Skocz do zawartości

[rower] Na co głównie zwracać uwage żeby go odchudzić?


RaDeKxC

Rekomendowane odpowiedzi

No przede wszystkim rama i amorek, jak będą ciężkie to nie ma szans alby cały rower był lekki. Na dalszym planie koła, korba, sztyce ogólnie na wszystko należy zwrócić uwage, ale wiadomo przy miejszych rzeczach jak przerzutka czy manetki chodzi już o dosłownie gramy a w przypadku ramy, amorka no to wchodza w gre już kilogramy, które można zaoszczędzić ;).

 

Moim zdaniem dobry rower powinien ważyć jakieś 10,5kg, to dla mnie ideał. Rowery poniżej 10kg to moim zdaniem już przesada.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt na ramie i amorku najwiecej sie zyska. Ale koszty sa juz wieksze.

 

Polecam zmiane - korby , opon i detek , obreczy , kierownicy - to w zasadzie mneijsze wydatki a sporo mozna zyskac.

 

Moim zdaniem warto inwestowac w lekkie kola ( piasty nei musza byc super lekkie lepiej zeby dluzgo sluzyly ) - dobra obrecz z dobrymi szprychami cieniowanymi + zwijana lekka oponka i detka np. maxis ultralight

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Pomijając amor i rame, bo tego nikt specjalnie nie wymienia, zeby tylko odchudzić rower to najwiecej zbednych gramow jest w fabrycznych kolach, szczegolenie tanszych rowerow (opony i dętki...od tego trzeba zaczynać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

jak odchudzić rower przy maksymalnie wysokixh kosztach ? hmm:

 

1. wymiana śrub na tytanowe

2. wymienić ramę na dużo lżejszą i droższą

3. wymienić maksymalnie dużo szpeji na np. tune

4. kupić kółka mavic Crossmax Sl disc/SL

 

to parę pomysłów na szybko

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosc tanio wychodzi taki tuning jak zakup kiery np tioga xc za 65zł do trafienia sztycy np promax carbon za 120zł,siodelka jesli ma sie pufe na cos typu velo carbon mostek za 99zł juz nawet jakis lzejszy sie trafi do tego rogi smica za 60zł,lekkie oponki continentala w wersji pro na promocjach po 55zł detki za 40zl np cos jak ten maxxis...reszta tuningu jest bardziej klopotliwa i drozsza choc daje tez lepsze efekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła to polecił bym bardziej sobie złożyć: piasty DT ONYX, obrecze DT 4.1, szpyrychy DT revolution taki zestaw jest naprawde lekki ;).

 

Pozdrawiam.

 

I dosc drogi :D.

 

Ja bym z tanszych polecal : LX , Revo/Competition ( czasem mozna tanio zakupic ) Mavic 517 , UFO , DT - tez zalezy jak sie trafi , mavici czasem mozna napprawde tanio zakupic bo koncowki zostaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw samemu mozna sie odchudzić...

a potem ...to posluchaj rad tych bardziej obytych w temacie forumowiczow ;)

 

ja tam bez balastu jeżdżę sobie, zawsze łatwiej i lżej...tylko jak sie gdzieś dalej jedzie to tak nie zabardzo bez plecaka i wogóle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chodzi mi o piasty, łapią luzy, łożyska się zacierają, szybko rozcentrowują się. I nie są to opinie wyssane z palca, bo znam sporo osób, które jeździli na Mavicach i bardzo szybko z nich zrezygnowali. Nie pisze że to są całkowite kaszany, ale na pewno nie są warte swojej ceny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu zachodzi duża nieścisłość wynikająca myślę z błędu w pytaniu. Przecież odchudzając rower po maksymalnych kosztach to sobie można mowy sprawić i koszta będą jak najbardzioej maksymalne. Więc chodzi o koszta maksymalnie niskie bądź minimalne jak rozumiem (choc dzis o to ciężko)

więc tak jak wyżej zacząć od kółek, a potem w zgodzie z możliwościami finanoswymi posówać się coraz dalej w uszczuplaniu roweru i portfela

Powodzenai życze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chodzi mi o piasty, łapią luzy, łożyska się zacierają, szybko rozcentrowują się. I nie są to opinie wyssane z palca, bo znam sporo osób, które jeździli na Mavicach i bardzo szybko z nich zrezygnowali. Nie pisze że to są całkowite kaszany, ale na pewno nie są warte swojej ceny.

 

Pozdrawiam.

 

 

A sam miales ?? ;) To ci powiem ze jak sie dba to jest ok i te kola sa warte swojej ceny , choc w ostatnim czasie powstalo sporo firm robiacych bdb produkty w nizszych cenach ale nadal uwazam ze Mavic robi jedne z lepszyhc kol.

 

Mielm demaxy uzywane , 5 letnie z 01-02 jakos , kolka zjazdowe , nie oszczedzana i nadal sluza kolejnemu wlascicielowi. Piasty za nie do zdarcia , wymiana lozyska to pikus a koszt male , wykonanienie jak dla mnie na najwyzszym poziomie :D. Choc cena nie mala w sumie to majac pieniadze kupil bym takie kolka , badz np crossmaxy.

 

Natomiast co do tanszych kolek np crossride to rzeczywiscie tu slyszalem sporo zlych opini i nie zadowolonych uzytkownikow. No ale cena tez nizsza jednak od wyzszych modeli. Wedlug mnie mavivi warto kupic ale te z gornej polki.

 

1200 zl , to duzo na kolka same , tzn jak dla mnie ;] , za bodaj 1300 na allegro na allegro jest niezly komplecik kolek ale nie pamietam na czym to byl zestaw ,na pewno obrecze DT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wookie sam nie miałem, ale też informacji tych nie wyssałem z palca gdyż w moim teamie sporo osób jeździło na mavicach i widziałem jak ona się sprawują, naprawde mi je odradzali i wszyscy zaczeli je wymieniać, dlatego ja będe składał takie koła jak wyżej psiałem.

 

Jeśli moje informacje były by zaczerpnięte np tylko z internetu, że gdzies przeczytałem to na pewno tego bym tu nie napisał, bo zazwyczaj to co czytam w internecie traktuje z lekkim przymrużeniem oka, bo mało to osób pisze coś o czymś czego nawet na oczy nie widziało ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to ja takie pytanka?:

1.dlaczego akurat obrecze DT,skoro rownie lekkie i renomowane mozna tansze kupic suny czy mavici ze juz o alexach nie wspomne...(chodzi o wskazniki zuzycia w wersji pod V-ki???)

2.Skoro juz duzo kasy na piasty to tylnia bym wzial DT hugi 340 bo inaczej to szkoda kasy na onyxa ktory nie ma sprzegla hugi i w sumie jest zwykla piasta na maszynowkach gdzie podobna mozna np american classic kupic czy novatecka itp??

Tak odemnie to opini o wysokich modelach mavica(koła)duzo dobrych slyszalem o nizszych takie sobie i sadze ze w cenie 1000-1500 lepiej samemu zlozyc jakies tradycyjne kolka niz kupowac crossride czy crossrocki czy inne w tym przedziale zestawy kol mavica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chodzi mi o piasty, łapią luzy, łożyska się zacierają, szybko rozcentrowują się. I nie są to opinie wyssane z palca, bo znam sporo osób, które jeździli na Mavicach i bardzo szybko z nich zrezygnowali. Nie pisze że to są całkowite kaszany, ale na pewno nie są warte swojej ceny.

 

Pozdrawiam.

 

..zapytaj kolegów jak je użytkowali? Czy prwidłowo mieli skontrowne piasty, nim złapały luzy?Czy nie traktowali piast Karcherem? Wielu zawodników dostaje te koła od sponsorów i niestety mało wie jak o nie dbać! A jeśli to robic prawidłowo- posłużą bardzo długo. A co do centrowania, to moje po 3 sezonach nie wymagały takowego.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaq masz racje acz z obręczy tylko mavic/dt/sunrims, alexy raczej odpadają.

 

Co do piast też masz racje, ale 340-stki są droższe od onyxa :wub:, może ja zmienie zdanie i dołoże troche kasy i złoże z 340-stkami.

 

 

Trango wierz mi koledzy umieją się obchodzić z rowerami, każdy regularnie serwisuje swój sprzęt, poprostu te koła Mavica co mieli nie spełniły ich oczekiwań. Ja nie pisze że to kompletne kaszany, ale moim zdaniem nie warte swojej ceny i warto się rozejrzeć za czymś innym.

 

A karcherem to se można samochód umyć a nie rower ;).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze przy okazji jak juz o piastach DT jest to skad wynika roznica w wadze pomiedzy modelem 340 i 240?Sadze ze tylko przez inne materialy ta pierwsza jest ciezsza ale czy ktos sie orietuje co jest z robione np ze stali itp zamiast z alu jak w modelu 240...przypuszczam ze bebenek ale chyba cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...