Skocz do zawartości

[Giełda] dział Sprzedam


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem od jakiegoś czasu na forum i niemal codziennie w dziale giełda (sprzedam) pojawiają się nowe aukcje, ale coraz częściej użytkownicy nie podają cen :whistling: Może można by było jakoś bardziej podkreślić ten punkt regulaminu, co o tym myślicie? Albo może można by wprowadzić jakieś nowe zmiany dotyczące zamieszczania cen w regulaminie?

 

Co wy na to?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przecież każdy sprzedawca, który nie podaje ceny przedmiotu zostaje o tym upomniany. Nie przez administrację, to przez normalnych użytkowników. W przypadku, kiedy mimo starań i próśb sprzedający nie chce podać ceny, temat ląduje w koszu, ponieważ nie spełnia zasad zawartych w regulaminie (w teorii tak to według mnie wygląda). Każdy szanujący się sprzedawca nie robi cyrków i podaje cenę. Jeśli nie chce tego zrobić, mamy podstawy by twierdzić, że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja bym proponował jeszcze obowiązkowe zamieszczenie fotek lub linka do albumu z nimi, chyba że sprzedający ich nie posiada. Po prostu "wysyłanie zdjęć zainteresowanym na maila" uważam za bezsensowne, jak ktoś ma foty niech je zapoda i nie będzie śmiecenia w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wynika tylko i wyłącznie z tego:

przepraszam was koledzy, macie racje nie przeczytalem pelnego regulaminu(tylko rzucilem okiem io na szybko go przerzucilem)

 

Tak samo, jak ignorowanie regulaminu, który wyświetla się przy rejestracji. A potem są pretensje, zdziwienie lub obraza, za to, że temat ląduje w koszu...

Co do fotek, to już kwestia tego, jak bardzo sprzedającemu zależy na sprzedaży przedmiotu. Ja z zasady omijam aukcje, czy ogłoszenia bez fotek - skoro komuś nie chce się zamieszczać zdjęć, jego problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak by nie zależało danej osobie na sprzedaży to po co by umieszczała ogłoszenie?:) w sumie dobry pomysł z dodawaniem zdjęć ( chyba każdy w tych czasach ma możliwość zrobienia i wysłania fotek), większy porządek by się może zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

I uważasz, że skoro ktoś ma problem z przeczytaniem 4-ro punktowego regulaminu giełdy i z jego zrozumieniem, to wstawi tam akurat link lub cenę? Podejrzewam, że pojawią się w tym polu teksty typu: Cena na priv/PW, do uzgodnienia, itp...

Wtedy warn, coś takiego raczej miałoby na celu 'przypomnienie' o wymaganym polu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Do pomysłodawców formularza- jak bardzo lubicie wypełniać formularze?

Pojawienie się jakiegokolwiek formularza może,a raczej na pewno spowoduje spadek zamieszczanych ogłoszeń. Zresztą zdecydowana większość zamieszczanych ogłoszeń w dziale Sprzedam jest tylko i wyłącznie linkami do aukcji na Allegro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak umieszczane ogłoszenia były bardziej przyjazne kupującym?

A takie zwracanie uwagi to nie jest offtopic?

Parę minut temu zwróciłem uwagę w tym właśnie dziale, teraz jak chce wejść w to ogłoszenie to wyskakuje mi "[#10344,1] Nie masz uprawnień do przeglądania tego tematu." :icon_question:

 

Skoro jest to zbędne to temat do zamknięcia <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie zwracasz uwagi w temacie, tylko naciskasz przycisk Raportuj. Dział obsługi forum zajmuje się wtedy danym problemem :)

Za zwracanie komuś uwagi, zamiast powiadomienie administracji, również jest przewidziane ostrzeżenie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może tak umieszczane ogłoszenia były bardziej przyjazne kupującym?

A takie zwracanie uwagi to nie jest offtopic?

Parę minut temu zwróciłem uwagę w tym właśnie dziale, teraz jak chce wejść w to ogłoszenie to wyskakuje mi "[#10344,1] Nie masz uprawnień do przeglądania tego tematu." :icon_question:

 

Skoro jest to zbędne to temat do zamknięcia <_<

Taki komunikat jest efektem działań znienawidzonych Moderatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do pomysłodawców formularza- jak bardzo lubicie wypełniać formularze?

Pojawienie się jakiegokolwiek formularza może,a raczej na pewno spowoduje spadek zamieszczanych ogłoszeń. Zresztą zdecydowana większość zamieszczanych ogłoszeń w dziale Sprzedam jest tylko i wyłącznie linkami do aukcji na Allegro .

 

 

A przepraszam, czy forum czerpie jakiekolwiek korzyści z działu sprzedam? Jeśli nie, to nie rozumiem w czym problem ze spadkiem zamieszczania ogłoszeń027.gif

Nikt nie lubi ankiet i właśnie o to chodzi, aby odstraszyć leniwców którzy chcą tylko wstawić link do Allegro. Mniej ogłoszeń to też mniej waszej pracy.

 

Ja jestem za stworzeniem textboxa, bo jest w stanie REALNIE poprawić jakość giełdy i usprawnić pracę moderatorów.

Według mnie powinno to wyglądać tak:

  • Precyzyjna nazwa przedmiotu (w temacie)
  • Cena:
  • Opis:

  1. Krótka historia przedmiotu z uwzględnieniem przebiegu części/poszczególnych elementów.
  2. Powód sprzedaży (byłoby miło)
  3. Preferowane formy kontaktu PW/gg/tel
  4. Opcje wysyłki przedmiotu + orientacyjna cena

  • Przynajmniej jedno zdjęcie a najlepiej link do galerii Picassa/Imageshack (albo jakikolwiek serwer gdzie nie wygasają linki)
  • Ewentualnie link do Allegro/E-Bay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Arto, aby rozwiać Twoje wątpliwości- forumowa giełda działa na zasadzie Non-Profit i z założenia ma pomóc forumowiczom w zakupie bądż też sprzedaży części. Wszelkie sprawy wymagające wyjaśnienia ,dogadania czy też omówienia powinny być załatwiane tylko i wyłącznie między zainteresowanymi stronami , o czym zreszta mówi pkt 3 regulaminu giełdy

3) Wszelkie rozmowy odnośnie negocjowania cen przeprowadzamy prywatnie Pw/gg/e-mail.

Twoje wymagania miałyby sens, jesli forumowa giełda pośredniczyła w sprzedaży i Forum czerpałoby z tego wymierną korzyść.

Proponowane przez Ciebie warunki zamieszczenia ogłoszenia spowodują spadek ich ilości , co w konsekwencji odbije się negatywnie na Forumowiczach a nie na Forum jako takim. Inna sprawa ,że jakość zamieszczonego ogłoszenia może i często świadczy o Sprzedającym. Prywatnie ,szukając czegokolwiek nie interesuję się ogłoszeniami założonymi " na odwal się" , zresztą obserwując " zycie" niektórych ogłoszeń zauwazyłem,że większość Forumowiczów postępuje tak samo.

Reasumując- to Sprzedającemu ma zależeć na Sprzedaży

 

Mniej ogłoszeń to też mniej waszej pracy.

Dzięki za troskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...