Skocz do zawartości

[Zawody MTB] Silesia Cup MTB (29.05.2011, WPKiW w Chorzowie)


Rekomendowane odpowiedzi

W weekend będziemy znaczyć trasę strzałkami i przy okazji możemy zrobić wspólny przejazd ;) Jak będę znał szczegóły to od razu tu napiszę!

 

A prowadzący, jak już wspominałem, będzie inny.

 

 

Warto poczytać opinie z zeszłego roku na forum tym i innych o organizacji zawodów. Prowadzący i jego aluzje do sierotek to tylko kropla w morzu. Mam nadzieję, że tym razem zadbacie przynajmniej o to by na starcie pojawiło się kilka straganów sprzedających napoje energetyczne i inne węglowodany. Skuszony w zeszłym roku obiecanką pakietu startowego nie zaopatrzyłem się w nic we własnym zakresie i do tego zabrałem symboliczne kilka zł, po czym na miejscu ogromne zdziwienie, że nie ma ani pakietów, ani stoisk gdzie można się zaopatrzyć a jedyny stragan z kiełbaskami dał tak wysokie ceny na swoje grilowane wyroby, że najzwyczajniej nie starczyło mi na nic kasy. Na bezpłatne umycie rowerów w pobliżu startu nie liczę - pozostanie odpłatna myjnia w "pobliskim" hipermarkecie. No i WC - 1 toytoy na 400 osób to torochę mało, w pobliżu wc parkowe rodem z PRLu za "symboliczne" DWA złote - kpina.

No i samo oznaczenie trasy miejscami tak słabe, że zdarzyło się wielu osobom przejechać zjazd np. z asfaltu do "lasu" gdzie akurat był dosyć szybki zjazd - w pewnym momencie na trasie mego zabrakło hostes wskazujących kierunek i trasa zupełnie się wyludniła mimo trwania wyścigu (amatorzy jadą nieco dłużej, w pewnym momencie nie było nikogo nawet w niebezpiecznych miejscach). Do tego na mecie "zabrakło" napoi choć kilka odłożonych było dla niewiadomokogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poczytać opinie z zeszłego roku na forum tym i innych o organizacji zawodów. Prowadzący i jego aluzje do sierotek to tylko kropla w morzu. Mam nadzieję, że tym razem zadbacie przynajmniej o to by na starcie pojawiło się kilka straganów sprzedających napoje energetyczne i inne węglowodany. Skuszony w zeszłym roku obiecanką pakietu startowego nie zaopatrzyłem się w nic we własnym zakresie i do tego zabrałem symboliczne kilka zł, po czym na miejscu ogromne zdziwienie, że nie ma ani pakietów, ani stoisk gdzie można się zaopatrzyć a jedyny stragan z kiełbaskami dał tak wysokie ceny na swoje grilowane wyroby, że najzwyczajniej nie starczyło mi na nic kasy. Na bezpłatne umycie rowerów w pobliżu startu nie liczę - pozostanie odpłatna myjnia w "pobliskim" hipermarkecie. No i WC - 1 toytoy na 400 osób to torochę mało, w pobliżu wc parkowe rodem z PRLu za "symboliczne" DWA złote - kpina.

No i samo oznaczenie trasy miejscami tak słabe, że zdarzyło się wielu osobom przejechać zjazd np. z asfaltu do "lasu" gdzie akurat był dosyć szybki zjazd - w pewnym momencie na trasie mego zabrakło hostes wskazujących kierunek i trasa zupełnie się wyludniła mimo trwania wyścigu (amatorzy jadą nieco dłużej, w pewnym momencie nie było nikogo nawet w niebezpiecznych miejscach). Do tego na mecie "zabrakło" napoi choć kilka odłożonych było dla niewiadomokogo.

1. KILKA straganów z odżywkami i napojami energetycznymi nie da się zorganizować. Nawet na każdym z największych cykli jest tylko jeden oficjalny partner z odżywkami, a do tego dochodzą sklepy które często rozkładają się na parkingach. U nas, z racji, że nie jest to impreza ogólnokrajowa, pewnie nie pojawi się zbyt wiele takich sklepów. Oczywiście POSTARAMY SIĘ zapewnić chociaż jedno takie stoisko.

2. W tym roku oficjalnie nie ma "obiecanki" pakietu startowego. Nie chcemy niczego obiecywać, a później się z tego nie wywiązać.

3. Stragan z kiełbaskami w tym roku na pewno będzie tańszy. Z tego co pamiętam, rok temu kiełbasa kosztowała 10zł - zgadza się, jak za kiełbasę to bardzo wysoka cena, ale nie mieliśmy na to zbyt dużego wpływu, bo było to stoisko bodajże Hotelu Stadion Śląski

4. Nadal pozostaje tylko odpłatna myjnia przy AKS. Według mnie jest dosyć blisko, a za drobne można porządnie i szybko umyć rower.

5. WC - tak jak w tamtym roku, wszyscy mogą korzystać z toalet, pryszniców i szatni na terenie Hotelu Stadion Śląski, który, jak wiadomo, jest praktycznie przy biurze zawodów.

6. Oprócz taśm, po raz pierwszy będą strzałki na drzewach. Pewnie oprócz tego będzie spora liczba wolontariuszy (ale tego nie jestem pewien, to nie jest oficjalna informacja organizatora). Także myślę, że oznaczenie będzie lepsze niż na największych cyklach, gdzie są tylko strzałki ;)

7. Napoi na mecie także nie obiecujemy. Najprawdopodobniej będą, ale proszę nie traktować tego jako wiążącą informację. Na pewno dla dystansów mega i giga będzie podawane picie na pierwszym podjeździe asfaltowym.

 

Dzięki za wszystkie uwagi, bo przecież nie robimy tego dla siebie - chcemy, żeby każdy był zadowolony ;) Jeżeli ktoś ma jeszcze inne spostrzeżenia to zachęcam do podzielenia się nimi :)

 

Trochę dziwią mnie godziny startu :giga,mini,mega.Powinno chyba być giga,mega,mini? :)

 

Tak jak potwierdził piootrj - na stronie nie ma żadnego błędu, starty są tak jak w ubiegłym roku, czyli w kolejności giga, mini i mega ;)

 

 

Najprawdopodobniej w sobotę będziemy znaczyć trasę strzałkami. Jeśli jesteście chętni to możemy spotkać się ok. 18:30 pod hotelem Stadion Śląski także w sobotę (trasa już będzie oznakowana) albo w niedzielę np. o 10:00 (w niedzielę jest ponoć większe prawdopodobieństwo, że nie będzie padać). Jak wolicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinusz Zauważyłem, ale ja niestety nie mam dokładniejszej mapki. Postaram się, żeby org ją wrzucił. W każdym bądź razie - trasa jest taka sama jak na miniaturze na silesiamtb.pl ;)

 

Czekam na dalsze wypowiedzi nt terminu przejazdu ;)

 

Jednak pasuje mi tylko niedziela o 10:00...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zabrakło nam strzałek - końcówka i początek nie są oznakowane, ale jutro do południa powinno być już gotowe ;)

 

W porównaniu do trasy z ubiegłego roku - dzisiaj dodaliśmy 3 fragmenty, w tym bardzo fajny i dosyć długi techniczny zjazd :D

Zapraszam wszystkich jutro na 10:00 pod hotelem Stadion Śląski, bo nowe fragmenty póki co nie będą oznakowane ;)

 

Nawet w złą pogodę objazd się odbędzie. Kto przyjedzie? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmierzałem śladami strzałek i non stop się gubiłem :icon_redface: Brakuje ich jeszcze sporo żeby zorientowac się jak biegnie trasa. Niestety w niedzielę nie mogłem dotrzec na przejazd. Jeśli ktoś (znający trasę) w tym tygodniu będzie przejeżdżał w godzinach popołudniowych trasę to niech da znac :) (idealnie jutro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę będę na trasie - możemy się zgadać ;)

 

Niestety musieliśmy ograniczyć się do strzałek przy zmianach kierunku jazdy na "skrzyżowaniach", bo liczba potrzebnych strzałek nas zaskoczyła. Często też nie było ich do czego przyczepić, a już po jednej nocy dwie były zerwane. Na pewno na zawodach będzie więcej strzałek (oprócz tego taśmy i ponad 80 wolontariuszy), ale nie wiem kiedy to będzie zrobione - może w środę, a może dopiero w piątek/sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję się wstrzymać teraz z tymi strzałkami, tak aby trasa w niedzielę była naprawdę fajnie oznaczona:) Chyba, że macie ich na tyle dużo, że mogą sobie je ludzie zrywać to nie ma problemu:)

 

Najprawdopodobniej do zobaczenia na starcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na trasie. Z oznakowania praktycznie nic nie zostało. Gdyby nie dwóch innych rowerzystów, którzy poprzednio startowali w zawodach nigdy nie przejechałbym nawet 1/4 jej długości. Zresztą i tak się pogubiliśmy;)

 

Owen o której jutro będziesz na trasie? Planujesz spokojny przejazd czy jakiś trening?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. No to faktycznie nie ma sensu wcześniejsze znaczenie :/

Myślę, że około południa. Na pewno raz chcę śmignąć trasę w tempie wyścigowym, ale spokojniej też raz objadę ;) Jeśli ktoś jest chętny na wspólną jazdę to zapraszam :)

 

Z trasy wypada końcowy fragment w terenie, a dokładniej ten ostatni zjazd (na prośbę WPKiW) - jadąc wzdłuż hopek nie będzie się skręcało w prawo na ten zjazd, tylko prosto na ostatni fragment asfaltowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dziś byłem na objeździe trasy. Gdyby nie to, że pamiętam co nieco z zeszłego roku, to nic by z tego objazdu nie wyszło. Niestety szacunek do cudzej pracy w tym kraju jest wciąż na znikomym poziomie. Dobrze że będą wolontariusze, bo same strzałki pewnie osoby z wybitnym poczuciem humory dałyby radę poprzestawiać...

 

Właśnie się zastanawiałem, którędy dokładnie miał przebiegać ten ostatni zjazd. Ostanio dało się tam przejechać po gładkim (fajnie tam focili :P), a teraz chyba przebudowano to miejsce i raczej na przejazd maratonu się nie nadaje (zalezy jeszcze, którdy ten przejazd miałby być).

 

Przypadkiem "znalazłem" trochę niefajną niespodziankę na trasie. Jest taki fragment wąskiej ścieżki (gałęzie chlastają po rękach) przed dojazdem do alei przy której jest żyrafa (z alei zaraz się zawraca, aby potem rzeczywiście wokół żyrafy przejechać). Na tej wąskiej ścieżce przed dojazem do alei jest kamień z którego wystaje pozostałość stalowego słupa (tak jakby ścięty ileś cm nad ziemią). Piszę o tym, bo przejeżdżając tamtędy szybko zachaczyłem pedałem. Nic mi się nie stało, ale oponę pewnie łatwo można by na tym rozciąć. Wydaje mi się, że dobrze byłoby tą pułapkę "obezwładnić". Od biedy choćby uczynić bardziej widoczną.

 

owen777, może masz możliwość nagrać jutro tracka gps? Skoro brak dodkładnej mapy i są pewne zmiany trasy w stosunku do zeszłorocznej, to może poratujemy się .gpx-em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Niczego takiego nie zauważyłem, ale dzięki za informację - coś z tym na pewno zrobimy! A w sobotę będę też przycinał gałęzie, które przeszkadzają.

 

Niestety nie mam GPSa na rower :/ Ale chociaż wykres z profilem trasy jutro wrzucę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w komórce nie masz? Wystarczy aplikacja trekbuddy i moduł gps wbudowany lub odrębny - połączony przez bluetooth. Ja tak korzystam ze służbowego telefonu ;P

 

Chętnie objechałbym z Tobą trasę i zarejestrował gps'em, ale nie wiem czy jeszcze się tam wybiorę przed zawodami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nigdy nie byłem w parku i po dzisiejszym dniu chyba najbardziej zapamiętałem ten fragment o którym mówicie. Szkoda, że go nie będzie. Wystarczyło poprowadzić trasę po prawej stronie drzew i większość by jakoś sobie poradziła;)

 

Czy znajdzie się ktoś, kto w miarę zna trasę i miałby jutro ochotę na jej średnio spokojny objazd? Chętnie bym się dołączył, będę od około 16-17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinusz: Niestety w komórce też nie mam. Jakbyś się wybierał to daj znać ;)

 

@bros: Jasne, że dałoby się wyznaczyć tam taki przejazd, że każdy dałby radę (przynajmniej przy dobrych warunkach), ale WPKiW chce, żeby w ogóle tamtędy trasa nie przebiegała

 

Ja już się powoli zbieram i do godziny będę na trasie. Jakby ktoś mnie zauważył (pomarańczowy strój Organe-Bike Chorzów) to zapraszam do wspólnej jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając trochę wolnego w pracy spróbowałem przerysować trasę z mapki. Wyszło coś takiego:

 

http://www.bikemap.net/route/997189#lat=50.28772&lng=18.9924&zoom=15&type=0

 

Nie wszystko jest super dokładnie (chociażby ta ósemka w północno zachodniej części), ale o dziwo większość (jakieś 95%) dało się przerysować na istniejące ścieżki w mapie google lub cycle map. Na pewno pomoże się lepiej odnaleźć osobom, które nigdy nie były w parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie część strzałek zniknęła :/ Zauważyłem też, że pewien fragment na początku trasy, który był później "doznaczany", był źle oznaczony - musiałem zerwać 3 strzałki, bo nie miałem jak ich poprawić.

Udało mi się dzisiaj kilka razy podjechać stromy podjazd na torze 4X :D Nie wiem jakim cudem (w tym roku tylko kilka razy dłużej jeździłem na rowerze) wykręciłem czas 42:25 i to z rezerwą :D Może to zasługa tego, że znam już trasę na pamięć.

 

Być może jeszcze dzisiaj wrzucę profil trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...