowniez nie jest dla nich problemem.

Bardzo pewnie jada po mokrej nawierzchni czym mnie zaskoczyly.

Niestety jednak jako ze sa to semislicki ich tendencja do plywania w glebszym piasku jest potezna :/

 

5. Element ktory najbardziej mnie martwi to korba ,przez te 100 km nie byl rower katowany (poki jest nowy :D ) ale od niedawna cos zaczelo w niej pykac gdy lewa korba jest w pozycji pionowej na gorze.Cos jakby przeskok chociaz luzow nie czuc zadnych.

 

Ogolne wrazenia sa dobre rowerek mimo duzej ramy 20" jest zwrotny i pewny w tym co robi, estetycznie tez jest ok tylko na tym pomaranczowym dosyc mocno widac bloto :D Za to cale czarne kola wygladaja pancernie :)

Jak znajde troche kasy to pojdzie do wymiany korba na cos lepszego o co nie bedzie ciezko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Chcialem się podłączyć pod temat z racji, że jestem zainteresowany meridą 300. Co prawda wersja bez disc ale merida :D

 

Dokladnie myśle o tej http://allegro.pl/item112115705__merida_ma...gwarancja_.html

 

I tu moje pytanie co do wielkości ramy. Każdy producent troche inaczej numeruje i chcialem sie dowiedzieć czy 20 bedzie dla mnie odpowiednia 181 zm i 75 kg wagi, czy może zastanowić sie na 22 !!??

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś zrobiłem moim rowerem 47 km :P

 

coraz bardziej mnie denerwuje brzeczenie niewiadomogeo pochodzenia (powyzej 20 km/h) no i dziś doszedło jeszce "pstrykanie" przy przyspieszaniu od zera...moze dlatego,ze jecze na dosyć cięzkim biegu? (3 z przodu i 6 z tyłu)

Spróbuj podkręcić regulację klocków hamulcowych. U mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rowerek ma już ...a wląsciwie dopiero, bo niem am czasu na nim jeździć niestety <_< 300km..

i tutaj cas nadchdozi na uwagi dotyczace tego roweru..oczywsice negatywne uwagi bo pozytyww jest za dużo aby wymieniac wszystkie :)

1.amortyzator sountur zlapal luzy... nie przeszkadza to w jeździe ale irytuje;](nie wime czemu tak syzbko..moze z powodu mojej wagi? 99kg)

2. przedni hamulec tarzowy popiskiwal przez jakies 15 km..przy hamowaniuale juz jest ok

3. nadal mi coś brzeczy po prsekroceniu 20km/h

4.linki od przerzutek i hamulcowe ocieraja o rame przy amortyzatorze...

5. kola zlapaly delikatna centre...ale malutka

6. tylne kolo ma luz(chodzi na boki..odchylka jakis milimetr...)

 

 

Generalnie, rowerek spisuje sie świetnie..nigdy mnie nie zawiódl i zawsz emnie dowozi tam gdzie chce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niestey wiele przebig sie nie zmienił od osatiego posta a to z braku czasu :( Przedwczoraj wymieniłem opony na semi slicki i okazało sie,ze tylne koło juz nie brzęczy...wiec wniosek jest taki,ze tylna opona powodowała na utwardzonej nawierzchni wpadanie szprych w rezonans...ciekawe :)

 

Po świetach dodaje Błotniki (Cobra i Hamer polskiej produkcji) i pedąły platformowe VP 559(mam duza stope :P)

Pod choinka oprócz wyżej wymienionych bedą czekać okulary Ucexa , czapka zimowa pod kask, oraz kask specjalizeda :)..

 

Kurde....keidy te świeta ?:D:P:(:P:033::033::033::033:

 

 

Aha...naciągnąłem linki od hamulców, ściągnąłem rogi(musiałem cos zmienic w wygladzie :P) i póki co jest ok wsio :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...