Skocz do zawartości

[Pancerze i Linki] accent , Clark's, Shimano


acid1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Muszę wymienić linki i pancerze od przerzutek.

Obecny zestaw to pancerze czarne Shimano sp40 z plastikowymi końcówkami bez uszczelnienia(chyba bo rurek nie widzę) plus czarna linka pokryta teflonem . Zestaw jest otwarty i składa się z kilku odcinków. Manetki to Sram Rocket, a przerzutka to XT(2004).

W błocie jeżdżę rzadko.:)

 

Moje typy:

 

1. Shimano XTR 77zł

2. Accent Supreme zestaw 72zł lub "ręcznie robiony" z metra... 55zł ale twarde są :)

3. Clarks PRE LUBE MTB 65zł

4. Clarks TEFLON MTB 50zł

5. Clarks STAL NIERDZEWNA MTB 50zł

6. Pancerze Shimano SP41 i linka teflon Clarks, końsówki? niewiele taniej niż 50zł.

 

Czy gdzieś dostane takie gumowe podłużne uszczelki na linkę które nachodzą na końcówki uszczelnione (te z rurką)? Często stosowana na tylnym trójkącie ramy.

Czy dać na każą przelotkę końcówki uszczelnione i na to te gumowe uszczelki(poza manetki i wejście do przerzutki)?

Co myslicie o Clarks TEFLON(nie wiem jakie są tam uszczelnienia - końcówki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

U siebie mam zamontowane pancerze Accenta (http://www.velo.com.pl/produkty/?m=1&pk=%&id=1404), do tego wszystkie uszczelnione końcówki i linki Clarksa.

Zestaw spisuje się rewelacyjnie, w błocie raczej nie jeżdżę, ale jak już jest to jadę dalej.

 

Mogę z czystym sumieniem polecić Ci taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. Pierwsze pytanie: Końcówki(gumki uszczelniające na linkę) znalazłem tylko Shimano (takie jak w zestawie XTR). Ale nie wiem czy są jeszcze dostępne(3szt. ~10zł). Zastosował bym 1 w tylnym trójkącie ramy.

 

Byłem w kilku sklepach i chyba wybiorę z trzech zestawów:

 

1. Shimano XTR 77zł - Słyszałem negatywne opinie o tych gumkach uszczelniających, że powodują znaczące tarcie i upośledzają pracę linki?.

2. Accent Supreme zestaw 72zł lub "ręcznie robiony" z metra... 55zł ale twarde są strasznie.

Da się kierownicą skręcać :blink: ?

3. Linki Nokon + Pancerz Shimano SP41(końcówki z noskami) bez gumowych uszczelek na końcówkach 68zł (chyba zbyt drogo sobie liczą). Końcówki z noskami nie budzą zaufania.

 

Czy wszystkie końcówki uszczelniane są podobne(jakość) do końcówek Shimano(wystaje rurka - która zbytnio nie uszczelnia)?

Bogus92 >> chciałbym zobaczyć jak wyglądają te uszczelnione końcówki Clarksa, może masz jakiś link ze zdjęciem. A ile ten pancerz kosztuje bo wyszło mi 1m - 4zł? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Uszczelniane końcówki Clarksa wyglądają jak zwykłe końcówki, mają jednak w środku taką tulejkę metalową (przynajmniej tak wygląda),

zapobiega ona przy okazji przebijaniu się "zbrojenia" pancerza przez końcówkę i oczywiście uszczelnia go.

 

http://www.centrumrowerowe.pl/02003058009/Clarks-koncowka_pancerza_przerzutki_miedziana_wkladka_2163DP50/Produkt.aspx

To dokładnie takie końcówki jak w linku.

Ta miedziana wkładka naprawdę uszczelnia, bo jest bardzo dopasowana jak przekładamy linkę.

 

Ja płaciłem za ten pancerz jakieś 5-6 zł.

Mogę go naprawdę polecić, jest bardzo dobry, a kilka już ich przerobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josh>> mi chodziło o dodatkowe gumki które się zakłada na te końcówki jak w zestawie XTRa. Znalazłem jeszcze JAGVIRE.Taka gumka jak na końcówceChciałem taką jedną umieścić tylnym trójkącie ramy.

3. Linki Nokon(średnica 1.1) + Pancerz Shimano SP41(końcówki z noskami) zwykłe bez gumowych uszczelek.

Nad tym myślę ale 68żł? Ewentualnie dodatkowo gumki 10zł(z jakiegoś sklepu internetowego) to się nie opłaca.

Czy końcówki Shimano(same z noskami) są porównywalne z innymi. Bo w XTR są jeszcze gumki na nie, które ciężko dostać i słyszałem, że znacznie zwiękaszaja opór linki.

Może zostawić same końcówki Shimano z noskami bez żadnych gumek?

 

Muszę jeszcze raz wszystko przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josh>> mi chodziło o dodatkowe gumki które się zakłada na te końcówki jak w zestawie XTRa. Znalazłem jeszcze JAGVIRE.Taka gumka jak na końcówceChciałem taką jedną umieścić tylnym trójkącie ramy.

 

jesli potrzebujesz tylko jedną to moge Ci to podeslac, nie ma sensu placic 3,5PLN za kawalek gumki.

Mam ze starego kompletu XTR, z tym ze używki, stan bardzo dobry, dużo u mnie nie jezdzily bo zmienilem rame i mam wszystko w pelnym pancerzu puszczone teraz (accent supreme notabene)

Jak sie zdecydujesz podeslij adres na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w zestawie Accent Supreme jest wszystko co potrzeba do uszczelnienia pancerza, więc po co te całe kombinacje z koszulkami i uszczelkami?

http://www.velo.com....=1&pk=%&id=1346

 

 

Jak widać można lepiej uszczelnić (np. koszulkami) niż pozwala na to zestaw. Dlatego te całe kombinacje. Typowany był również Supreme "z metra",czyli bez końcówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok decyzja prawie zapadła. Wybór pomiędzy:

3. Linki Nokon(średnica 1.1)-stal nierdzewna + Pancerz Shimano SP41(końcówki z noskami)+ uszczelki(GUMKI na końcówki) na tylną przerzutkę(1 na przelotkę przy siodełku + 2 na tylny trójkąt?). = 80zł (bez gumek na końcówki 68zł)

1. Shimano XTR (zestaw)-77zł

 

Mam jeszcze pytanie o teflonowe link bo takie są w zestawie XTR. Czy te link teflonowe to dobre rozwiązanie(różne głosy słyszałem)?

Jak zbudowany jest Pancerz Shimano SP41(jest rurka z teflonem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...