Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam 199cm wzrostu oraz 93cm do krocza. Według moich przeliczeń rama powinna być wielkości 21", ale upatrzyłem sobie Meride FLX 900-D. Czy rozmiar 22" będzie odpowiedni?

 

http://rowerymerida.com.pl/rowery.php?kol=...r=54&id=359

 

Wydaje mi się, że ramy Meridy w rzeczywistości są mniejsze, co sądzicie?

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej odpowiednie Moonspell79

 

Pytanie z mojej strony. Nadal kupuje fulla, Poza anthemem, o którego już pytałem, mam do wyboru Cannondale prophet 800 w rozmiarze L

 

http://www.cannondale.com/bikes/05/geo-6.html

 

Large będzie chyba dobre? Jest jeszcze M.

Przypominam 183 cm.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubus18 ja na Twoim miejscu brałbym M, znam dość dobrze rozmiarówkę Cannondale'a i przy moim wzroście (178) na Prophecie L czuję się zdecydowanie niewygodnie. M-kę wydłużysz w razie potrzeby mostkiem i sztycą z setbackiem, L-ki już niestety nie. No i mniejszy rower będzie zwrotniejszy i bardziej poręczny w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałbym kupić fulla Poisona Arsen.

Na niemieckiej stronce Poisona jest coś takiego:

MTB 42 Körpergröße 1,45 - 1,68 m / Schrittlänge 66 - 78 cm

MTB 47 Körpergröße 1,65 - 1,83 m / Schrittlänge 76 - 86 cm

MTB 52 Körpergröße 1,80 - 1,93 m / Schrittlänge 86 - 93 cm

MTB 56 Körpergröße > 1,90 m / Schrittlänge > 93 cm

 

Mam 185 cm wzrostu i 83 cm w kroku, wychodzi coś między 47 a 52 rozmiarem.

Który będzie lepszy?

Do tej pory miałem hardtaila 19,5.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

jestem tu nowy, ale już z tydzień czytam rożne fora i z dnia na dzień mam większy mętlik w głowie. Mam 178 cm wzrostu, od ziemi do krocza 83 cm, zdecydowałem się na krossa a4 lub merida sub 40. Czy dla krossa rama 17 będzie dobra? Czytałem , że są ciut dłuższe niż odpowiedniki innych firm. Miałem okazję przymierzyć się do 17 amuleta i wydawało się ok. Ale to wrażenie po 5 minutach siedzenia więc może być mylące. W meridzie to chyba jednak by była 18? Bardziej jednak podoba mi się kross, szkoda że nie maja 18. Ze wzoru wychodzi 18,5 ;) Proszę doradźcie, bo tylko ten dylemat mnie hamuje przed zakupem. Ponadto mam wrażenie, że 19 bedzie już za duża, a rowerek będzie na co dzień śmigał po górkach XC, czasami dłuższe wypady z rodziną. Niestety nie mam możliwości przymierzyć się do kross ;)

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam taki problem.

Mój wzrost to 188 cm u lekarza 183, 185cm mierzone metrówką w domu. Od Ziemi do krocza gdzieś 88 (nie wiem czy dobrze zmierzone). Od ramienia do nadgarstka ze 65cm.

Są dwie ramy do wyboru 19" i 21" niestety nie ma nic innego a chętnie wziąłbym 20". Tutaj jest geometria gwizdka bo o niego się rozchodzi. Nie ma możliwości wybrać się na próbną przejażdżkę. :verymad:

Którą ramkę wybrać mam ja ? Przeznaczenie głównie na maratony ale żeby też się nie bała weekendowych zjazdów. Obawiam się ,że do nich 21" za duża będzie dla mnie. Jeszce jedno dało by rade wepchać pod niego 100mm skoku bo 90mm to raczej bez problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy Rama 18" (Merida) będzie dobra na mój wzrost 174 cm?? Mam 15 lat ale szybko rosnę. Mieszkam w Szczawnicy, czyli pewnie wiecie jakie są tu górki. Czy może lepiej wziąć 20" ale obawiam się że się nie "zmieszczę". Obecnie mam 19" i nie narzekam, chociaż mogła by być bardziej zwrotna. Proszę o w miarę szybką odpowiedź bo po bika jadę jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :P

 

Przymierzam się do kupna nowego roweru.

Głównie jeżdżę po mieście, chociaż po lesie też się zdarza - rozkład 80/20%.

 

Mam 181cm wzrostu, ważę z 56kg.

 

Jaki rozmiar ramy wybrać?

20'' w Meridzie Sub 20 będzie okej czy lepiej 22''?

Albo w Kelly's Viper 19,5'' czy 21,5''?

 

Do tej pory jeździłem na 20,5'' i było całkiem git :D

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W tym roku miałem podobny problem. Mam 199 cm i kupiłem Meridę Matts HFS 3000-D w rozmiarze 20" i jestem bardzo zadowolony, z tym że ja proporcje jezdne mam odwrotne - 80% teren, 20% miasto. Dzięki mniejszej ramie rower jest bardziej zwrotny, a styl jazdy bardziej agresywny :D

Na twój wzrost poleciłbym jednak 20", 22" będzie za duży.

Pozdr,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam 175 cm. wzrostu. (już nie urosnę)

86 cm. odległość od ziemi do krocza. (relatywnie długie nogi jak na ten wzrost, z przeliczenia wychodzi mi rama 19".)

Jazda XC, często długie i bardzo długie dystanse.

Proszę o pomoc. Rama GT Avalanche: M czy L?

Niestety na żywo mogę przymierzyć się tylko do S.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 179 i jezdze na L (gt avalanche). Ale ogólnie to naprawdę trzeba się przymierzyć żeby wiedzieć. Sprzedawca proponował mi M, ale naprawdę dobrze poczułem się na L. Także powineneś szukąc sklepu gdzie mógłbyś się przymierzyć do jednego rozmiaru i do drugiego. W najgorszym wypadku do jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej. Przeglądając zdjęcia z zimowej zabawy XC na Stegnach zauważyłem takiego kolarza:

28c8b41f104d082cm.jpg

 

Wygląda, że rower jest za mały, gdyż kolana prawie dosięgają kierownicy!

Pozycja na rowerze nie sprawia wrażenia wygodnej na dłuższym dystansie.

Jeśli to ktoś z forumowiczów, to pozdrawiam i proszę o komentarz, czy na pewno nic nie boli (np. plecy) ;)

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...