Skocz do zawartości

[siodełko] Accent Derry


Matzel

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc troche od siebie na temat tego siodła. Przejechane nie wiele, bo nie wiele ale z czasem będę dodawał więcej :)

Cena: około 50zł, więc baardzo mało :P

Waga: 360g - jestem amatorem, rower traktuje jako uzupełnienie treningu więc nie potrzebne mi jakieś super lekkie "coś". Nawet lepiej mieć to cięższe przy treningu :)

Jeśli ma to jakieś znaczenie to: Mam zwykłego Krossa Hexagena V2 (chyba 4, może 5 letni), czyli amorek tylko z przodu, sztyca również nie amortyzowana, więc zadek potrafi się obijać :P

 

Wypad nr 1 - 25km

Po trzech sezonach przerwy (troche dolegliwości) kupiłem nowe siodło, stare trochę rozsypane no i nie pasowało mi od samego początku (jakiś Selle Royal). Jak na tak długą przerwę wydaje mi się bardzo wygodne, w szczególności, że na poprzednim nie wyrabiałem nawet 300 metrów :( Po około 20km tyłek zaczął mnie już boleć, musiałem wstawać co jakiś czas, poprawiać ułożenie zadka itp :)

Teren po jakim jeździłem: rozpocząłem od 6km po jakiś bocznych drogach, z dołami itp. itd. by dojechać do miejsca przeznaczenia :) następnie dużo podjazdów i zjazdów po lesie, korzeniach itp. itd. Po zakończeniu zabawy w lesie, znów wyjechałem na jakieś drogi (asfaltu to tyle uświadczyłem co nic), postanowiłem pojechać zobaczyć okoliczne jezioro, którego nigdy nie widziałem :P no i kolejne 10km wskoczyło. Wracałem znów tymi dróżkami, i 4km znów nabite. Dodatkowe 4km zrobiłem jeszcze od siebie do dziewczyny i z powrotem.

Efekt następnego dnia? Pieczenie tyłka i ból kości, ale to dopiero pierwsze 25km i po tak dużej przerwie. Wszystko zajęło mi około 3.5h razem z przerwami na widoczki, jedznie itp.

Zobaczymy co będzie po 100-150km :)

Edytowane przez Matzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Również mogę dodać coś od siebie. Derry oferuje naprawdę przyzwoity komfort, przy tak niskiej cenie, jest dobrze wykonane, nigdzie nie odstaje, całość ma równą miękkość. W tym przedziale cenowym, mogę naprawdę polecić to siodło.

Edytowane przez nanek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

i ja myśle o tym siodełku accenta, prawie kazdy jest zadowolony, tylko jego wyglad... duże.. rower wyglada najlepiej z jak najbardziej zgrabnym siodlem, ale w sumie na rowerze głównie sie jeździ , a nie go ogląda ,

 

mysle jeszcze dość intensywnie nad tymi 2 modelami, pierwszy to ten ACCENT DERRY , DRUGI SELLE ITALIA : http://allegro.pl/nowe-selle-italia-q-bik-wilier-281g-xc-mtb-os-wys0-i2163902482.html trzeci : http://allegro.pl/ventura-siodelko-asa-czarne-od-xtrabike-i2103869674.html

 

Czy miał ktoś z was styczność z tym siodełkiem nr 3 VENTURA ASA? jak wrażenia ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Smigam na Derrym od okolo 4,5 tys km ...

Jak przesiadalem sie ze starego pierwsza mysl jaka mi zaswitala ... Dlaczego tak długo zwlekałem z wymianą siodła ?

 

Mam to siodło w swim rowerze na dojazdy do pracy / zimowce ...

Max jednorazowy dystans to okolo 60 km ...

Siodło wygodne z powodzeniem pozwala jezdzic bez pampersa ...

Solidne wykonanie ... uzywam je w kazdych warunkach od upału po śnieg. W tym czasie nie odnotowalem zadnych pekniec i rozdarc, udalo mi sie tylko wytrzec nadruk accent. Ostatnio czasem sobie poskrzypi.

 

Urodziwe moze i nie jest ale moje 4 litery oczu nie maja wiec piekne byc nie musi ...

 

Kasa wydana na te siodlo to dobrze wydane pieniądze.

 

Pozdro

 

TapaTalk'nięte z Andka

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie cały zeszły sezon przejechałem na tym siodełku, potem mi ukradli rower i jeszcze 3 tygodnie w tym roku na pożyczonym od znajomego jeździłem i wydaje mi się że mogę coś o tym siodle napisać :).

 

Jak się na rower nie patrzy i jeździ to nie ma się co zastanawiać tylko kupować. Ja niestety jestem z takich co na rower też patrzą, więc zmieniłem na Fizika Gobi (obecnie na sprzedaż) do którego długo się przyzwyczajałem i się nie przyzwyczaiłem. Teraz mam Chromaga Lynx'a DT i to jest dopiero siodło :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawie cały zeszły sezon przejechałem na tym siodełku, potem mi ukradli rower i jeszcze 3 tygodnie w tym roku na pożyczonym od znajomego jeździłem i wydaje mi się że mogę coś o tym siodle napisać :).

 

Jak się na rower nie patrzy i jeździ to nie ma się co zastanawiać tylko kupować. Ja niestety jestem z takich co na rower też patrzą, więc zmieniłem na Fizika Gobi (obecnie na sprzedaż) do którego długo się przyzwyczajałem i się nie przyzwyczaiłem. Teraz mam Chromaga Lynx'a DT i to jest dopiero siodło :icon_cool:

 

 

na pewno efektowne , tylko kilka razy droższe od accenta ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...