Skocz do zawartości

[Wybór narzędzi] do Giant Yukon Disc z 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)

 

Jako że chciałbym trochę zaoszczędzić na serwisowaniu roweru planuje zakup książek:

 

- ZINN I SZTUKA SERWISOWANIA ROWERU GÓRSKIEGO Zinn-i-sztuka-serwisowania-roweru-gorskiego_Lennard-Zinn,images,26,83-920107-6-0.jpg

- Fred Milson - Rowery Regulacja naprawa konserwacja pd_113870.jpg

czy wystarczy zakup jednej z tych książek aby się połapać z naprawami, czy lepiej jednak dwie ?

 

Jakie narzędzia kupić do tego roweru, jakbyście mogli podać nazwy narzędzi, rozmiary, jakieś dobre firmy na amatorskie serwisowanie (lubie czasem zapłacić więcej i mieć dobrą rzecz na lata) i jakbyście mogli podać linki www gdzie takie narzędzia najlepiej kupić ? Mile widziany duży sklep abym mógł zrobić jednorazowy zakup :)

 

Mój Bike i specyfikacja:

rower1.th.png

 

Dzięki z góry :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja się wszystkiego z neta nauczyłem i na własnych błędach :). Klucze jakie na pewno trzeba mieć to: imbusy, najlepiej od 1mm do 10mm, torxa do tarcz, do suportu, kasety, bacik, śrubokręty płaski i krzyżak, łyżki do ściągania opon. Przydaje się też nasadowa 14ka do likwidowania luzów w pedałach, 15ka płaska by je przykręcić, obcęgi, młotek, zwykły i gumowy i imadło.

Jeśli nie będziesz kupował najtańszych narzędzi w sklepach za 2zł lub podobnych dadzą radę (choć ja akurat swoje imbusy kupiłem w Biedronce za 5pln i mam je już czwarty sezon, a często używam), ale jak koniecznie chcesz coś lepszego kup narzędzia PArk Toola na przykład (ale ceny wysokie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak obydwie książki :) czekam na dostawe. Mam nadzieje, że tam też będzie jakiś spis podstawowych narzędzi w tych książkach :rolleyes:

 

Z kluczy i narzędzi co mam w domu to:

- klucze płaskie 6-32

- klucze oczkowe odsadzone ~6-24

- imbusy 1,5-10 komplet osobnych + scyzoryk Author 2-8mm imbusy z śrubokrętami płaskim i krzyżowym, wyciskaczem do łańcucha, kluczem do nypli i Torx'em 25

- klucz do suportu

- klucz do pedałow

- różne rodzaje wkrętaków płaskich i krzyżaków

- kombinerki 4 różne, obcęgi, obcinacz do kabli

- 4 różne młotki stalowe

- imadło dokręcane normalnie i drugie na przyssawke do blatu stołu

- 3 różne klucze grzechotki (ale muszę dokupić końcówki)

 

 

Znalazłem stronke z kluczami Park Toola http://e-rower.pl/park-tool-m-45.html zamawiał ktoś coś z tej strony :icon_question:

Czy ktoś używa z Was jakiś stojak do serwisowania roweru i może jakiś dobry polecić w miare rozsądnej cenie, np z allegro czy jakiegoś sklepu :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zestaw był kompletny potrzebujesz jeszcze:

- ściągacz do korb

- klucze do piast (bardzo wąskie klucze płaskie)

- klucz do odkręcenia tarcz (torx 25)

- klucz do centrowania kół (klucz do nypli)

- łyżki do opon

- skuwacz (imadełko) do łańcucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostane tylko DOBRĄ podwyżke i kupuje hihi :icon_mrgreen:

Wcześniej też widziałem ten zestawik, tyle kasy za głupie narzędzia :icon_lol: Szkoda że pracuje na frezarce CNC, a nie na laserze czy elektrodrążarce :P

 

Co do narzędzi do roweru to przy kupnie odpowiedniego to pewnie muszę się sugerować nazwą danego podzespołu + typ/model z mojego roweru + pewnie zmierzenie niektórych części suwmiarką :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupować klucze oddzielnie - kiedy będziesz potrzebował jakiegoś a nie będziesz go miał, to po prostu go dokupisz, a sporo kluczy z takiego zestawu może leżeć nieużywanych, nie wspominając już o tym, że i tak może się okazać, że jakiegoś potrzebnego tam nie ma ;)

 

A, jeszcze jedno - na początku książki Zinna masz wypisane wszystkie narzędzia, które się przydają, więc wstrzymaj się z ich kupnem do otrzymania tej książki :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już obydwie książki doszły :icon_lol: ale fundusze na ten miesiąc się skończyły :icon_confused: muszę czekać do 30-stego na wypłatke i wtedy chyba najpierw zaczne od nowej skrzynki z przeznaczeniem na narzędzia rowerowe. Będę musiał chyba niedługo sam przeczyścić dokładnie kasete i łańcuch bo serwisant za dokładnie tego nie zrobił, ale i tak po serwisie jest o niebo lepiej. No i jeszcze jakieś oleje/smary by się przydały tylko co tu wybrać tyle tego jest :rolleyes: No i tak mi po głowie jeszcze chodzi jakiś stojak serwisowy żeby najlepiej uchwyt się obracał o 360 stopni i nie był za drogi :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

BIKE HAND

A co powiecie o troche tańszych narzędziach firmy BIKE HAND warto kupić do domowego serwisowania i się szybko nie rozlecą :icon_question: czy lepiej dołożyć i kupić PRO lub PARK TOOL :icon_question:

 

I jeszcze jakie polecacie SMARY i płyny do roweru :icon_question: na pewno kupię do czyszczenia WD-40, jakieś szczotki też do łańcucha i kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...