Skocz do zawartości

[hamulce tarczowe] juicy 5 vs Shimano LX


Szu

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie nad wyborem hamulcow tarczowych i bylem juz prawie zdecydowany na juicy 5 i nagle zacząłem sie zastanawiać nad SH LX. Opinie, wrażenia z jazd, wszystkie za i przeciw mile widziane ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam LX. Świetna modulacja, siła wystarczająca do hamowania (kumpel który na nich jeździ waży ponad 9 dych) w najgorszych warunkach. Nie bez powodu ten sam zacisk hamulca bez żadnych zmian Shimano włożyło do swojej freeride'owej grupy Hone. Tylko kolor inny ;-)

BR-M601-R.jpg

Rafaello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hone jest trochę cięższy ;] -ale ładniejszy :D

mam dalej dylemat ;/

Nie jest cięższy, zacisk jest identyczny. Katalog podaję wagę dla przodu LX 183g, natomiast dla Hone'a 198g ale z adapterem do tarczy 203mm. Jak go odkręcisz to masz wagę LX-a. No i cena identyczna ;-)

Rafaello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to zle bedzie wygladac bo bede chwalil to co mam :lol: ... mam juicy avida i polecam avida. Nie bede jedyny :D bo ludziska z mojej ekipki rowerowej rowniez bardzo chwala ten hamulec - nawet moj kumpel Rysiu - dozgonny klijent firmy Hayes ( sam ma ElCamino ) :lol: po paru godzinach z juicy7 powiedzial ze ten hamulec jest ... swietny :D .

Naprawde spora czesc rowerow jaka widze w sklepach po 3 klocki i wiecej stoi na avidach j7. Mysle ze do roweru za 3 klocki i wjecej raczej wklada sie solidne hamulce.

Ostatnio w grudniowym Mtb action czytalem recenzje Mavericka ML 8 za bagatelka 5 k$ - hamulce - soczyste :D .

Juicy 5 mozna kupic juz za 125 $ - za ta cene ... mysle ze nie mozna kupic lepszego hydraulika :D . Wyglada tez niezle ... ale ... kto patrzy na to jak wyglada ?? Wazne jak dziala :P

 

[ Dodano: 2005-11-12, 08:41 ]

Jeszcze jedno - bo Rafaello wspominal o wadze - ja waze 92 , moj najciezszy kumpel :lol: 124 - jak trzeba - otb to pestka ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja wybieram pomiedzy hamulcami tarczowymi Magura Marta i Shimano LX, juz prawie kupiłbym LX-y, a tu nagle usłyszałem, że lekka wilgoć i ... piszczą niemiłosiernie, no i to na razie zatrzymalo mój zapał, może to zależy od klocków i przy zastosowaniu odpowiedników problem taki znika, ale póki co szukam opini użytkowników, którzy rozjsniliby zagadnienie pisków.

W teście Magazynu rowerowego równiez wskazany został problem okrótnego piszczenia hamulca..... no i czy ta klamkomanetka to jest aby wytrzmały osprzęt, nie stać mnie na wyrzucenie takiej kasy w błoto..... same wątpliwości ... na razie szukam odpowiedzi, wiecie coś na ten temat to piszcie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LX vs. Juicy - Juicy bez wahania. Na piątkach jechałem tylko super maciupki kawałek(ze 100 metrów), ale nawet 160mm wersja ma taką siłę, że hampel prawie by mnie zabił jak przodem hamowałem :lol: . LX za to piszczy i jest tylko pod CenterLock.

Magura vs. LX - Magura, nie jezdziłem, ale jakimś trafem wolę Deore od LX'a, nie wiem czemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...