Skocz do zawartości

[rower] Kands energy 1300


Rekomendowane odpowiedzi

70, o ^^ Uwielbiam jeździć przy takich prędkościach moim Kandsem tyle, że tracę wtedy panowanie nad rowerem.

Wchodzenie w zakręt jest niebezpieczne a kamyk może nieźle zatrząść, ale mi się disc dobrze prowadzi przy większych prędkościach. Na moim Starym rowerze (jakas Merida z 2004) przy 55 ( tyle na nim najwięcej jechałem) trzęsła się tak, że ciężko było kierownicę utrzymać, a tu jest pięknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest za okrojojny Kands? Przerzutki z Shimano Alivio na Shimano Tourney i Acera, klamkomanetki z Alivio na Altus, XCT zamiast XCM-a, cs-hg31 zamiast cs-hg41. http://allegro.pl/rower-mtb-kands-energy-1300-2xtarcza-full-shimano-i4226615587.html Cena ta sama, co 2013 z Alivio, HG-41 i xcm-em, czyżby Kands zaczął kazać klientom płacić za markę? Bo z takim osprzętem to rower spadł o jedną klasę niżej.

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie siodełka. Czy wy też je macie dokręcane od góry na mały płaskownik (ok 3x1 cm) a od dołu na profilowana blaszkę ( na te dwa pręty od siodełka). Bo ten układ luzuje mi się co jakiś czas po jeździe. Nie wiem kto wymyślił takie mocowanie, ale jak dla mnie to nie jest przemyślane. Żeby chociaż ten płaskowniczek szerszy był, żeby pasował do blaszki. A tak muszę śrubokrętem blokować płaskownik o blaszkę i od dołu dokręcać imbusem, żeby to się jakoś trzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@savve

Mam nadal tę sztycę, trzymam z sentymentu by przypominała o "geniuszu" chińskich "inżynierów". Permanentnego rozwiązania problemu luzującego się siodła nie ma w tym modelu, można dać paski papieru ściernego co spowalnia owo luzowanie ale go nie eliminuje...

Najlepiej kupić nową sztycę z mocowaniem na dwie śruby, będzie pewnie trzymać siodło i większość takich sztyc powinna być znacząco lżejsza ;) Na "Złooma" szkoda nerwów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dokupić trochę sprzętu do swojego Kandsa Energy 1300 v-brake i potrzebuję Waszej porady. Po pierwsze, klocki na tył - Accent 3-Function Pro będą ok? Po drugie, opony - sporo jeżdżę po asfalcie, ale częściej po lasach i to w dosyć trudnym terenie, dlatego myślałem nad Continentalami Raceking 2.2 (i jakieś dętki do tego, jeżeli potrzeba specjalnych). Na koniec prosiłbym o jakieś propozycje przyzwoitych, niedrogich pedałów :).

Z góry wielkie dzięki

Edytowane przez orgiele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Kandsa 1300. Przejechałem do tej pory jakieś 150-200km i jestem w sumie zawiedziony. W wolnobiegu zaczęło coś skrzypieć, piszczeć, A tarczówki chodzą bardzo tępo, dokładnie tak samo jak w moim starym rowerze VORTEX z marketu za 239zł. No i w przedniej zębatce identycznie. Tak samo przy naciskaniu na prawe pedało skrzypi coś ala WIGRY 3 którego trzymam na wsi. W najbliższych dniach podjadę pod sklep rowerowy i skorzystam z darmowej regulacji, ale nie wiem czy coś to da. Rower nie zrobił na mnie dużego wrażenia. 1400zł dla mnie to bardzo dużo, a jeżdżę jakiś 3-4 dzień dopiero. To weź tu jeździj na nim kilka lat.. ;)

Edytowane przez vortex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vortex.... to co ty z nim robisz.

 

1.a pro po - nie ma wolnobiegu tylko kaseta*

2. mógłbyś nagrać te "dziwne" dźwięki i nam je tutaj przedstawić.

3. Co do korby klasyczny problem. Jedź do serwisu (albo samemu zrób ) i niech ci wyczyszczą suport/ dokręcą wszytko a jeśli to nie pomoże to uznam cie za wielką psuję ponieważ jest bardzo duże grono użytkowników, które sobie właśnie ceni 1300setke. Twoja opinia negatywna jest chyba pierwsza jaką czytam.

@@orgiele,

 

Muszę dokupić trochę sprzętu do swojego Kandsa Energy 1300 v-brake i potrzebuję Waszej porady. Po pierwsze, klocki na tył - Accent 3-Function Pro będą ok? Po drugie, opony - sporo jeżdżę po asfalcie, ale częściej po lasach i to w dosyć trudnym terenie, dlatego myślałem nad Continentalami Raceking 2.2 (i jakieś dętki do tego, jeżeli potrzeba specjalnych). Na koniec prosiłbym o jakieś propozycje przyzwoitych, niedrogich pedałów . Z góry wielkie dzięki

 

-Klocki powinny być jak najbardziej ok :)

-Race kingi-tak-dużo osób jeździ na nich w tym @Pawlaczyskis(na kandsie 1300) 

-Dobre dętki accent robi :)  z własniego doświadczenia wiem :)

-Co do pedałów.. to zależy czy chcesz do butów spd-jeśli tak to Shimano PD-M520 (ok.90zł)  Jeśli normalne pedały to pooglądaj coś z accenta www.velo.com.pl  (sam zanim spd założyłem to miałem te http://velo.pl/czesci/pedaly/accent/lithium )   :)

 

Pomogłem? Liczę na plusika :)

Edytowane przez szewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@vortex.... to co ty z nim robisz.   1.a pro po - nie ma wolnobiegu tylko kaseta* 2. mógłbyś nagrać te "dziwne" dźwięki i nam je tutaj przedstawić. 3. Co do korby klasyczny problem. Jedź do serwisu (albo samemu zrób ) i niech ci wyczyszczą suport/ dokręcą wszytko a jeśli to nie pomoże to uznam cie za wielką psuję ponieważ jest bardzo duże grono użytkowników, które sobie właśnie ceni 1300setke. Twoja opinia negatywna jest chyba pierwsza jaką czytam. @orgiele,

 

Chyba poza jeżdżeniem - nic.

To że większość jest zadowolona nie znaczy że wszyscy muszą tak mieć. Można trafić na sztukę gorzej złożoną lub z felernej jakości częściami, jednostkowo.

Zdziwiłbyś się jak bardzo można się czasami rozczarować jakością czegoś co kosztuje np 10 razy tyle - tym bardziej że oczekiwania ma się proporcjonalne do wydanej kwoty, niekoniecznie poparte doświadczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@savve

Szukaj sztyc o takiej budowie jarzma jak zapodał @@ZbyszekZmysichKiszek czyli ze śrubami wzdłuż osi symetrii roweru. Są też sztyce o dwóch prostopadłych śrubach i mam taką, jednak o ile dobrze trzymają siodło o tyle np. regulacja pochylenia bywa upierdliwa. Nie polecam natomiast jarzm ze śrubami bocznymi, mają problem z utrzymaniem siodła w miejscu podobnie jak bardzo wiele modeli z pojedynczą śrubą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...