Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Ja trochę z innej beczki.

Umie ktoś odpowiedzieć, dlaczego TREK proponuje w swojej rozmiarówce dla geometrii G2 rowery znacznie dłuższe niż inni producenci, dłuższe też od tych które są tu na forum polecane. Patrząc z punktu widzenia rozciągniecia jeźdźca na rowerze.

Przykład dla modelu Superfly, X Caliber:

Wzrost 178-188  zalecany rozmiar 19,5" o długości efektywnej ramy 639mm, z fabrycznym mostkiem bodaj 90mm.

 

Pomijam tu nieco inną geometrię bo chodzi mi głownie o rozciągniecie rowerzysty na rowerze, czyli de facto (po chamsku) odległość siodełka od kierownicy. Różnica w przypadku Treka a innymi producentami jest ok 4-5cm.

 

Internety mówią że Superfly są krótsze niż w tabelce (jedni mierzyli i twierdzą że tak jest, drudzy mówią że ci pierwsi gadają głupoty). W lipcowym BikeBoardzie jest porównanie alumionowego i węglowego Treka SF w rozmiarze 19,5" i pomimo takich samych wymiarów katalogowych, chłopaki stwierdzili że wersja alu jest 8mm krótsza. Nie zmienia to faktu że te rowery nadal są dłuższe niż konkurencja (zwłaszcza niemiecka). Pozycja jest dość wyciągnięta ale wygodna - na wycieczkach 50-100km nie odczuwam żadnych problemów z plecami. Morał z tego znany i mało odkrywczy :Najlepiej przymierzyć się do sprzętu przed zakupem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem w trakcie zakupu roweru:

Lazaro Integral V2 men 2xacera

 

Jaki dobrać rozmiar ramy(czy podane wymiary przez sklep są w 100% dokładne..)

 

Ja wzrost jakieś 186 waga 81 na bosaka w lekkim rozkroku krocze podłoga 86-5/87  (19 czy 21??)

Moja luba wzrost 180 na bosaka w lekkim rozkroku krocze podłoga 80-81  (tutaj tylko 19)

 

Kto ma owy rower może coś napisać doradzić

 

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazaro Integral V2 men 2xacera

 

Jaki dobrać rozmiar ramy(czy podane wymiary przez sklep są w 100% dokładne..)

 

Ja wzrost jakieś 186 waga 81 na bosaka w lekkim rozkroku krocze podłoga 86-5/87  (19 czy 21??)

Moja luba wzrost 180 na bosaka w lekkim rozkroku krocze podłoga 80-81  (tutaj tylko 19)

 

jak  to mają być dwa rowery - bierz dla siebie 21" .... inna rzecz że w przeciwnym razie nie ma co pytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzając bardzo dużo rowerów crossowych najwygodniej czułem się na większych ramach,  gdzie praktycznie nie było żadnego luzu od górnej rury do krocza, lub ten luz był w granicach 2-3 cm. Jakoś zeskoków awaryjnych się nie boję, gdyż w ciągu kilku lat zdarzyło mi się tylko kilka razy i to w terenie, w który rzadko się teraz wypuszczam. W każdym razie zeskakując zawsze lądowałem bokiem w którąś stronę i nigdy nie było problemu. Raz tylko było boleśnie, ale to właśnie na małej ramie, gdy stopa wylądowała w wgłębieniu i nawet różnica 10cm nie pomogła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że rowery z Decathlonu są dużo krótsze, Lazaro w tym rozmiarze to mastodonty :whistling: ... wyciągnąłeś błędne wnioski ponieważ przymierzyłeś się do zupełnie innej ramy, choć w tym samym rozmiarze ...


Wracałem dziś z gór i podjechałem do Decathlonu, przymierzyłem się z dziewczyną do 2 rowerów 21 cali i było ok dlatego też takie rowery zakupimy:)

 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem w trakcie zakupu roweru:


Lazaro Integral V2 men 2xacera  lub


http://allegro.pl/king-of-the-road-lazaro-integral-v3-men-17-grafit-i5587187255.html


 


Jaki dobrać rozmiar ramy(czy podane wymiary przez sklep są w 100% dokładne..)


 


Ja wzrost jakieś 186 waga 81 na bosaka w lekkim rozkroku krocze podłoga 86-5/87  (19 czy 21??)


Moja luba wzrost 180 na bosaka w lekkim rozkroku krocze podłoga 80-81  (19 czy 21 ??)


 


Kto ma owy rower może coś napisać doradzić


 


Dzięki i pozdrawiam.


Edytowane przez SolarSolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@solarsolar

 

Czy ty w ogóle czytasz co się do ciebie pisze czy tylko zadajesz w kółko te same pytania ???

 

Z treści twojego postu kolejny raz wypływa sugestia że chcesz kupić ROWER a nie ROWERY - jeden wspólny dla dwóch osób różnopłciowych ? Czy jednak DWA różne ?

 

A na poprzedniej stronie była odpowiedź ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

to moj I-wszy post wiec chcialem sie przywitac :D Pooozdro :)

 

Planuje kupic Cube Attention 29er

 

Mam 184, waga +- 95, noga mierzac samemu 88-89 (moze minimalny blad pomiaru)

Slyszalem ze raby Cube sa dosc krotkie wiec mysle jednak o 21" co sadzicie ? 

Przesiadam sie z felta 26 rama 19,5 i bylo spooooro luzu :)

 

pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie ramy.

Chcę zakupić Kross Hexagon X9 2014.

Problem jest taki: Jestem aktualnie w wieku szybkiego wzrostu, i nie wiem jaki rozmiar ramy wybrać. (Mam aktualnie 161CM :icon_cool: )

Waham się pomiędzy S a M. Rozmiar s jest dla osób o wzroście 156 - 164, a rozmiar M pomiędzy 167 a 183.

Myślę aby wybrać Emkę ponieważ po zimię będę mieć pewnie ok  165 ( 5 centów chyba urosnę:D )

Proszę pomóżcie przy wyborze.

Z góry dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[rama GT zaskar ]

 

Mam zamiar kupić 29 GT Zaskar  - mam186 cm wzrostu i przekrok 86cm ( krótkie nogi ) - mierzyłem rame M niby dobra, ale chciałbym sprawdzić i L niestety nie ma na sklepie u mnie ani w pobliskich miejscowościach - może ,ktoś z was ma taki rower i doradzi mi dobór.

Dziękuję z góry  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hej, jaka rama bedzie najlepsza dla mnie przy wyborze roweru CUBE AIM DISC 2015?

Wzrost: 170

Dl. nogi: 81

Czy wybor rozmaru ramy zalezy tez od wielkosci kola? Celowac w 27,5 czy 29?

 

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam :-)

 

W Twoim przypadku raczej rama 16 " i koło 27,5 ",a przynajmniej ja tak to widzę.

 

Jednak patrząc na długość podsiodłówki i górnej rury mogłabyś się przymierzyć także do 18 ",ale o ile wysokość przekroku prawdopodobnie by Ci jeszcze odpowiadała,to rama może być już trochę za długa.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam zamiar kupic Giant Talon 3 LTD.

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.27.5.3.ltd/18870/76355/#specifications

Niestety w sklepie mierzyłem tylko ramę L, ponieważ M już są niedostępne. Nie miałem porównania z mniejszą, ale ta L wydawała mi się jakby za wielka. Może po prostu mi się tak wydawało... Mam wzrost 188 cm, długość nogi 85 cm. Podpowiedzcie proszę czy raczej L, czy szukać M w innych miastach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie moje odczucia może są spowodowane tym, że jakiś czas temu kupiłem MTB z ramą za wielką. Natomiast były tam koła 26, tutaj są 27,5 i może dlatego mam teraz błędne odczucia odnośnie tej ramy w Giant. Nogi mam długie, także prawdopodobnie M może być za mała ? Wyciągnięcie sztycy siodłowej w M pewnie by nie załatwiało sprawy ze względu na mniejszą ramę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...