Skocz do zawartości

[Merida MMS custom]-za ile i co odchudzic


szakq

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawialem bo mozliwe ze w wakacje wpadlaby mi jakas wieksza kaska i...moze by cos w moim rowerku pozmieniac jakos po wakacjach ale zastanawiam sie czy jest sens sie w to bawic w moim przypadku bo sporo czesci nowych w tym roku zapakowalem lubie miec pewny sprzet,waze z ubrankiem z 90kg,jezdze takie AXC powiedzmy i pod maratony...Chcialem sie zorientowac czy oplaca sie skorka za wyprawke czyli czy zysk wagowy(bez drastycznego spadku wytrzymalosci)bedzie adekwatny do wydanej gotowki...spytacie na pewno ile mam kasy-wlasnie nie wiem ile mam i ile bede mial to zalezy jak bardzo bede chcial poswiecic wakacje i jezeli bede widzial jasny cel to rzecz jasna bedzie wiecej kasy bo bardziej bedzie mi sie chcialo.Kwota na pewno nie bedzie kosmiczna....bardziej chodzilo mi o wymiane mniej wartosciowych czesci na cos lzejszego i podobnie dzialajacego.

moj sprzecik to:

Rama Merida Matts sport 700 alu 7005

Stery: zintegrowane Merida (for Cane Creak)

Amortyzator Marzocchi bomber mx comp eta 105 2005

Hmaluce: V-ki SRAM 7.0

Klamki: 5.0

Obrecze: Mavic x221przod tylnia SUN Rims Rhyno Lite XL

Piasty: Dial NZ przod, Shimano XT tyl

Szprychy: DT Champion 2.0

Opony:Conti Escape Pro 2,1

Korba i srodek suportu: Shimano Deore M540 octalink

Pedaly: SPD Shimano PDM520 lub Platformy Fishbone

Kaseta: SRAM 5.0 8b

Lanuch: SRAM PC 48

Przerzutka przód: xt

Przerzutka tył: SRAM X-9 tył

Sztyca: Zoom alloy

Zacisk: TranzX na srubke

KieraTIOGA FR

Mostek TranzX

FIZIK Nisene Cr-mo

Manetki: SRAM 5.0 8b

Rogi: Tomac Profile

Detki: Continental MTB/Debica

Opaski na kola: tasma izolacyjna

Linki: Shimano

Koszyk na bidon: Author

 

zalezaloby mi na tym aby obok propozycji byl dokladny w miare mozliwosci zysk wagowy podany...

kilka wskazowek nie ma mowy o wymianie:

widelca,ramy,obreczy przod ,piasty tyl,rownierz z siodelka jestem bardzo zadowolony(ksztal/komfort)oraz kiera musi pozostac lekko podgieta minimum 660mm.

Do wymiany nadaje sie na 100% sztyca,tylnia obrecz,mostek...ale na co wymieniac czy moj styl jazdy i waga pozwala np na carbo promaxa pod tylkiem..??

PS.chcialem tez zmienic kasete jak ta zajade np na model 11-3- albo nawet 11-28(gdyz bezposrednio kolo krakowa az takich gor nie ma)wiec moze np naped 2x8 ale ile byloby z wagi zdjete i za ile kupujac korbe pod 2 blaty...raczej 9 z tylu odpada z racji kosztow utrzymania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twojej masie w zyciu bym promaxa nie wzial sztycy carbonowej ;] moze w podobnej wadze znalezc cos alu , jaki rozmiar w ogole ? bo nawet nie podales a chcesz zeby ci roznice podawac ;].

 

Mostek i sztyca to na pewno , wsrod mostkow jest spory wybor w cenie 100-120 zl smica np. , art.

Obrecz tylnia fakt nie jest lekka ale swoje wazysz ja bym zastanowil sie jednak nad czym warto zmieniac.

 

co do napedu kasety srama 5.0 11-28 mozna kupic na allegro , spr w zakonczonych czesto sprzedajacy jeszcze je maja , zdejmujac mala koronke alu 22 duzo nie zyskasz :) zdecydowanie lepiej poszukac duzego i sredniego lekkiego alu. Ewetualnie nad zmiana korby mozna by pomyslec.

 

Aha no detki :D Np maxxisy na pewno zaoszczedzisz tu sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztyca 27,2 daltego wlasnei nad promaxem myslalem a zreszta prawie kazda lekka sztyca jest na ta srednice :) (reduktor bym sobie podarowal ale naszczescie nie jest potrzebny)co do reszty to generalnie potwirdziles moje przypuszczenia i pomysly ale dalej jest kilka pytajnikow :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50g z LX 2005 :rolleyes:

 

to ona stalowa jest :034: heh no skoro tak o czemu nie , ja u siebie postanowilem zalozyc bo nowy rowerk powstaje i bedzie dosc uniwersalny wiec sprawdze czy ta mala koronka bedzie przydatna , jak nie zdejme.

 

Niestety poki co nie bedzie to lekki rower chociaz zobaczymy ostatecznie , ale zlozenie roweru do enduro to niestety sa koszta ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No trochę ważysz ja na twoim miejscu bałbm się założyć ową Carbonową sztycę ;) poleciłbym ci coś aluminiowego Wymień Mostek -KBIX , SMICA albo RITCHEY WCS To moim zdaniem są mostki warte uwagi Obręcze to Alex Rims Crostini M1.1 a może dętki i opony terz można urwać trochę gramów no i przedewszystkim jak chce Ci się bawić to możesz wymienić terz śrubki na tytanowe przy niektórych komponetach ale to jeż dla typowych maniaków ;) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek ok. 100zł. Zysk na wadze do 120g.

Sztyca ok. 130zł. Zysk na wadze do 150g.

Dętki ok. 30zł. Zysk na wadze do 100-120g.

Obręcz tył, DT XR 4.1 150zł. Zysk na wadze 150g.

Kaseta SRAM 5.0 11-28 ok.70zł. Zysk na wadze ok 80g.

 

Łącznie 480 zł i ostrożnie licząc ok. 480g lżej. Nie znam realnych wag Twoich komponentów i mogę się mylić.

Dodatkowo radzę zwrócić uwagę na:

1. Rogi nie wiem ile waża Twoje, ale mogą ważyc koło 200g, wtedy możesz swobodnie zaoszczedzic minimum 50g kosztem 60zł.

2. Chwyty kierownicy. Dzisiaj kupiłem za 10zł piankowe chwyty ważące 16g, Zysk na wadze w porównaniu do wcześniejszych - 100g !

 

Dużo może dać wymiana kierownicy na prostą. Pisałeś, że praktycznie nie wchodzi to w rachubę, ale jeździsz z rogami więc komfort zbytnio na tym nie ucierpi. Niskim kosztem, do 45zł, możesz zaoszczedzić przynajmniej 100g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma nazywa się Madracer i tylko tyle bylo na kartonie połączonym z workiem, w którym były. Moja waga pokazała 16g co przy jej dokładności 2g oznacza, że ważą co najwyżej 18g. Sam jestem ciekawy jaka będzie ich trwałość, chociaż sądząc po doświadczeniach kumpli jeżdżących na podobnych, myślę że sezon powinny wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...