Skocz do zawartości

[pedały] Shimano SPD M540-mycie


Rekomendowane odpowiedzi

Shimano i łożyska maszynowe - to się przecież wyklucza.

A co do budowy to wszystkie pedały Shimano począwszy od 505 a skończywszy na 980 mają takie same wnętrza różniące się jedynie uszczelnieniami.

Oczywiście niektóre mogę być tu i ówdzie odchudzone.

Dzięki za uświadomienie :wallbash:To nawet spdki Authora są na maszynówkach :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co jak co, ale do pedałów Shimano nie mam zastrzeżeń.

Łożyska kręcą się bardzo dobrze, nigdy nie miałem z nimi problemów.

Nie widzę różnic między zwykłym kulkowym a maszynowym jeśli chodzi o kwestię pedałów,

bo piasty i stery cz nawet suport to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska kulkowe wcale nie są gorsze od maszynowych w przypadku luzów łatwo można je skasować a w maszynowych konieczna jest wymiana łożyska problem jest tylko w jednym przypadku gdy zostanie uszkodzona bieżnia wtedy albo próba szlifu lub wymiana pedałów. Ale jak się dba to kulkowe chodzą dłużej niż maszynowe :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch zawsze ściągam do mycia, po to mam spinkę, żeby ułatwiać sobie życie

 

Na maratonie myję na rowerze, ale w domu sciągam i też karcherem, bo jak mam wszystko w czerwonym kieleckim błocie, to szyszczenie szczoteczką, czy shake mija się z celem.

 

Nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek mył pedały, a moje 520 mają już prawie 19.000 km

 

Niektórzy jeżdżą w MTB i stąd mycie pedałów jest conajmniej zasadne. ;) Ładny przebieg. Miło słyszeć, że przed moimi jeszcze dużo kilometrów :D Nasz styl jest pewnie nieporównywalny, ale z ciekawości, ile bloków zużyłeś? Jak to wygląda u Ciebie na szosie? przełaj? ^_^

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloków jeszcze nie zmieniałem, ale długiego przebiegu im nie wróżę, w tym roku trzeba chyba będzie wymienić. Fakt, sporo czasu spędzam na asfaltach, ale w teren zapędzam się najwięcej jesienią, więc pedały trochę błota widziały, zresztą jesienne błoto ciągle zalega mi na ramie :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...