Skocz do zawartości

[ból kolana]


seker1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wczoraj byłem na wycieczce i pierwszy raz zrobiłem ponad 100km. Dokładnie było to 143km i jest to praktycznie połowa dystansu jaką pokonałem w tym sezonie. Wszystko było ok, tylko właśnie boli mnie kolano po jeździe :/ Jest to kolano prawe. Ból występuje przy zginaniu/prostowaniu kolana, podczas wstawania, czy jazdy na rowerze. Boli też, gdy dotykam rzepkę, ale tylko od góry od wewnątrz. Kolano raczej nie wygląda na spuchnięte. Czy to zwykłe przesilenie, czy może coś więcej ??? W kolano się nie uderzyłem podczas jazdy, ani nic. Dodam jeszcze, że miałem lekkie problemy z kolanem i zażywam obecnie "4flex". Jeśli to ważne, to mam 16 lat.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może je przeciążyłeś. Spróbuj jeszcze rozciągnąć mięsień czworo-głowy uda. Jeśli to nie pomoże , udaj się do ortopedy. Bólu w kolanie nie należy lekceważyć. Oczywiście zmniejsz obciążenie na treningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na to jak ustawiasz stopy na pedałach, czy kolana chodzą w jednej lini - to zwykle dotyczy pedałów wpinanych, ale myślę że jeśli krzywo trzymasz nogi na platformach to też może być powodem bólu ;) (nie powinieneś mieć stóp wykręconych "na zewnątrz" ani "do wewnątrz", wtedy kolano krzywo pracuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkowity przebyty dystans w tym sezonie to 330km, więc jak już pisałem to prawie połowa. W tamtym sezonie zacząłem dopiero jeździć i to tak od wakacji i zrobiłem chyba niecałe 1k km. Natomiast najdłuższy dzienny wtedy miałem 78km. A w tym jak na razie to miałem wycieczki około 40km.

Wydaje mi się, że stopy ustawiam prosto :P

Powoli zaczyna coś puszczać :) Więc to dobry znak :) Może jutro już będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na wycieczce i pierwszy raz zrobiłem ponad 100km. Dokładnie było to 143km i jest to praktycznie połowa dystansu jaką pokonałem w tym sezonie.

Na przyszlosc bedziesz wiedzial, zeby obciazenia zwiekszac stopniowo, nic dziwnego, ze kolano zaczelo bolec jak mu nagle wrzuciles taki dystans. Podstawa to wchodzic stopniowo na wyzsze obciazenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chyba tez mam problem z przeciazeniem kolana w ubegla sobote przejechalem 40km wiekszosc po szosie, bylo duzo pod gorke(rowerem enduro takze duze opory toczenia) był to moj 5 wypad na rower w tym roku, nie mowiac juz o tym, ze nie smigalem wczesniej z 5 lat. Zaczelo bolec mnie prawe kolano dzis teoretycznie bół ustał jak ruszam kolanem, stoje, czy mam zgieta noge, czy wyprostowana juz nie czuje bólu jak wczesniej, wiec wybralem sie na przejazdzke i ledwo wyjechalem z domu po powiedzmy 500m bol wrocil podczas krecenia korba ogolnie dzis zrobilem 4km i dalem sobie spokuj na niskich biagach tak nie bolalo fest i teraz jak ruszam to tez nie boli. Odczekac jeszcze pare dni i samo przejdzie, czy kupic jakies masci, czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trening rowerowy i zdrowie

Wszystko na temat treningu i zdrowia: prawidłowe odżywianie, BÓLE, URAZY I ICH LECZENIE, LEKI I SPECYFIKI POMAGAJĄCE PRZY URAZACH, prawidłowe rozgrzewki i treningi, kondycja itp"

Wiec sądze, że mam prawo pisac o tym, jak sie nie podoba to...wypad z forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacze skąd ból kolana :

 

Spowodowany jest jazdą na zbyt dużych przełożeniach czyli dużym ociążeniem kolana co za tym idzie nieumiejętnym posługiwaniem się manetkami :D

Jak jesteśmy w trasie staramy się w miare szybko "pracować nogami" //// nie wrzucamy twardego biegu któy mocno obiąża kolano i wolno obraca korbę... :D

 

Myśle że choć troche pomogę spróbujcie zastosować się do tej rady a bóle miną pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio miałem bul ból kolana lewego i tak trwało to przez ok 3 tygodnie , uczucie jakbym jakąś kulkę tam miał. nie wiem czy to istotne ale to był pierwszy poważniejszy wyjazd w SPD (ponad 100km). kolano już mnie nie boli , ale jeśli ktoś wie czy przyczyną mogło być właśnie SPD to niech się wypowie, a może komuś się przyda taka informacja i uchroni przed ki9lkutygodniową kontuzją.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacze skąd ból kolana :

 

Spowodowany jest jazdą na zbyt dużych przełożeniach czyli dużym ociążeniem kolana co za tym idzie nieumiejętnym posługiwaniem się manetkami :D

Jak jesteśmy w trasie staramy się w miare szybko "pracować nogami" //// nie wrzucamy twardego biegu któy mocno obiąża kolano i wolno obraca korbę... :D

 

Myśle że choć troche pomogę spróbujcie zastosować się do tej rady a bóle miną pozdrawiam :)

stary chyba ignorują twoje rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie polecam galaretki i glukozamine na smarowanie stawów czesto to jest powodem wycierania i po pewnym czasie sprawia ból.

Zwróć też uwage czy siedząc prostujesz w 100% kolano.

 

Jeśli ubolewasz to idz do lekarza niech ci deke durabolin przepisze 1 amp i po bolu a stawy nasmarowane a dawka 1 amp nie ma zadnych skutków.:thumbsup:

 

Jak można robić rozgrzewke jak sama jazda na rowerze jest rozgrzewką w wielu cieższych sportach.

Maści są słabe polecam lekarza sportowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można robić rozgrzewke jak sama jazda na rowerze jest rozgrzewką w wielu cieższych sportach.

Cięższych sportach, powiadasz... np. jakich? :D

 

Rozgrzewkę można robić poza rowerem (chociażby 100 pajacyków / skakanka / bieg bokserski itp), jak i na rowerze - po prostu jadąc "lżej" przez pierwsze 10 minut. Do wyboru - do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi juz przejdzie ból kolana i zastosuje sie do tego co mowicie rogrzewke i jazde na lzejszych biegach, oraz bede stopniowo zwiekszal dystans to nie bede mial juz problemow z kolananami? Czy problem bedzie wracał po prostu z braku jakis pierdół w diecie, lub ze starosci?(mam 23lata) ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

mnie też ciągle dopada ból kolana... nawet na niewielkich dystansach czuję jak się blokuje i nie mogę nim ruszyć... byłam juz u ortopedów i reumatologa nie pomogli.. jak bolało tak boli... więc do jazdy pozostaje mi tylko założyć jakiś stabilizator czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ubolewasz to idz do lekarza niech ci deke durabolin przepisze 1 amp i po bolu a stawy nasmarowane a dawka 1 amp nie ma zadnych skutków.:thumbsup:

 

Jak można robić rozgrzewke jak sama jazda na rowerze jest rozgrzewką w wielu cieższych sportach.

Maści są słabe polecam lekarza sportowego.

 

Oglądaliście PitBulla? Nasuwa mi się tutaj jeden tekst:" Nic tylko pier... pałą w łeb"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany, ze ból juz przeszedl poszedlem na rower i po 1.5km na bardzo lekkich biagach ból znowu wrocil...pozycje na rowerze raczej mam odpowiednia, jezdze na platformach, tak mysle odpoczac jeszcze tydzien i brac w tym czasie glukozamine i kolagen, oraz robic oklady z lodu, albo zaiast koalgenu masc konska? co o tym sadzicie? Dodam, że ból jest tylko, gdy na rowerze smigam(pedaluje) bo w zyciu codziennym chodzenie, siedzenie nie odczówam bólu.

http://www.kulturystyka.sklep.pl/product_info.php/cPath/62/products_id/2494/products_name/nutrend-flexit-gelacoll-kolagen-180-kaps.html

http://www.kulturystyka.sklep.pl/product_info.php/products_id/960

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...