Skocz do zawartości

[zakup] planowany zakup roweru w roku 2012.


marcinek1992

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm

 

A już byłem tak napalony na tego Krossa :icon_wink: - a tu takie opinie

 

Na szczęście pojawił się jeszcze jeden gracz na boisku

Merida Big.Nine TFS 500 D

Osprzętowo podobny do Kross'a - cenowo 200zł droższy

Korba nie jest na "drążonej osi i zew. łożyskach" - ale jest to Dyna-Sys no i z tyłu mamy XT

 

Nie wiem też jak wypada geometria w porównaniu do Krossa (nie znam się na tym :D )

....no i nie wiem jak wypadają amortyzatory

W Krossie mamy Rock Shox XC 28 Mg TK

a W Meridzie SR Suntour 29 XCR-RL 100

który lepszy pojęcia nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego piszą co innego na swej stronie czyli level b6 rozmiar L rura podsiodłowa 516, a w katalogu 496,to w końcu jak, i dwa lata gwarancji też dziękuje czekam na swego speca,jak na razie brak konkurencji jeszcze tylko author zobaczymy co pokaże.

 

Na stronce kross.pl jest chyba błąd. Geo B6 jest zamienione z B3. Właściwe jest to, co w katalogu PDF i dealerskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zrobiłem. Mogę tu wrzucić w niedzielę, albo podaj mi maila na PM, to wyślę Ci na pocztę.

Dzisiaj się dowiedziałem, że podobno wersja ramy stricte produkcyjna ma mieć tego miejsca trochę więcej (ale nie dużo więcej).

Dobrze, gdyby faktycznie tak było.

 

Wielkie dzięki za zdjęcia. :thanks:

Przy okazji Kross wrzucił też kilka zdjęć z swojej Gębo-książce (Facebook :thumbsup: )

Rowerek prezentuje się bardzo ładnie, jednak wg mnie brakuje mu czerwonych akcentów typu

- czerwona obejma sztycy

- czerwone podkładki pod mostek

- j.w śruby na bidon

- czarno czerwone siodło

- czarno czerwone chwyty

 

Coś jak w moim Giant defy 2

 

W takiej konfiguracji rower byłby dla mnie kompletną nirwaną (no może zmienił bym pancerze linek i przewody hamulców na białe... i zaciski kół na czerwone....... i śruby tracz na czerwone.....)

a może już lepiej nic nie piszę

.... cykloza za bardzo rzuciła mi się na głowę.....od tygodnie nie byłem na rowerze..... to już objawy głodu rowerowego.... :wallbash::huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego, ze b3 i b6 to zupelnie inne ramy i o ile w b3 faktycznie miejsca na opone jest malo, to w duzo lepiej zrobionej b6 jest dobrze...fotki strzelone, beda na stronie w relacji z targow w kielcach

 

 

Dużo czy mało - to faktycznie rzecz względna. Moim zdaniem nie jest dobrze. Zresztą lepiej niech każdy sam oceni, foto widełek i opony w załączniku.

Żeby nie było - B6 zrobił na mnie mimo wszystko pozytywne wrażenie. Trochę nim pojeździłem, skręca dość chętnie, stosunkowo zwrotny, czuć tylko że to waga ciężka. Po odchudzeniu kół powinno być bardzo dobrze. Dla osób chcących się ścigać,nie preferujących bardzo długich ram geometria bdb, jedynie fabryczny kokpit koniecznie do obniżenia.

 

Nabial, B3 i B6 mają, na razie, mniej więcej tyle samo miejsca na oponę (przynajmniej kieleckie egz.), gołym okiem różnicy się nie można dopatrzeć. B3 stał z mocno przechylonym kołem, chyba krzywo włożonym, może stąd to wrażenie.

Wiem że to inna rama.

post-110953-0-37608100-1318196251_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabiał, jaki rozmiar miała ta merida tfs 300 przez ciebie ujeżdżana,warto się zainteresować meridą czy zostać przy specu carve.

 

wiekszosc merid 29", ktore ujezdzalem, to niestety 17, wiec pewnie na takiej mnie widziales...idz w strone carve

 

netta - wg mnie bedzie to lepiej jezdzic od scotta, a przy nisko puszczonym mostku i takim dopasowaniu do bikera, ze sztycy 400mm blisko do ogranicznika + mozliwie nisko, ale bez wariacji, kokpit, to smiem zaryzykowac, ze moze byc to zaskakujaco dobra maszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego, ze b3 i b6 to zupelnie inne ramy i o ile w b3 faktycznie miejsca na opone jest malo, to w duzo lepiej zrobionej b6 jest dobrze...fotki strzelone, beda na stronie w relacji z targow w kielcach

 

Też miałem okazję być w Kielcach i z ciekawością oglądałem te ramki. Ta od B6 również moim zdaniem jest bardzo dobrze zrobiona, nie rzuciło mi się w oczy brak miejsca, więc myślę, że jest wystarczająco. Rozmawiałem też właśnie na temat B3 i tam niby właśnie mają poprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i wylądował:

Grand Canyon AL 29

Świetna jakość za tę cenę, szkoda że nie sprzedają samej ramy i jakiegoś uboższego modelu za ok. 1000e.

 

Rower fajny ale MBIKE zrobiło bardzo fajny rower. Firma zawsze oferował produkty za uczciwą cenę i porządnej jakości.

Poza tym to Polski produkt :) serio! Czemu Niemcom kabze nabijać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Rower fajny ale MBIKE zrobiło bardzo fajny rower. Firma zawsze oferował produkty za uczciwą cenę i porządnej jakości. Poza tym to Polski produkt serio! Czemu Niemcom kabze nabijać?

a co niby polskiego jest w tym rowerze? nawet nazwa jest polskawa. prawdopodobnie, jak we wszystkich rowerach, części są chińskie. to powszechna praktyka - wszystkie rowery są w dużej części made in china. sam jeżdżę na chińskim rowerze firmy zarządzanej przez kanadyjczyków. cannondale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co niby polskiego jest w tym rowerze? nawet nazwa jest polskawa. prawdopodobnie, jak we wszystkich rowerach, części są chińskie. to powszechna praktyka - wszystkie rowery są w dużej części made in china. sam jeżdżę na chińskim rowerze firmy zarządzanej przez kanadyjczyków. cannondale.

projekt części

oraz całości

a wykonanie zlecone fachowcom co z tego że chińskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co sądzicie o firmie Centurion?? Byłem w jednym sklepie i sprzedawca sie nimi bardzo zachwycał i zachwalał. Ceny tez mają dość przyzwoite,

 

Edit: w gre wchodzi oczywiscie 29er.

Edytowane przez Sadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...