Skocz do zawartości

[opony] slicki ew.semislicki do 29era


rzepkok

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiekolwiek szosowe o stosownej szerokości.

 

Sam takich szukałem, od kilku dni mam detonatory 25C. :]

 

Jako ze nie mam doswiadczen, jak jest z szerokoscia obreczy ? te od MTB nie sa za szerokie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w praktyce wyglada to tak, ze dolny limit to 1-2mm szersza opona, niz zewnetrznie felga - sprawdzone, choc przy zakladaniu takiego setu 'na styk' warto wspomoc sie nie tylko lyzkami, ale czyms dajacym poslizg typu mydliny

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to z praktyki nie jest problem z założeniem, tylko bardziej boli że wąskie opony ( niektóre) wysadza z szerokiej obręczy ( też pewnie zależy z jakiej) u mnie sprawdzona pancerna trekingowa alesa strzelała zwijanymi oponami michelin krylion grubość 25 i conti 3000 gr. 23 . Ciśnienie wypierało kord ku górze, bardziej niż dociskało do rantu obręczy. kiedy opona szosowa jest na wąskiej stopce szosowej obręczy coś takiego się nie zdarzało z tymi samymi gumami..,,

Co nie zmienia faktu że na tej samej obręczy jeździła latami jakaś chińska drutówka kaliber 23, bez żadnych opisywanych sensacji...

 

Ale wracając do rzeczy...29 na szosowych wąskich gumach dla mnie jest nie do przełknięcia, już pomijając ryzyko cyrkla to po prostu beznadziejnie to wspominam, bo w niczym nie przypomina szosówki... :) Jakiś taki bękart... Co ciekawe 26 calowy rower z szosowymi kołami ( ale na tarcze) i sztywnym widelcem wymiata... choć wiadomo, nie tak jak szosówka. Rozstaw osi dla wąskich kół na asfalt jednak ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...