Skocz do zawartości

[hamulec] SLX BR 666 - czy warto ?


CcxcC

Rekomendowane odpowiedzi

ja niedługo będę miał styczność :)

 

właśnie jedzie do mnie paczka z niemiec z kompletem... pewnie w połowie tygodnia dotrą to zdam relację.

a jak pogoda pozwoli to w weekend test w górach.

a w bike-center mają niestety tylko przedni póki co chyba.

 

nowe XT (785) miały przed premierowe testy i były wychwalane, SLX (666) jak dla mnie różnią się od XT jedną śrubką i mocowaniem manetek, także darowałem sobie dopłacanie, a zakładam że będą to dobrze zainwestowane pieniądze.

w komplecie z tarczami XTR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulce już założone, ale zdjęcia na rowerze dodam jutro i napiszę parę słów na temat jazdy, bo na sucho działają super, ustawienie bez problemu.

a pod linkiem zdjęcia po rozpakowaniu, przy okazji wagę macie :) 1000mm przód i 1700mm niestety przed jakąś chwilę będę musiał z przydługimi jeździć.

link

aha tarcze to XTR SM-RT98 160mm żeby się ktoś nie zasugerował że do SLX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hamulce już założone, ale zdjęcia na rowerze dodam jutro i napiszę parę słów na temat jazdy, bo na sucho działają super, ustawienie bez problemu.

a pod linkiem zdjęcia po rozpakowaniu, przy okazji wagę macie :) 1000mm przód i 1700mm niestety przed jakąś chwilę będę musiał z przydługimi jeździć.

link

aha tarcze to XTR SM-RT98 160mm żeby się ktoś nie zasugerował że do SLX

Tak z ciekawości; jakie miałeś wcześniej heble? Mnie (i zapewne nie tylko mnie) interesowało by porównanie do starszego modelu, czyli 665. No i w sumie to zanim się dotrą i przetestujesz je w różnych warunkach pogodowych i terenowych trochę czasu minie. Może załóż temat w dziale "Testy" o SLX666 i aktualizuj test na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem mechaniczne Hayes MX-2 także przeskok jakościowy widoczny na pierwszy rzut oka, chociaż na stare hample nie narzekałem i w przyszłym roku wylądują w rowerze żony bo szkoda ich sprzedawać.

A temat w testach to dobry pomysł, po pierwszych jazdach napiszę jak się sprawują, zwłaszcza że chyba pierwszą konkretną trasę zaliczą jutro (Rycerka-Przegibek-Wielka Rycerzowa-Rajcza) no chyba że pogoda się popsuje.

A dziś to pewnie tylko krótki test zrobię, żeby się w górach potem nie zdziwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam F03C czyli metaliczne z radiotorem takie same jak w XTR.

 

Na stronie Shimano jest mowa o różnych wersjach, czyli trzeba weryfikować z jakimi klockami się kupuje.

Ale z drugiej strony nie widziałem w sklepach póki co innej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No i dobrze pomyśleli :) W sumie nie powinni w ogóle sprzedawać tych hebli z żywicznymi klockami. Poprzednia wersja SLXów dużo na starcie traciła przez żywiczne klocki, dopiero po wymianie na metaliczne objawiała się "fajność" hamulców. Kiepskie, żywiczne klocki do hamulców o przeznaczeniu z założenia ostre XC/AM/Enduro bezsensowny pomysł.

Jak kupiłem metaliczne XTRy dotarły mi się po 2km jazdy z lekko wciśniętą klamką, więc szybko można zacząć szaleć :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...