Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy juz nikt nie odpowie w tym temacie? Panowie Eksperci!

Dzis mierzylem krossa A9 rozmiar L i był za duzy, dotykalem nabiałem rury - zero luzu.

I teraz poruwnujac geometrie A9 i A7 oba w roz L doszedłem do wniosku ze sie różnią. chyba lepiej bedzie wziasc L-ke A7?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka prośba o pomoc w doborze ramy. Byłem już w 5 sklepach i pytałam emailowo w kolejnych 5 . Wszędzie inna podpowiedź.

Chce kupić rower Cube Reaction GTC Race 29 2013 rok CUBE�Reaction GTC Race 29

Moje wymiary:

wzrost 186 cm

od ziemi do krocza - 87 cm

waga 88 kg

19" cz 21" ale Cuba. Wydaje sie oczywiste 19" (będzie zwrotniejszy). Jednak w tabeli Cuba to 47 cm czyli ok 18,5 cala?

A 21 Cuba to 20,27 cala?

 

Co wybrać? Proszę o radę.

 

PS. wymiary roweru na dole strony CUBE�Reaction GTC Race 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Kross A8 2012 roz M. czy bedzie dobry na osobe 181cm, 72kg, dł. nogi 83cm, po przeliczeniach dla MTB 26" wyszlo 18,785" a w cm 47,64cm.

rower raczej nie do spokojnej jazdy.

pozdr

 

Jaka rama do roweru crossowego

Wzrost 175-177cm długość nogi do krocza 80cm

 

Jaka rama do roweru crossowego

Wzrost 175-177cm długość nogi do krocza 80cm

 

Nie moge edytować postu wyżej napiszę tu bo zastanawiają mnie rozbieżności, według tabel zamieszczonych przez różnych producentów rozmiar 18" lecz według obliczeń za pomocą http://www.cyclosport.pl/webpage/dobor-rozmiaru-ramy.html 19,8

Edytowane przez konoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się przebić przez ten cały wątek :D chciałem się dowiedzieć jaka rama roweru Lanzaro Evolution V3 będzie dla mnie najlepsza?

Mam 174 cm, 60 kg a odległość od podłoża do maks. górnego miejsca krocza to 80-81 cm. Czy rama 19" nie będzie za duża bo niby taką podaje sprzedawca przy sprzedaży. Proszę o pomoc bo przecież to prawie najważniejsza rzecz. I jaka w tym rowerze jest pozycja? Bardzo pochylona czy w miarę wygodna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, doradźcie jaki rozmiar ramy crossowej będzie dla mnie odpowiedni, mam 185 cm wzrostu długość nogi 86 cm, wybrałem sobie rower Cube cls ltd 2012 ramy jakie mam dostępne to 50, 54 58?

Też mam Cube Crossa i podobne wymiary, no może ciut mniej.

W Twoim przypadku tylko i wyłącznie 54, nie daj się namówić na nic większego, będziesz żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WS Recommended Mountain Sizes  

Frame Size center-to-center: 19 in

Frame Size center-to-top: 20 in

Overall Reach: 74.25 cm

Saddle Height: 80.35 cm

Handlebar Width: 46 cm

 

 

 

Your Measurements  

Height: 188.00 cm

Sternum Notch: 161.00 cm

Inseam Length: 91.00 cm

Arm Length: 70.50 cm

Shoulder Width: 49.50 cm

Flexiblity: 3

Weight: 75.00 kilo

Foot Size: 46.00 EURO

 

Ktoś mi powie co to overall reach ? I saddle height jest mierzone od podłoża czy osi suportu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

pomóżcie mi dobrać rozmiar ramy pod zethosa

wzrost 178, a do krocza na boso 77cm

 

z obliczeń wychodzi 19”

77 [cm] x 0,63 = 48,51 [cm]

48,51 [cm] / 2,54 = 19,0984”

tylko że jak założę buty to dojdzie 1,00-1,5 cm, a to już wychodzi 19,5945

patrząc w tabelę

http://xtrbike.pl/kupno-roweru/2-jak-dobrac-rame-roweru

http://www.rower.com/archiwum.php?art=2831

również wychodzi 19"

tylko że jak mierzę 19" to kroczem dotykam ramy, może nie siedzę na niej, ale dotykam

przednie koło potrafię podnieść ok 5cm

to jak mam brać 19" czy 17”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już gdzieś było wspomniane albo czy jest to dla Was ważne, ale czy te wszystkie rozmiary, które podajecie w cm czy w calach to odległości środek-środek czy środek-koniec?

Bo różne firmy inaczej mogą mierzyć a wiele tabelek też nie podaje co to za konkretnie wymiar. A przecież stosuje się oba sposoby mierzenia. Dlatego rozmiar 18" C-C jest zupełnie inny niż rozmiar 18'' C-T.

Oczywiście Ameryki nie odkryłem ale wiem, że wiele osób zaczynających przygodę z mtb zwyczajnie o tym nie wie. A sprzedawcy o tysiącu rzeczy zwyczajnie nie informują bo to nie ich interes jest aby nas uświadamiać tylko wciskać chłam, który im na sklepie zalega.

Edytowane przez lukaspecrh92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie mam możliwości przymierzenia roweru. Chciałbym żebyście doradzili w sprawie doboru ramy. Rower to Scott Aspect 660 waham się pomiędzy M a L. Mam 178cm wzrostu a od pięty do kroku mam 86cm. Wychodzi, że rama "19". Scott ma inne oznaczenia tzn. S,M,L,XL XXL.

Proszę o doradzenie.

Pozdrawiam

 

Czy ktoś sie orientuje ile cali maja poszczególne rozmiary Scotta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem w posiadaniu Focus Black Forest 29er RAMA wychodzi na 17'' posiadam 185 cm wzrost a od podłoża do krocza 80cm sztyca na max wysunięta czy rama ma pozostać taka czy zmienić trochę mała jak dla mnie ale rower wydaje się zwinny, nie znam się na rowerach i nie wiem czy zmieniać czy ma tak pozostać doradzcie cos>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok słuchajcie - pytanko.

 

Zaczynam rozmyślać nad kupnem ramy dla dziewczyny - gdzie problem?

 

Wzrostu ma 163 centymetry ledwie, co wskazywałoby, by szukać między 16, a 17", jednak nóg ma aż 78cm, co wskazywałoby na zakup 18-stki...

 

Jak to ugryźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prazynka

Radzik71

 

Chyba musi jednak przymierzyć. Jak jest się niewymiarowym, albo jak ja - na granicy rozmiarów, to jednak przymiarka dużo ułatwia. Ja np byłam na tej granicy i w końcu zrezygnowałam z opcji męskiej na rzecz damki.

 

Skokoo1

 

19 chyba odpowiada L

Edytowane przez prazynka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Poszukuję dla siebie ramy MTB. Mam 172cm wzrostu, odległość krocza do podłoża 77,5cm a do tego 90kg. Z wyczliceń wypada 17,5". I teraz pytanie czy kierować się w stronę 17" np. Accent Tormenta czy też raczej 18" np. Kross Level A7 lub A8??? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kierunku tej, której efektywna długość górnej rury bardziej Ci odpowiada. Producenci skaczą zwykle po 2 cale, jedni stosują numery parzyste, drudzy nieparzyste, trzeci bawią się z połówkami, a inni nie przejmują się calami i wszystko podają w milimetrach.

 

Co innego, gdybyś miał tę samą ramę w rozmiarach 17" i 18", wtedy można by było się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć potrzebuje drobnej rady od Was. Wraz ze znajomym kupujemy dwa Vipery ja mam 179 wzrostu i 19 calowa rama jest względnie dobra tzn. mam nieco przestrzeni między kroczem a rurą, kolega ma 174 cm i w jego przypadku rama już jest na styk z kroczem. Niestety w sklepie nie mieli 17 i tu pojawia się dylemat czy brać dwie 19, czy 19 i 17 a może dwie 17? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie mam możliwości przymierzenia roweru. Chciałbym żebyście doradzili w sprawie doboru ramy. Rower to Scott Aspect 660 waham się pomiędzy M a L. Mam 178cm wzrostu a od pięty do kroku mam 86cm. Wychodzi, że rama "19". Scott ma inne oznaczenia tzn. S,M,L,XL XXL.

Proszę o doradzenie.

Pozdrawiam

 

Czy ktoś sie orientuje ile cali maja poszczególne rozmiary Scotta?

 

Ostatnio mierzyłem tego Scotta i mi pasował idealnie " M ". Dodam, że mam 178 cm wzrostu.

Ale i tak proponuję udać się do sklepu i zrobić przymiarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...