Skocz do zawartości

[rower] zakup 29era


kregiel

Rekomendowane odpowiedzi

Też się podepnę.

Również planuje zakup roweru i kilka z powyższych przeglądałem. Mi wizualnie( i tylko dlatego bo na podzespołach rowerowych się kompletnie nie znam) podoba się

http://www.rowerymerida.pl/produkt343/big-nine-tfs-100-d-rower-merida.html

Rower trochę droższy ale wygląda(wg mnie) świetnie.

Mam 2 m wzrostu o około 115 kg. Jazda głównie rekreacyjna po bezdrożach, kiedyś może jakieś małe amatorskie zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trza powiedziec jakie plany wobec roweru-modernizacje? i wymagania uzytkowe

 

metoda eliminacyjna - kross zdecydowanie odpada, bo tylne widelki nie mieszcza sensownych opon, a i samo wykonanie tragiczne, najlepiej dolozyc, ponegocjowac i wziac najtanszego rockhopera, jesli nie to giant/author

Głównie to będę pokonywał róznego rodzaju trasy od leśnych po drogę do pracy.

Też się podepnę.

Również planuje zakup roweru i kilka z powyższych przeglądałem. Mi wizualnie( i tylko dlatego bo na podzespołach rowerowych się kompletnie nie znam) podoba się

http://www.rowerymer...wer-merida.html

Rower trochę droższy ale wygląda(wg mnie) świetnie.

Mam 2 m wzrostu o około 115 kg. Jazda głównie rekreacyjna po bezdrożach, kiedyś może jakieś małe amatorskie zawody.

Widzę ze kolega o identycznych gabarytach ;p

Edytowane przez kregiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podepnę.

Również planuje zakup roweru i kilka z powyższych przeglądałem. Mi wizualnie( i tylko dlatego bo na podzespołach rowerowych się kompletnie nie znam) podoba się

http://www.rowerymer...wer-merida.html

Rower trochę droższy ale wygląda(wg mnie) świetnie.

Mam 2 m wzrostu o około 115 kg. Jazda głównie rekreacyjna po bezdrożach, kiedyś może jakieś małe amatorskie zawody.

 

Ten Big Nine TFS-100 to straszna słabizna:(

Prócz napisu "Merida" na ramie resztę masz bardzo "podstawową", a płacisz za markę.

Lepiej spójrz na to co kolega z postu 199 - Unibike EVO 29 - jeśli nie musisz szpanować napisem "Merida" przed kolegami z klasy, albo sprzed kiosku z piwem, to masz rower o co najmniej półkę wyżej. I amor i przerzutki, podstawowy model 24 biegi i piasty... i korba słaba..

Z tym Unibike dałoby się porównać dopiero TFS300-d za chyba 3.349 zł, a unibike spoko kupisz za 2.400zł. Różnica jest - przyznasz sam (no, unibike ma gorszą korbę od TFS-300, na "kwadrat", ale w codziennym użytkowaniu raczej tego nie poczujesz, łożyska ponoć dłużej trzymają, a jak sie wyrobi to razem ze suportem wymienisz na korbę FC-M430 i będziesz miał rower na poziomie co najmniej TFS-300d, za dużo mniejsze pieniąchy).

 

tak też zrobiłem kupując Evo 29 rodzimej firmy:) Póki co spoko, idzie ładnie po piasku i gruncie, acz na asfalcie znacząco ciężej od mojego poprzedniego Kellysa Saphix'a 19" (no, ale to nie był MTB, a Cross więc zrozumiałe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zakup nowego roweru i zastanawiam sie nad zakupem 29era. Tylko, no własnie, nie wiem czy warto. Moje kabaryty to 170 cm wzrostu. Potrzebuje roweru do maratonów. Szukając rowerku znalazłem coś takiego http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/ZR-Race-29er-7-0_id_18393_.htm.'>http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/ZR-Race-29er-7-0_id_18393_.htm. Co sądzicie o moim pomysle i co sądzicie o tym sprzecie? Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Własciwy link to interesujacego mnie roweru http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/ZR-Race-29er-7-0_id_18393_.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam Was,

 

Zamierzam zamówić Mbike'a Renegade 29era i mam dylemat, jaki rozmiar ramy wybrać. Mam 175cm wzrostu, nogę 82cm, ogólnie jestem proporcjonalnym człowiekiem. Przymierzałem się w sklepie do 17" i wydawał się być dobry, ale wolałbym się upewnić, czy robię dobrze z wyborem 17".

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź bo sprawa roztrzygnie się już w sobotę! :)

 

PS. W nagrodę będzie ode mnie obszerna sesja zdjęciowa nowego bike'a :)

Edytowane przez windforce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, sorki za leeki offtop ale muszę zakupić bagażnik na dach do przewozu mojego 29era. Jakich rozwiązań używacie? Sam zastanawiam się nad czymś takim -

Bagażnik rowerowy dach Thule Out Ride 561 vs Thule ProRide 591 - Forum Rowerowe - doświadczenia, rowery, dyskusje sklepy rowerowe, giełda rowerowa

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, sorki za leeki offtop ale muszę zakupić bagażnik na dach do przewozu mojego 29era. Jakich rozwiązań używacie? Sam zastanawiam się nad czymś takim -

Bagażnik rowerowy dach Thule Out Ride 561 vs Thule ProRide 591 - Forum Rowerowe - doświadczenia, rowery, dyskusje sklepy rowerowe, giełda rowerowa

 

Pozdro

 

mialem 2x ten 'zwykly', jeden sprzedalem i kupilem ten na widelec i jak jezdze sam korzystam w zasadzie wylacznie z niego. sam bagaznik ma natomiast wade w odniesieniu do malych hatchbackow - otoz bagaznik jest sporo dluzszy 'do tylu' od wersji na 2 kola co moze spowodowac u nieuwaznego kierowcy rozwalenie tylnej szyby podczas otwierania bagaznika :P jarynienke po prostu przycialem i teraz szczerze mam zagwozdke bo nie wiem czy wejdzie w niego moj nowy 29-er (w tym roku jeszcze go nie wiozlem na dachu). co do tego czy bagazniku obsluza 29-ery to niemialbym watpliwosci, obsluza na pewno :)

 

ps: w wersji na widelec trzeba miec na uwazde ze musi gdzies zmiesic sie kolo, w przypadku 29-era to kolo jest dosc duzych rozmiarow ;)

Edytowane przez LoveBeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Proszę o radę.Chcę kupic Stumpjumpera HT,i mam problem z rozmiarem.Mam 178cm. wzrostu,i nogę 86cm.

W sklepie twierdzą że 19",ale w przekroku mam tylko ok. 2cm. luzu(wydaje mi się za mało).

Dodam,że posiadam Epica 26er 19",i sztycę mam wysuniętą do połowy skali tz.jest na "5-tce".

Może ktoś da mi namiar na coś ciekawego,bo w sklepach,pustki.Szukam sztywniaka na carbonie do max.15tys.

Pozdrawiam,i niebawem zweryfikuje co duże koło jest warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądając opinie wybiorę albo Unibike Evo 29 Albo Cube Analog 29(bo ma największą ramę) ale najpierw chciał bym je "przymierzyć". Cubem jest problem z dostępnością. Wszędzie mówią mi że dystrybutor nie ma tych rowerów. Czy może wie ktoś kiedy się pojawią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam.

 

Na wstepie chcialbym sie przywitac jako ze jest to moj pierwszy post na forum. Po dlugiej przerwie z rowerem zamierzam kupic Scott Aspect 29 Sport Model 2012 . Mam 180 wzrosu i jakies 85 kg wagi . Kwota jaka zamierzam wydac to okolo 3000 zl . Prosze szanownych forumowiczow o opinie o tym modelu , ewentualnie jakies propozycje w tej klasie cenowej . Przegladajac sklep bardzo dobrze sie czulem na w/w rowerku , ogladalem tez Meride ale na Meridzie bylo jakos inaczej ( jakos nie czulem roweru ) . Sprzedawca bardzo zachwalal Scotta , ale jak zapewne sami wiecie opinie sprzedawcy nalezy brac z przymruzeniem oka , wiec licze na opinie kolegow .

 

 

Dziekuje serdecznie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Na wstepie chcialbym sie przywitac jako ze jest to moj pierwszy post na forum. Po dlugiej przerwie z rowerem zamierzam kupic Scott Aspect 29 Sport Model 2012 . Mam 180 wzrosu i jakies 85 kg wagi . Kwota jaka zamierzam wydac to okolo 3000 zl . Prosze szanownych forumowiczow o opinie o tym modelu , ewentualnie jakies propozycje w tej klasie cenowej . Przegladajac sklep bardzo dobrze sie czulem na w/w rowerku , ogladalem tez Meride ale na Meridzie bylo jakos inaczej ( jakos nie czulem roweru ) . Sprzedawca bardzo zachwalal Scotta , ale jak zapewne sami wiecie opinie sprzedawcy nalezy brac z przymruzeniem oka , wiec licze na opinie kolegow .

 

Znalazlem jesze jeden i sam nie wiem ktory wybrac roznica niewielka

 

1 Scott Aspect 29 Sport Model 2012

2 Rower Scott Scale 29 Comp Model 2012 .

 

Prosze kogos obeznanego czy warto doplacac 400 zl do Scoot Scale 29 ???

 

 

Dziekuje serdecznie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki. Próbuję kupić rower. Ale zanim wydam kilka patoli chcę się przymierzyć. Za każdym razem, jak już mi się jakiś model podoba to nie występuje w rozmiarze dla wysokich. Podobno 29er miał być dla wysokich, a wszystkie ramy kończą się na 19" w większości modeli. A nawet jeśli są większe, to tylko w katalogu. Jeśli w moim mieście jest producent rowerów i nie mają i mieć nie będą ramy w moim rozmiarze w tym roku, to już się tylko załamać można... Rozumiem, gdybym miał 225cm. Ale mam 194 i znam mam kilkunastu kolegów o podobnym wzroście. Więc to nie jest raczej jakiś wymarły gatunek. Kross kończy się na 19", GT nie sprowadził do Europy nic powyżej 19", Radonów powyżej 19" nie ma itd...

Unibike ma 21", ale tylko w katalogu...

Meridę za któtką mam sobie kupić? Do Scotta nie ma szans się przytulić nigdzie blisko. Author mi się nie podoba.

Ja rozumiem, że większość ludzi jest niska, część średniego wzrostu, a wysokich jest mało. Ale żeby nawet nie sprowadzać większych rozmiarów? Nie produkować?

 

Wie ktoś, gdzie można zobaczyć scale 29er w rozsądnej odległości od Bydgoszczy? Albo w ogóle jakiegoś 29era w dużej ramie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się przejechałem i pomacałem. Okazało się, że mają Treki 21". To jedyna marka, której nie brałem do tej pory pod uwagę. Ma ramę, która pasuje mi pod każdym względem i jest pięknie wykonana. Rower jest długi i bardzo wygodny. Dużo miejsca w tylnym trójkącie na szeroką oponę, mocowanie przedniej przerzutki również nie jest zbieraczem błota no i najważniejsze - dużo luzu między stopą na pedale, a przednim kołem w skręcie.

 

Oglądałem sceptycznie ten hamerykański wynalazek z początku... Trzeba przyznać, że rama pięknie zrobiona. Usiadłem i poczułem się jak w domu. Trek jest dla mnie. Koniec poszukiwań...

 

Mam 194cm, przekrok 92.5cm, rozpiętość ramion 202cm i rama 21" jest idealna. Pod jajkami mam więcej miejsca niż w obecnym rowerze 20" na kołach 26".

 

Od dzieciństwa jeździłem przełajówkami. Dopiero ostatnie kilka lat góralem. Dla mnie zawsze było oczywiste, że koło 26" jest za małe do górala. Wiedziałem to już będąc w podstawówce. Mniejszy komfort, bo wpada się w każdą dziurę i rower jest przez to wolniejszy, bo na trudniejszych odcinkach się zwalnia. Trudniej też utrzymać zadaną prędkość, bo małe koło choć szybciej się rozpędza, to szybciej zwalnia. Opory toczenia w trudniejszym terenie w porównaniu do dużego koła są dramatyczne. rower koła 26" zamurowują w miejscu. Szczególnie w błocie i piachu. Poza tym Boże drogi! PROPORCJE!!! Gdzie wysoki facet na kółka od kolarzówki dziecięcej. Duże koło przy obecnych technologiach jest lepsze pod każdym względem. Chociaż mój obecny rower jest fajny i szybki, to idzie pod młotek i nie będę za nim tęsknił.

 

W ogóle nie rozumiałem nigdy pojęcia duże koło. Duże było w Ukrainach. 26" to standardowy rozmiar do dziecięcej kolarzówki. Miałem taką i nikt mi nie wmówi, że po zrobieniu dużej ramy jeździ się tak lepiej niż na kole 28".

 

Dla mnie 29er to nie objawienie, choć tak się czuję po wizycie w salonie. To raczej coś, co zawsze chciałem mieć, tylko nie było tego w sklepie. :)

 

Jakby nie było wiadomo o co chodzi z tą kolarzówką, to mam 34 lata i za komuny tylko takie rowery miały 26". ;)

Edytowane przez Mateusz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem zawsze na kołach 28". W przełajówce są tej samej średnicy koła, co 29ere... Tyle, że węższe opony. Więc wiem czego się spodziewać. ;)

 

Teraz tylko dzieci muszę sprzedać na eksperymenty medyczne w Afganistanie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zakup nowego roweru i zastanawiam sie nad zakupem 29era. Tylko, no własnie, nie wiem czy warto. Moje kabaryty to 170 cm wzrostu. Potrzebuje roweru do maratonów. Szukając rowerku znalazłem coś takiego RADON BikesHome Co sądzicie o moim pomysle i co sądzicie o tym sprzecie? Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Własciwy link to interesujacego mnie roweru RADON BikesZR Race 29er 7.0

 

Witam,

Na wstępie dzieńdobry wszystkim jestem nowy na forum :)

Chciałem zasiegnąć opini ludzi którzy już użytkują rowery 29". Mam podobny wzrost co cytowany wyżej kolega, 171 cm, długość nogi 77 cm (zgodnie z tym co mówią fachowcy jak mierzyć ten rozmiar). W tabeli doboru wielkości ram w Scott-cie wynika że dla mnie odpowiedni rozmiar ramki to M (jeśli weźmiemy oba parametry pod uwage czyli wzrost i dł. nogi). Mój kolega który był/jest mechanikiem w grupie A.Piątka też mi powiedział żebym przymierzał się tylko do ramy M. Co też zrobiłem i twierdze że zarówno na wysokość jak i na długość jest ok. Jednak pytam sie was, którzy już jeżdzą na 29erach jak Wy to widzicie? Dzień zakupu takiego rowerku zbilża się wielkimi krokami :)

 

Pozdro

 

ps. rower to Scott Scale Pro 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...