Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Podpinam się pod temat, mam 176 cm wzrostu, usiadłem na 17" author dexter i wydawała mi się ciut mała, więc kupiłem 19". Preferuję bardziej rekreacyjną jazdę niż wyczyn, dobry wybór Waszym zdaniem ?

 

 

To czemu kupiłes MTB skoro wolisz dłuższe odcinki niz wyczyn? :icon_wink:

 

Najwazniejsze,ze Tobie wygodnie, bo to Ty jeździc będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

mam 174cm wzrostu , przy kości nie jestem.

rowerek wypatrzony to lazaro integral v3.

ramy dostępne jak wiadomo to 17, 19 i 21.

według rozpiski sprzedawcy dla mnie to 17-ka.

przymierzyć się do niego stacjonarnie nie ma gdzie.

ktoś jest podobnych gabarytów i może napisać coś na temat v3 i doboru ramy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 190cm wzrostu a wysokość nogi do krocza 81cm.

Korzystając z waszego wzoru dla rowerów górskich - mnożąc razy 0,57 i zamieniając na cale - wychodzi 

18 cali.

 

Przy moim wzroście to na pewno za mała rama. Nawet producenci polecają dla  mnie 20-21"

 

Czy wszystko ok  z tym wzorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo natura szczodra była. :P

Haha +1 :)

 

Z tym dobieraniem rowerów pod wzrost to jest niezły cyrk. Ktoś kto robi to po raz pierwszy sugeruje się jakimiś wzorami itd. Kto wybiera, któryś rower z kolei sytuacja przedstawia się z goła inaczej. Nie da się jednoznacznie określić jaki rozmiar jest właściwy. Wszystko zależy od sposobu jazdy i jego przeznaczenia. Trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Podstawowa - do czego on ma być ? Turystyka, jazda okazjonalna - duże koło (28") rower wygodny do siedzenia - wyprostowana sylwetka i większa rama. Samym usadowieniem na siodełku da się to określić. Teren lekki - to już raczej sylwetka lekko pochylona, też wystarczy 28" z odpowiednio dobranymi oponami.Teren - to już 26" (pomijam tu 29er) , preferencje przychodzą z czasem i tu ciężko doradzić bo z każdym jest inaczej. A najważniejsze, że dopiero po pewnym czasie jest w stanie się określić co pasuje. Dalej nie wkraczam bo już maratony itd, a tu każdy podług siebie. Ogólnie morał jest taki, że rower powinien być "sklejony" z jeźdźcem :) I co się nie wybierze, a będzie pasować "pod tyłek", to nic a tylko jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 190cm wzrostu a wysokość nogi do krocza 81cm.

Korzystając z waszego wzoru dla rowerów górskich - mnożąc razy 0,57 i zamieniając na cale - wychodzi 

18 cali.

 

Przy moim wzroście to na pewno za mała rama. Nawet producenci polecają dla  mnie 20-21"

 

Czy wszystko ok  z tym wzorem?

 

Jesteś niewymiarowy. Musisz szukać długiej ramy z dużym slopingiem. Ja bym popatrzył na cuby reactiony i radona zr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Napaliłem się na ramę Accent Tormenta, lecz niestety nigdzie nie mogę znaleźć już rozmiaru 19 - który wydaje mi się najbardziej odpowiedni dla mnie (176cm, noga 79cm).

Z tego co znalazłem to mam opcje kupna rozmiaru 17" lub 21" ... 21 to chyba za dużo ale co z tą 17? 17 nie jest ogólnie jakaś taka za krótka... TT (horizontal)=557? 

Czy ewentualnie po zakupie 17" dopasuje ją do siebie np: poprzez dłuższy mostek i cofnięte siodełko?

 

Potrzebuję rower do jazdy po terenie, lesie ... bardziej wycieczki niż "wspinaczka" i zjazdy na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej nie rozumie tych rozmiarow ram, mówicie że np dla MTB rama 17 a dla crossa 19 ale dlaczego skoro cross ma większe koła i jeszcze większą ramę brać i znacznie częściej się zatrzymuje na drodze. Mam 175cm i według wymiarów to nawet 17stka wydaje mi się za duża, jajca mi obije a co dopiero 19stka to już mi je do brzucha wbije. Skad bierzecie te wymiary ze dla crossa o dwa wieksze niz do gorskiego, przeciez rurka bedzie jeszcze wyzej przez wieksze kola niz w goralu.

Edytowane przez TheArt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór rozmiaru ramy w taki sposób, w jaki rzeczywiście powinien być dokonywany, pozostał wyłącznie w sferze rowerów szosowych. Chodzi tu o długość górnej rury. 

 

Ramy rowerów crossowych mają ją o wiele krótszą w danym rozmiarze w porównaniu do rowerów górskich. Aby nie wyglądać na crossie jak Quasimodo z Dzwonnika z Notre Dame, potrzebna jest rama o dłuższej podsiodłówce.

I wybacz, ale na asfalcie zatrzymujesz się o wiele rzadziej niż w terenie. Dowód? W butach MTB da się mniej lub bardziej spokojnie chodzić. W butach szosowych jest to o wiele trudniejsze. Kwestia miasta to inna sprawa. Ale i inny rower. Niby czemu rowery miejskie to często damki?

No i na rowerze, który jeździ po asfalcie szansa na obicie klejnotów jest o wiele mniejsza. Co miałoby Cię wysadzić z siodła na górną rurę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Interesuję się Hexagonem X5. Jest w promocji, jednakże rozmiary dostępne to: 15,17 i 21 cali. Ja mam ok.176-177cm wzrostu. http://www.kross.pl/pl/poradnik/dobor-ramy wzorowałem się na firmowej stronie. Czy rozmiar 17 cali byłby dobry jeszcze dla mnie? Chcę się zorientować nieco, bo pod koniec tygodnia i tak będę miał możliwość sprawdzenia. Bo 21 to już zdecydowanie za duże. Dzięki z góry z odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, bawi mnie nawet :D jeden ma 190cm i noge 81cm a obok inny ma 174cm i noge 87cm :D jak Wy to mierzycie, ja mam 172cm i noge 73cm albo cos zle mierze, dla mnie zadna rama nie pasuje wedlug tych wzorow i bede miał wygniecione jajca. Cóż ryczka na plecy i wio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...