Skocz do zawartości

[rower]Merida Matts sport 300 disc


qla

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec..dzis odebrałem rowerek ze skelpu :)

To pierwszy mój PRAWDZIWY rower i musze powiedziec,ze wporówaniu z makrokeszem toz to niebo :D

Wyglada super...duzo duzo lepiej niz na zdjęciach!

 

Sklep sie troche nie spisal i nie do konca sa wyregulowane przerzutki;/ nie moge wbic na pierwszy tryb(najwiekszy) no i gdy cofam pedalami to lancuch opada na rame(nie spada lecz tzre po ramie).

i w sumie to jedyna Wada (sklepu bo rower raczje jest sprawny..ot regulacja;]- poczekam miesiac i zawioze na bezpłatny przegląd, bo sam nie bede lepiej tykac..bo w ogole zepsuje ;D)

 

KOla troche hałasuja, ale sa przyczepne i fajnie sie na nich jedzie :)

 

siodełko waskie ale nawet wygodne :)

 

Hamulce hamuja dobrze, przedni troszke slabo..ale nieznacznie ..pewnie musi sie dotzrec:)

 

Przejechalem dzis tylko 3 km wiec wiecej nie potrafie powiedziec...ale w miare jeźdzenia bede opisywał wszystko! Fotki moze jutro zapodam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sam nie bede lepiej tykac..bo w ogole zepsuje

Z takim podejściem nic nie zdziałasz, trzeba się brać za rower i majstrować przy nim to wtedy się nauczysz więcej.

 

KOla troche hałasuja, ale sa przyczepne i fajnie sie na nich jedzie

Pewnie kwestia opon, a nie calych kół :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przerzutki są źle wyregulowane, a sam nie chcesz się bawić regulacją - pojedź do sklepu od razu. Po co się męczyć przez cały miesiąc?

Regulacja przerzutek to zresztą nie taka trudna sprawa - zalecam lekturę poradnika na xc-zone :) ... Nie ma tu właściwie czego popsuć - co najwyżej można rozregulować bardziej. W najgorszym razie... i tak pojedziesz do serwisu :P .

Pozdrówko experymentatorom :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejściem nic nie zdziałasz, trzeba się brać za rower i majstrować przy nim to wtedy się nauczysz więcej.

Pewnie kwestia opon, a nie calych kół :>

 

Mozliwe...musze cos znaleźc o regulacji to moz esie pobawie: )

 

a co do kól..to oczywisce chodizło mi o opony :)

Bo Koła jako takie nie maja prawa hałąsowac w nowym rowerze:)

 

aa no i zapomniałem napsiac o Amortyzatorze....wszyscy pisza,ze kiepski i w ogole...ale..odbylem dzis jazde po parku i musz epowiedziec,ze do taiej jazdy(a skoków nie ebde robic :033: ) dziala elegancko :)(w porównaniu z tym co miałem w Victusie to niebo normalnie :) )

Ogóleni mówia..jestem baaaaaaaaaaaaaaaaardzo zadowolony z zakupu :) Warto bylo wydac ta kase:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio to gratuluje zakupu pierwszego pradziwego rowerku zycze milej eksploatacji i zapraszam do klubu uzytkownikow meridy no i mozesz sobie juz edytowac pod avatarem sprzet: MMS300disc :)

 

Dzieki a z zaproszenia skorzystam :033: Podpis juz mizenilem :) juz nie moge sie doczekac jutzrejszego dnia...mam nadzieje ze bedzie nadawal sie do jazdy(dzien :)) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona sie nie wydaje duza...tylko ona taka jest :D znacyz..nie dla mnie :) w koncu mam 2 metry wzrostu;P a ramka jest 24 cale:)

 

A co do odblaskow..zajme sie tym dzisiaj :D zreszta...o co chodiz z tymi odblaskaim,ze nikt ich nie chce?

Chyba,ze to ma utrudnic kierowcom trafienie w rowerzystów( bo jak odblask odbija, to kierowca wie gdzie jestt cel :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ona sie nie wydaje duza...tylko ona taka jest ;) znacyz..nie dla mnie :) w koncu mam 2 metry wzrostu;P a ramka jest 24 cale:)

 

A co do odblaskow..zajme sie tym dzisiaj :D zreszta...o co chodiz z tymi odblaskaim,ze nikt ich nie chce?

Chyba,ze to ma utrudnic kierowcom trafienie w rowerzystów( bo jak odblask odbija, to kierowca wie gdzie jestt cel :P )

Chodzi oto ze nie wyglada to zbyt fajnie :/ Twoj rower rob co chcesz taka jest moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek jest jzu bez odblasków przednia przerzutke wyreguowałem sam, teraz niestey musze wyregulowac tylna, bo sie ciut rozlazla :) ale póki co jest za imno i ja tez nie jestem w stanie wyruszyc na rowerek :) (chory jestem <apsik >:D )

Opony Maxxisa :

OPONA PRZÓD: MAXXIS IGNITOR 26"x2.10

OPONA TYŁ: MAXXIS DY-NO-MITE 26"x2.10

Na śniegu sprawuja sie dobrze B) wgryzaja sie przy ostrym haowaniu nawet w ubity snieg, lecz na maziowatym sniegu czułem sie troche niepewnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje wyboru(sam mam matts sporta 300 tyle ze na Vki :033: i mam czarne klamki :P czyli ładnijesze hiehie ) Zauwazylem tez ze masz inne oponki - i bardzo dobrze bo maxxisy harddrive ktore posiadam są gorsze od dębic tigerów ktore mialem wczesniej na makro ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mów że zdjąłeś wszystkie odblaski. Po pierwsze tu chodzi o Twoje bezpieczeństwo i widoczność na drodze, po drugie przepisy.

Mój rower nawet nie miał odblasków jak go kupiłem, nawet nie wyobrażam sobie roweru do xc z odblaskami które co chwile gdzies odpadają w lesie. Lepiej zastapic je lampką diodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rower nawet nie miał odblasków jak go kupiłem, nawet nie wyobrażam sobie roweru do xc z odblaskami które co chwile gdzies odpadają w lesie. Lepiej zastapic je lampką diodową.

 

 

No pewnie odblaski hehe czyżby nie kojażyło się to wam z makrokeszem :P ja w tyle na sztycy mam zamontowaną lampkę 3 opcje migania :033: i jest cool :P ściągnij te odblaski i kup jaką tylnią lampkę te odblaski więcej waż niż jedna lampka na tył :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dużo jeżdżę w lesie i to ostro i jakoś nigdy mi żaden odblask nie odpadł. Jeżeli używasz roweru w celach czysto sportowych i jeździsz tylko w terenie to rzeczywiście odblaski są zbędne, ale jeżeli choć trochę jeździsz po mieście to wypada je mieć, a qla chyba śmiga bardziej lajtowo. Fazi tutaj mam zupełnie przeciwne zdanie, lampki lampkami, ale odblask musi być. W lampce baterie mogą wysiąść, a odblask będzie widoczny zawsze i to z bardzo daleka. Dlatego myślę, że chociaż ten tylny odblask warto mieć i na bokach przynajmniej jakieś małe naklejki odblaskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hehe no to wcale nie jesteś takim przeciwnikiem odblasków jak myślałem ;) Na kołach to ja wiem, że to paskudnie wygląda, jednak rower powinien być wyposażony w odblaski boczne. I dlatego mam zamiar jakieś naklejeczki odblaskowe sobie walnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usunąlem tylk oodbalski z kól...rower lepiej wyglada, przedni i tylny odblask zosatwilem, w najbliżsyzm casie wymienie je na lampki (przód pewnie ta co wygrała test w Bikeboardzie) ...o odlaskach na bok cos pomysle...cos co ladnie wyglada i nie szpeci roweru...

a coi do prawa i odbalksów...kogos polcija scigałą za to ze niema odblaksów z boku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...