Skocz do zawartości

[Zawody MTB] Silesia Cup MTB (29.05.2011, WPKiW w Chorzowie)


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że mój czas podziałał mobilizująco :D Trudno będzie w tych warunkach osiągnąć taki czas, bo często jeździłem na granicy ryzyka (zwłaszcza na nowym fragmencie, który chyba niestety nie dojdzie do skutku przez warunki...).

 

Ja w godzinach 16-20/21 będę kręcił się po trasie, znakował, zabezpieczał, przycinał gałęzie itd. Biały Haibike, czerwony kask (nie wiem jaki strój) - jak ktoś ma jakieś pytania jeszcze to uderzać do mnie ;)

 

@Mlodziutki: Samochodem przyjadę do Parku, a mam w środku miejsce tylko na jeden rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mój czas podziałał mobilizująco :D Trudno będzie w tych warunkach osiągnąć taki czas, bo często jeździłem na granicy ryzyka (zwłaszcza na nowym fragmencie, który chyba niestety nie dojdzie do skutku przez warunki...).

 

Ja w godzinach 16-20/21 będę kręcił się po trasie, znakował, zabezpieczał, przycinał gałęzie itd. Biały Haibike, czerwony kask (nie wiem jaki strój) - jak ktoś ma jakieś pytania jeszcze to uderzać do mnie ;)

 

@Mlodziutki: Samochodem przyjadę do Parku, a mam w środku miejsce tylko na jeden rower

Nie wiem jak tam jest na tym nowym fragmencie, więc nie chcę się za bardzo wtrącać, ale w miarę możliwości nie ułatwiajcie trasy na siłę. Niech da trochę popalić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, cały czas naciskam organizatora, a nasze rozmowy nt niektórych technicznych fragmentów wyglądają jak rozmowa ze sponsorem - "Pan da jeszcze 100zł" :D Ja jestem wielkim zwolennikiem trudnych technicznie tras, ale nie oszukujmy się - w tej imprezie startuje także bardzo dużo rowerzystów, dla których najczęściej jest to jedyny wyścig w roku i to TAKŻE musimy brać pod uwagę (a zwłaszcza organizator). Najlepsze są tereny trudne technicznie, ale które też mają obok objazd. Niestety mało jest takich fragmentów.

 

W każdym bądź razie jeden nowy fragment na pewno będzie, tor 4X, wierzę, że też (jeżeli będzie się dało podejść ten stromy podjazd to na pewno będzie). Przedłużenie ostatniego podjazdu (które wiąże się z dłuższym zjazdem pod Elką) raczej też. Pozostaje tylko kwestia bardzo ciekawego technicznie zjazdu, który miałby zastąpić zjazd asfaltowy (blisko planetarium) - decyzja zostanie podjęta najprawdopodobniej jutro wcześnie rano.

 

@Mlodziutki: Co najmniej kilka osób po trasie będzie się kręcić, wiec myślę, że dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego obiazdu jak przeshnie będzie ok byłem teraz zajżeć przy takiej pogodzie koła latają jak chcą ale da sie płynnie przejechać chyba że znajdą się tacy co będą chcieli na szybko albo piesi to zrobi sie niezły zator

Ktoś już rozjeździł taki "przesmyk" między drewnianą chopką a drzewem teraz jest tam więcej miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też wróciłem z parku i sądząc po rozmowach w biurze trasa na 99% zostanie okrojona z trudniejszych odcinków. Jechać się da ale ilość błota i wody nie ułatwia tego. Może do jutra trochę przeschnie? Bo na chwilę obecną to jednak błotka za dużo na co niektórych odcinkach, a pogoda raczej nas jutro nie będzie rozpieszczać:

 

http://pogoda.onet.pl/1,3633,38,,,chorzow,miasto.html

 

http://www.meteoprog.pl/pl/weather/Chorzow/

 

No ale nie w taką pogodę się jechało :rolleyes: . Ale jeśli ktoś chce jechać na semi-slickach to się rozczaruje :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też wróciłem z parku i sądząc po rozmowach w biurze trasa na 99% zostanie okrojona z trudniejszych odcinków. Jechać się da ale ilość błota i wody nie ułatwia tego. Może do jutra trochę przeschnie? Bo na chwilę obecną to jednak błotka za dużo na co niektórych odcinkach, a pogoda raczej nas jutro nie będzie rozpieszczać:

 

http://pogoda.onet.pl/1,3633,38,,,chorzow,miasto.html

 

http://www.meteoprog.pl/pl/weather/Chorzow/

 

No ale nie w taką pogodę się jechało :rolleyes: . Ale jeśli ktoś chce jechać na semi-slickach to się rozczaruje :icon_lol:

http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=688 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@owen

Dzięki za informacje, ale proszę o jeszcze: do której będzie czynne biuro zawodów (regulamin mówi 11:00, w przewodniku jest 11:30)

Start Mega ma być 12:45. Nie chce mi się przyjeżdżać na 10:30 i czekać 2 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie w taką pogodę się jechało :rolleyes: . Ale jeśli ktoś chce jechać na semi-slickach to się rozczaruje :icon_lol:

 

No to pogoda zrobiła mnie w balona. Pada już 24h non-stop z różnym nasileniem i ma padać do rana :(. Choćby nie wiem jakie jutro było super mocne słońce to i tak będzie bagno na trasie.

 

PS.

W połowie tygodnia założyłem semi-slicki bo stwierdziłem, że będą idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pogoda zrobiła mnie w balona. Pada już 24h non-stop z różnym nasileniem i ma padać do rana :(. Choćby nie wiem jakie jutro było super mocne słońce to i tak będzie bagno na trasie.

 

PS.

W połowie tygodnia założyłem semi-slicki bo stwierdziłem, że będą idealne.

 

 

Nie ma co panikować. Ja ktoś pojedzie rozważnie to i na semi slickach trasę przejedzie. Ja dwa lata temu przejechałem na typowych lekkich semi slickach i nawet na podium się znalazłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Megan23: Nie kojarzę żadnego zjazdu z bandami po bokach. "Okrojona z trudniejszych odcinków" = raczej nie będzie zjazdu, który miał być nowym odcinkiem i BYĆ MOŻE nie będzie toru 4X - tyle. Reszta taka sama jak w roku ubiegłym + wspomniane przeze mnie dwa dodatkowe fragmenty.

 

@Ijar: Nie mam pojęcia, nie chcę już dzwonić do organizatora, bo późno jest. Bądź lepiej przed 11 w biurze zawodów.

 

Ja też liczyłem, że w końcu będzie na całą imprezę normalna pogoda, prognozy robiły taką nadzieję. Do 21 byłem w parku i błota trochę jest, ale nie jest źle. Ziemia ciągle wchłaniała wodę przez ostatnie suche dni i myślę, że jeśli w nocy nie będzie padać to będzie całkiem znośnie.

Największe gałęzie poprzycinane, bo poocierać się o mokre liście to nic przyjemnego. Białym/żółtym sprayem zaznaczone są przeszkody/niebezpieczne fragmenty, które należy unikać. Najwięcej jest tego na tym ciekawym zjeździe, którego w końcu raczej nie będzie...

Niestety strzałek będzie najprawdopodobniej tylko tyle, ile utrzymało się na drzewach. Chyba, że rano zdążymy jeszcze dowiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wczoraj byłem w parku na trasie jedno co mnie załamało to jeden podjazd na którym trzeba podprowadzić rower męczyłem się z tym żeby tam wejść jakieś 15 min raz wywaliłem się i twarzą w błoto aż miły kolega po fachu pomógł mi :) Tylko mam pytanie czy ten odcinek z tym podjazdem będzie czy nie ? Jeśli tak to dobrze by było jakby stał tam jakiś wolontariusz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie też super. Trasa fajna, pomimo opadów bez większego błota, dobrze oznaczona. W M3 17 miejsce na Giga o niebo lepiej niż w zeszłym roku. Trochę ubawy było na bufecie z dziewczynami podającymi wodę w kubkach :) Jednym słowem dobra robota organizatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem i już wróciłem. Trasa bardzo ułatwiona, nie było żadnych odcinków trudnych technicznie ale dołożyli agrafki po lesie tak, że przewyższenia na pewno były spoooro większe- obstawiałbym 350m na pętle. Pogoda dopisała, kibice też, bardzo dużo zawodników, organizator podołał wyzwaniu.

 

A i się na podium załapałem w swojej kategorii :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również bardzo mi się podobały dzisiejsze zawody, zresztą moje pierwsze w życiu. Trochę się przestraszyłem tego, że prawie wszyscy wyglądali jak przecinaki, w obcisłych strojach itp., więc na starcie ustawiłem się pod końcem. Później się okazało, że niepotrzebnie i całe pierwsze okrążenie byłem dość mocno przyblokowany. Dopiero w drugim moglem troszkę bardziej przycisnąć. Ale to nie wynik był najważniejszy, a przyjemność z jazdy;)

 

Co do samej trasy to brakowało mi bardziej technicznych odcinków;) W szczególności zjazdów, bo te które były ograniczały się do kręcenia tak szybko jak się potrafi i wyhamowania przed skrętem na kolejną prostą.

 

P.S. liczba przewyższeń na jednym okrążeniu to 190m. Do 350m spooooooro brakuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...